دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: سعی داریم افراد اصلح را به مردم معرفی کنیم البته معرفی اصلحی که هیچ رای آوری نداشته باشد کار لغو است.

به گزارش مشرق، صادق محصولی دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در جلسه شورای مرکزی با مسئولان استانی جبهه پایداری با گرامیداشت یاد و خاطره علامه مصباح یزدی(ره) گفت: حضرت علامه مصباح یزدی(ره) همیشه توصیه‌های پدرانه به اعضای جبهه پایداری داشتند و یکی از توصیه های ایشان این بود که برای این که به نحو احسن در مسیر انقلاب قدم برداریم و وظایف و تکالیف سیاسی اجتماعی خود را انجام دهیم روزانه به ساحت حضرت صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) از جمله با دعای الهی عظم البلاء متوسل شویم.

وی در ادامه با اشاره به موضوع وحدت افزود: جبهه پایداری بر موازین و اصول خود پایبند است و به همین دلیل است که همیشه به پایداری حمله می شود و ما وحدت را وسیله می دانیم اما هدف نهایی نمی دانیم و هدف اصلی حاکمیت ارزش هاست اصل وحدت اصل خوبی است و بزرگان هم به آن توصیه کرده‌اند و ما به دنبال آن هستیم و عمل می‌کنیم اما گاهی وحدت به مانند چماقی بر سر نیروهای انقلاب است مانند برخی افراد در ظاهر اصولگرا که تنها ملاک‌های شخصی خودشان را در نظر می‌گیرند و به جای سیاست ورزی  سیاست کاری می‌کند و اینجاست که تناقض ها پیدا می‌شود و اینها همه به خاطر این است که با اسم اصولگرا اصول را زیر پا می‌گذارند.

دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با توجه به اصل انتخاب اصلح در انتخابات ۱۴۰۰ خاطر نشان کرد: مبنای جبهه پایداری انقلاب اسلامی در انتخابات ۱۴۰۰ انتخاب اصلح است ما افرادی که قصد شرکت در این انتخابات را دارند رصد می‌کنیم و عقبه آنها را و موازین آنها را بررسی می نماییم و بعضاً با برخی افراد جلسه هم داشته‌ایم اما برای انتخابات ۱۴۰۰ نمی‌توانیم از امروز اعلام کنیم که نامزد جبهه پایداری چه کسی می باشد چون از حضور بعضی از افراد مطمئن نیستیم و هنوز تا زمان انتخابات ممکن است تغییراتی حاصل شود اما باید بر روی سبد افرادی که بررسی کردیم که در انتخابات شرکت می کنند نسبت به سایرین کار کنیم و افراد بهتر را شناسایی کرده و برای آنها فعالیت نماییم.

وی در ادامه عنوان کرد: ما در شورای مرکزی جبهه پایداری و کمیته انتخابات در حال حاضر در حال بررسی و ارائه سبدی از افراد هستیم و روی این‌ها به صورت متمرکز کار می‌کنیم و یکی از کارها این است که در این فاصله گفتمان انقلاب را در جامعه  تعریف کرده و تمامی دوقطبی های کاذب را رد کنیم و در این راستا مهم‌ترین بحث، بحث گفتمان عدالت است که اگر ما بتوانیم این گفتمان را دقیق جا بیندازیم کار مهمی را انجام داده ایم.

محصولی افزود: البته کارآمدی هم گفتمان مهمی است اما زمانی که عدالت بیاید کارآمدی و مردمی بودن و... هم در پی آن نتیجه می دهد و یکی از عامل‌های مهم برای انتخاب فرد اصلح این است که به خود فرد نگاه نکنیم و به کابینه و افرادی که برای دولت معرفی می‌کند هم نگاه کنیم و ببینیم که چه کسانی را می خواهد بیاورد زیرا همه این افراد در هدایت جامعه و دولت به سمت صحیح و مسیر درست نقش اساسی دارند.

شاخصه‌های جبهه پایداری انقلاب اسلامی برای فرد اصلح

وی با اشاره به شاخصه‌های جبهه پایداری انقلاب اسلامی برای فرد اصلح ذکر کرد: ما در جبهه پایداری انقلاب اسلامی چند شاخص مهم برای شناسایی فرد اصلح تعریف کرده ایم که خلاصه آن بدین شرح است:

شاخص اول: ایمان و اعتقاد و التزام به ولایت فقیه

شاخص دوم: مجرب بودن برای تصدی قوه مجریه و داشتن مدیریت موفق و کارآمد و داشتن نرم افزار فکری کلان برای حکمرانی

شاخص سوم: انقلابی بودن و پایبندی به مبانی و ارزش‌های انقلاب اسلامی

شاخص چهارم: قانون‌مداری و پایبندی به قانون اساسی و ساختارهای قانونی کشور

شاخص پنجم: اعتقاد همه جانبه به استقلال و عدم وابستگی و دشمن شناسی و مقابله با جریان های نفوذ

شاخص ششم: ساده‌زیستی و داشتن روحیه مردمی

شاخص هفتم: طرفدارعدالت در تمام ابعاد و همه سطوح و اهل مقابله با ظلم

شاخص هشتم: فسادستیزی و داشتن سابقه نفی فساد و مبارزه با ویژه خواری

شاخص نهم: معتقد به توانایی داخلی نظام از جهت زیرساختی و منابع انسانی و توجه به مختصات گام دوم انقلاب مخصوصا نقش بی بدیل جوانان

سیاست های جبهه پایداری انقلاب اسلامی برای انتخابات شورای شهر

وی با اشاره به سیاست های جبهه پایداری انقلاب اسلامی درباره انتخابات شورای شهر گفت: سیاست مهم جبهه پایداری در انتخابات شورای شهر این است که ما می‌خواهیم در آن فضا هم حضور فعالانه داشته باشیم و سعی داریم افراد اصلح را به مردم معرفی کنیم البته معرفی اصلحی که هیچ رای آوری نداشته باشد کار لغو است که بر روی آن سرمایه گذاری کنیم و این جمله از علامه مصباح یزدی(ره) است و حضرت آیت الله خوشوقت (ره) می‌فرمودند اصلح کسی است که تا اصرار نکنیم نمی آید و باید وقتی که آمد بر روی آن متمرکز شویم و برای آن تبلیغ کنیم.

محصولی در پایان گفت: کسانی که می‌گویند من اصلح را قبول ندارم دروغ می‌گویند و هر کسی که نامزدی را اعلام می کند قطعاً اصلح را معرفی می کند اما معیارهای آن برای فرد اصلح متفاوت است و از دید ما بده بستان در انتخاب فرد اصلح نمره منفی می‌گیرد ولی از دید برخی این بده بستان  امتیاز به حساب می آید و جزو شاخص‌های اصلی قرار می‌گیرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۶
  4 1
  پس العیاذبالله غدیر هم کار لغو بود و خدا و رسولش العیاذبالله کار لغو انجام دادند که کسی را معرفی کردند که می دانستند مردم او را نمی خواهند. ظاهرا با فوت مرحوم مصباح جبهه پایداری هم رویکرد پراگماتیستی در پیش گرفته است. در حالی انتخاب و اعلام اصلح تکلیف شرعی است. خواه رای بیاورد و خواه نیاورد.
 • IR ۲۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۶
  6 0
  این حرف شما درست نیست اصلح باید معرفی بشه و اگر خوب شناسانده بشه چرا رای نیاره ؟؟ کار لغو اینه که هر انتخابات به اسم وحدت گزینه های اصلح رو تار و مار کنیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس