کد خبر 1203244
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
بورس نمایه

افراد حقوقی در بورس امروز ۷۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام فولاد بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، در بورس امروز حقیقی‌ها حدود ۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و ۲۵۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۳درصد یعنی سه هزار و ۵۴۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان دو درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

بورس بالاخره سبز شد؛ رشد شاخص کل

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «مواد و محصولات دارویی»به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فولاد»، «تاپیکو» و «شستا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «وتجارت»، «وساخت» و «خساپا» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری فولاد مبارکه اصفهان حدود ۱۱۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک تجارت با برتری ۵۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۰نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۶۸نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۰۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۱۰میلیارد تومان بود.

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha