احتمال بازگشت لیگ قهرمانان آسیا به فرمت 32 تیم/تصمیم AFC برای تغییر سهمیه بندی به ضرر فوتبال ایران

یگ رسانه اماراتی در گزارشی از تغییرات گسترده احتمالی در لیگ قهرمانان آسیا سال های آینده خبر داد.

به گزارش مشرق، نشریه «الاتحاد» امارات در گزارشی به تغییرات احتمالی گسترده در لیگ قهرمانان آسیا در دو سال آینده پرداخت. طبق ادعای این رسانه اماراتی AFC در اولین گام از تغییرات قصد دارد برای حفظ سلامت بازیکنان در شرایط کرونایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2021 تا پایان به صورت متمرکز برگزار شود.

همچنین احتمال دارد در دو سال آینده مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز برگزار شود یعنی در سال 2022 و 2023 این رقابت ها همچنان به صورت متمرکز باقی بماند. البته این تغییر در صورتی است که شیوع بیماری کرونا به این شکل باقی بماند.

بیشتر بخوانید:

آنچه باید از پاسخ CAS به فدراسیون فوتبال بدانید/ AFC به دنبال خرید زمان و احتمال تعویق بازی‌ها در بحرین

سومین تغییر فرمت لیگ قهرمانان آسیا این است که احتمال دارد مسابقات به شکل 32 تیم برگردد. امسال برای اولین بار این رقابت ها با حضور 40 تیم برگزار می شود ولی AFC قصد دارد با تغییراتی که در سهمیه ها انجام می دهد فرم سابقش را دوباره اجرایی کند.

در فرمت جدید پیشنهادی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا «نیم سهمیه» حذف می شود و تیم ها برتر قاره سهمیه 3 مستقیم را می گیرند. نیم سهمیه دیگر از فرمت سهمیه بندی ها حذف می شود و به جای نیم سهمیه ها، یک سهمیه به کشورها اعطا می شود و تعداد تیم های حاضر در پلی آف زیاد می شود. شاید مسابقات پلی آف به صورت جداگانه از مرحله گروهی برگزار شود تا راه یافتگان به مرحله گروهی مشخص شود.

اگر سیستم سهمیه بندی طبق ادعای این رسانه اماراتی تغییر کند ایران متضرر خواهد شد چون سهمیه ایران 2+2 است و در صورت اجرایی شدن سیستم جدید 2 نیم سهمیه ایران حذف می شود و تنها قهرمان لیگ ایران و قهرمان حذفی سهمیه مستقیم می گیرند. در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا هم به دلیل کناره گیری ترکمنستان نیم سهمیه این کشور به ایران رسید تا استقلال به همراه پرسپولیس و تراکتور به صورت مستقیم در مرحله گروهی حضور پیدا کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس