رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: چرا امروز آقای روحانی فقط از عراق نام برد و هیچ اشاره ای به پروازهای ترکیه و انگلیس و مخالفت خودش با لغو پروازهای ترکیه نکرد؟!

به گزارش مشرق، در واکنش به سخنان صبح امروز حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص علل وقوع موج چهارم بیماری کرونا اظهار داشت: جای تعجب بسیار است که آقای روحانی به همه عوامل واقعی و غیرواقعی در بروز این موج بیماری کرونا اشاره کرد، جز سوءمدیریت ستاد ملی کرونا.

وی افزود: آقای روحانی نخستین عامل بروز موج چهارم کرونا را ورود کرونای انگلیسی از کشور عراق و استان خوزستان دانسته، در حالی که بارها به ایشان توصیه شد وقتی روزی ۳۰ پرواز از خوزستان به نقاط مختلف کشور انجام می‌شود، این پروازها را لغو کنند، اما کاری نکردند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد:‌ علاوه بر این، چرا آقای روحانی فقط از کشور عراق نام برد!؟ چرا از پروازهای ترکیه و کشورهای اروپایی مانند انگلیس اسم نبرد!؟ چرا هیچ اشاره‌ای به نامه اخیر وزیر بهداشت برای لغو پروازهای ترکیه و مخالفت خودش با این درخواست نکرد!؟ ۲.۵ ماه قبل به ایشان نامه نوشتم و هشدار دادم که تمام پروازهای کشورهای اروپایی را که کرونای انگلیسی در آنها شایع است، لغو کنید؛ کدامیک را لغو کردند!؟

شهریاری همچنین با اشاره به سخنان روحانی در خصوص تأثیر دید و بازدیدها و سفرهای نوروزی و نیز تجمع‌های قبل از عید در بروز موج چهارم بیماری کرونا تصریح کرد: باید از آقای روحانی پرسید چه کسی مسئول نظارت بر اجرای پروتکل‌هاست؟ استانداری‌ها و نیروهای انتظامی زیرمجموعه وزارت کشور هستند که باید بر سفرها نظارت می‌کردند و در رابطه با سفرها هم، بارها و بارها وزیر بهداشت و بقیه گفتند که سفرها کنسل شود، اما آقای روحانی در روز هفتم فروردین ماه گفت که پیک کرونا تمام شده است! پس حرف‌های امروز ایشان دیگر برای چیست!؟

وی در پایان با اشاره به ارسال نامه اخیر این کمیسیون به رئیس قوه قضاییه برای برخورد قضایی با قصور و تقصیر رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا، افزود: رونوشتی از این نامه به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز ارائه شده تا این کمیسیون نیز در چارچوب وظایف قانونی‌اش موضوع را پیگیری کند؛ علاوه بر این، به زودی گزارش مفصلی از سوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس براساس تبصره یک ماده ۴۵ آیین‌نامه داخلی مجلس تهیه می‌کنیم و تحویل هیأت رئیسه می‌دهیم تا برای اعمال ماده ۲۳۴ و ارسال گزارش تخلف رئیس جمهور به قوه قضاییه، اقدام شود و قطعاً این موضوع را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  24 1
  از آدم دو تابعیتی پابوس ملکه انتظاری جز این نمی رود.
 • IR ۱۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  25 1
  روحانی باید استیضاح و محاکمه بشه
 • IR ۱۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  33 1
  احسنت، اگر با مقامات دولتی مخصوصا شخص رئيس جمهور برخورد می‌شد اينطور عقل ما را زیرسوال نمی برد،مطالبه ما برخورد قاطع با عواملی که ملت و مریض کردن هست ...
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  13 1
  مستندات غیر قابل انکار آماده است فقط باید روحانی محاکمه شود امیدوارم مجلس بی خیال نشود
 • IR ۲۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  4 0
  هرکس با حسین علیه السلام در افتاد ور افتاد او تقاص این بی حرمتی به سرزمین حسین علیه السلام را خواهد داد منتظر باشید
 • IR ۲۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  4 0
  آخه کرونای انگلیسی اصلا فقط از عراق میاد انگلیسی ها کروناشون خیلی نایسه ... اصلا کروناشون، کرونازه
 • IR ۲۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  2 13
  دم دکتر روحانی کبیر گرم رایی که دادم حلالش
  • IR ۲۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
   4 1
   زارررررررررررررررررررررت برو حسن برو که تا چند ماه دیگه ایشالله توی اوین هستی برووووووووووووووووووووو
  • IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   2 1
   22:28 احتمالا تو یکی از آلبانی نشینان هستی که به روحانی رای دادی .!!!!
 • IR ۰۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  2 0
  زمانی که رفته بود انگلستان برای گرفتن دکترا گندم انجا بد جوری نمک گیرش کرده

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس