مسکن مهر

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: حدود ۲۵ هزار واحد نیمه‌تمام مسکن مهر در سطح کشور باقی مانده است که عمدتاً آن‌ها هم در مرحله نازک کاری و نصبیات قرار دارد.

به گزارش مشرق، احمد اصغری مهرآبادی بعد از ظهر امروز در کلنگ‌زنی دو پروژه ساخت مسکن در اردستان اظهار داشت: امروز بسیار خوشحال هستم که در خدمت مردم اردستان هستیم و مسکن محرومان و کریمان و اقدام ملی را در شهر عزیز اردستان کلنگ‌زنی می‌کنیم که امیدواریم که با سرعت این کار شروع شود.

وی افزود: اصفهان بعد از تهران دومین استانی است که از نظر تعداد واحد مسکن مهر با ۱۶۰ هزار واحد مسکن در رده دوم قرار دارد و به جز دو پروژه ما که مشکل دارد مابقی را دوستان با نهایت تلاش و دلسوزانه کار کردند و به اتمام رساندند و امیدوار هستیم که در طرح اقدام ملی این موضوع را پیشی بگیرند و کار آن‌ها شتاب داشته باشد و بتوانیم استان اصفهان را همچنان در استان‌های برتر ببینیم.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: از اینکه خدمت مردم اردستان رسیدم بسیار خرسند هستیم و امیدواریم تا شش ماه آینده کار ساخت این ساختمان‌ها شروع شده و آماده افتتاحیه هستند که این کار شدنی است و با همت دوستان و با همت و اراده آن‌ها قطعاً امکان‌پذیر است تا بتوانیم مردم را خوشحال کنیم و مقدس‌ترین کار هم خانه‌دار کردن مردم است و کار بسیار ارزشمندی است.

وی ابراز داشت: خدای متعال توفیق داده تا خدمتی را برای مردم انجام دهیم و هر چقدر بیشتر وقت بگذاریم در واقع ثواب آن را می‌بریم و امیدوار هستیم که شرمنده مردم عزیز نباشیم و با همکاری همه عزیزان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بتوانیم گام‌هایی را جهت رضایت خداوند متعال و مردم عزیز برداریم.

اصغری مهرآبادی بیان کرد: ما در خصوص مسکن مهر مجموعا دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد را شروع کردیم که خوشبختانه با تلاش همکاران عزیز و دولت توانستیم بخش عمده‌ای از این مسکن‌ها را به اتمام برسانیم و مقداری که الان باقی مانده است و بلامعارض است که فاقد متقاضی را کنار بگذاریم حدود ۲۵ هزار واحد نیمه تمام در سطح کشور باقی مانده است که عمدتاً آن‌ها هم در مرحله نازک کاری و نصبیات قرار دارد و امیدوار هستیم تا قبل از اتمام دولت پرونده مسکن مهر در کل کشور ببندیم.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: در خصوص اقدام ملی هم آماری که در حال حاضر داریم شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند اما تعدادی که وجه واریز کرده اند ۱۲۰ هزار نفر است و تقریباً به تعداد افرادی که وجه واریز کرده‌اند در سطح کشور زمین تامین شده است و تعداد دو تا سه هزار واحد کم داریم که مسئولین آن را دنبال می‌کنند تا به راه‌های مختلف از اراضی مواد یا اراضی ملی و اراضی تملکی و توافقی این مشکلات برطرف شود و هر چقدر تولید را افزایش دهیم و عرضه را بیشتر داشته باشیم این موضوع در قیمت تاثیرگذار خواهد بود.

وی تصریح کرد: باید راهی برای باز کردن فضایی جهت ساخت مسکن و ایجاد مسکن انجام داد که این کار می‌تواند موجب کاهش قیمت مسکن شود و هم می‌تواند در اجاره بها تاثیر گذار باشد و این طرح باید در عمل راه بیفتد تا مردم آن را به عینه ببینند و وقتی اعتماد کنند موضوع پروژه‌ها پروژه خوبی است استقبال می‌کند و جای نگرانی نیست و باید به کار سرعت دهیم و اگر این اتفاق افتاد مردم هم استقبال و افزایش پیدا می‌کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • فریدون شاه IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  3 0
  طبق اصل 59 قانون اساسی این جا باید بین دو موضوع همه پرسی انجام بگیرد: اول این که مسکن مهر مزخرف است و آغازکنندگان این طرح محاکمه شوند. دوم این که مسکن مهر مزخرف است و دولت سیزدهم آن را تمام کرده و تمام کنندگان مواخذه شوند. در مجموع هم ما خوبیم. بی سوادهای بی شناسنامه...
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  0 0
  رهن شد قیمت خانه مردم بیچاره کردید دولت سو استفاده گر بی عقل

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس