کد خبر 1199171
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷
نگهداری مرغ بیشتر از ۵۰ روز در مرغداری‌ها مصداق احتکار و جریمه شد + سند

بر اساس اطلاعیه وزارت جهاد کشاورزی نگهداری مرغ در مرغداری‌ها از ۴۲ روز به ۵۰ روز افزایش یافت و نگهداری بیشتر از این مدت مصداق احتکار و منجر به برخورد است.

به گزارش مشرق، مرتضی رضایی معاون وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی مرغداران گوشتی ایران با موضوع همکاری و هماهنگی در خصوص عرضه مرغ زنده نوشت. در این نامه اشاره شده زمان نگهداری مرغ در مرغداری ها افزایش یافته و نهاده های دامی مورد نیاز آنها تامین می شود اما در صورتی مرغداران بعد از ۵۰ روز مرغ خود را به قیمت مصوب عرضه نکنند سهمیه های آنها حذف و عمل آنها مصداق احتکار و برخورد می‌شود.

متن این نامه به شرح زیر است:

 پیرو رونوشت نامه این معاونت در خصوص ابلاغیه افزایش سن پرورش مرغ گوشتی به ۵۰ روز و اختصاص نهاد مورد نیاز برای بازه زمانی در قبال عرضه مرغ زنده به قیمت مصوب، مقتضی است ضمن اطلاع رسانی کامل موضوع به تشکل‌های مرغداران گوشتی در اقصی نقاط کشور پیگیری های لازم برای هماهنگی و همکاری کامل تشکل های استانی با سازمان جهاد کشاورزی استان ها به عمل آید.

همچنین در این نامه اشاره شده است  چنانچه مرغداران به هر دلیل نسبت به عرضه مرغ ۵۰ روزه با قیمت مصوب اقدام ننمایند عمل آنها از مصادیق احتکار و عرضه کالاهای خارج از شبکه محسوب شده و علاوه بر پیگیری و اعمال جرائم قانونی مربوطه، کاربری سامانه های سماصط و بازارگاه آنها نیز تا اطلاع ثانوی و تعیین تکلیف توسط مراجع مربوط غیرفعال خواهد شد.

شایسته است از نتایج اقدامات و پیگیری‌های انجام شده این معاونت را مطلع نمایید.

مرتضی رضایی معاون وزیر

اتحادیه مرغ و ماهی , قیمت مرغ ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ﻣﺠﺘﺒﻲ IR ۱۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  1 0
  ﭼﻨﺪ ﻣﺎﻩ ﻫﺴﺖ ﻗﻴﻤﺖ ﻳﻪ ﻣﺮﻍ ﺭا ﻧﻤﻲ ﺗﻮاﻧﻴﺪ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﻛﻨﻴﺪ ﻣﻴﺨﻮاﻳﺪ ﻛﺸﻮﺭ ﺭا اﺩاﺭﻩ ﻛﻨﻴﺪ ﺷﻤﺎﻫﺎ ﺧﻮﺩﺗﻮﻥ ﺭا ﻛﻨﺘﺮﻝ ﻛﻨﻴﺪ ﻫﻤﻪ ﭼﻴﺰ ﺩﺭﺳﺖ ﻣﻴﺸﻪ
 • IR ۱۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  1 0
  ما دوسه تا بال وکتف وچندتا گردن مرغ وچندتا پاچه مرغ، از چندماه پیش ذخیره کردیم واسه روزمبادا،محتکریم؟! تعزیرات نیرو هلی برد نکنه خونمون؟! چون شنیدم تعزیرات خفن وخشن بامحتکرین برخوردمیکنه!!!!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس