کانال سوئز

مقامات رسمی کانال سوئز از ایجاد اختلال مجدد در رفت و آمد از این آبراه بین المللی به دلیل خرابی یک نفتکش عبوری از این کانال خبر دادند.

به گزارش مشرق،   به نقل از رویترز، مقامات رسمی کانال سوئز، از بروز اختلال مجدد در عبور کشتی‌ها از این کانال استراتژیک خبر دادند.

بر اساس این گزارش، گفته می‌شود اخلال جدید ایجاد شده مربوط به خرابی موتور یک نفتکش غول پیکر بوده که در مسیر عبور از کانال متوقف شده که با رفع نقص فنی به مسیر خود ادامه داده است.لازم به ذکر است پیشتر، دو وب سایت «مرین ترافیک» و «تانکر ترَکر» از ایجاد کندی در آمد و شد کشتی‌های عبوری از کانال سوئز خبر داده بودند.

ریاست کانال سوئز اما با انتشار بیانیه‌ای در خصوص اختلال پیش آمده امروز در این گذرگاه آبی بین المللی اعلام کرد: مقام ناظر بر کانال سوئز به سرعت از خرابی موتور یکی از کشتی‌های نفتکش به نام «رامفُرد» که حامل ۶۲ هزار تن مواد نفتی بود مطلع شد. این کشتی در حال عبور از بخش جنوبی کانال بوده است.

مقام ناظر بر کانال همچنین اعلام کرده که ترافیک دریایی عبوری از کانال سوئز تحت تأثیر این مشکل قرار نگرفته و در حال حاضر هیچگونه مشکلی در خصوص تردد از کانال سوئز وجود ندارد. همچنین امروز، ۸۴ کشتی باری دیگر از هر دو سوی کانال عبور کرده‌اند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha