ممنوعیت تردد شبانه در کل کشور اجرا خواهد شد/«پیامد منفی» انجام سفرها از هفته آینده مشخص خواهد شد - کراپ‌شده

معاون کل وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه منع تردد شبانه در کل شهرهای کشور اجرا خواهد شد،گفت :نتایج انجام سفرها از هفته آینده مشخص خواهد شد.

به گزارش مشرق، ایرج  حریرچی معاون کل وزیر بهداشت امشب در خبر ۲۱ با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در کشور، اظهار داشت بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت‌های تردد شبانه در کشور از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد برقرار است و متخلفان جریمه می‌شوند.

وی با اشاره به ملاک بندی رنگ‌های شهرهای کشور، گفت: اگر هر شهری کمتر از دو بستری روزانه در صد هزار نفر داشته باشد آن شهر آبی است؛ بین ۲ تا ۴ بستری روزانه درصد هزار نفر شهر زرد؛ بین ۴ تا ۶ بستری در صد هزار نفر نارنجی و اگر تعداد بستری ۶ بستری در روز یا بیشتر از آن در صد هزار نفر جمعیت باشد، آن شهر قرمز اعلام می‌شود.

معاون کل وزیر بهداشت با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خاطرنشان کرد: اگر شهری ۶۰ بستری در ده روز داشته باشد این تبدیل به ۶۰۰ بیمار می شود که معادل سه بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی خواهد بود.

 حریرچی اضافه کرد: این وضعیت فعلی مربوط به اواخر اسفند است  نه اینکه  نتایج سفرها باشد بلکه نتایج افزایش ترددها در سطح شهر و شب عید و کارهای انجام شده در آن زمان است که منجر شده اکنون ۶۷ شهر در کشور نارنجی و قرمز شود که این تعداد ۳۲ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه شهرهای تهران، ارومیه، اهواز، آبادان و بروجرد از جمله شهرهای بزرگ جز شهرهای نارنجی و قرمز کشور قرار دارند، اظهار داشت :در خصوص تعداد بستریها از یکی دو هفته دیگر مشخص خواهد شد؛ وضعیت مراجعان سرپایی نیز هفته آینده مشخص می شود.

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه نتیجه عملکرد شهروندان تهران را در دو و سه هفته آخر اسفند را اکنون می‌بینیم، یادآور شد: بر اساس پیش‌بینی‌ها مردم در سال ۹۸ و ۹۹ در سفر کاهش مواجه بودیم، اما لایه‌ای از اجتماع ایران سفر می‌کنند که این حضور در رستوران‌ها و دورهمی‌ها عامل افزایش شروع کروناست

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به صحبت‌های وزیر بهداشت بر این اساس که بیشترین نگرانی ما از افزایش قابل توجه مبتلایان تا ۱۰ تا ۱۵ روز آینده خواهد بود، یادآور شد: امیدواریم تا چند ماه باقی مانده به واکسیناسیون عمومی مرگ‌ومیر های ما سه رقمی نشود.

حریرچی با اشاره به سخنان امروز رئیس جمهور درباره وضعیت کرونا در کشور گفت: رئیس‌جمهور نیز اعلام کردند که ما نگران موج جدید کرونا با افزایش سفرها هستیم.

وی تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی سازمان جهانی بهداشت و بیل گیتس  در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴ شرایط کشورها با توجه به انجام واکسیناسیون آرام شود.

وی خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور نیز اعلام کرد که نگران موج جدید کرونا هستیم اما امیدواریم واکسیناسیون را بر اساس تولید داخل به ۷۰ درصد برسانیم و شرایط آرام می‌شود.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به میزان واکسیناسیون عمومی در کشورهای دیگر دنیا ابراز داشت: در خصوص اعطای مجوز به بخش خصوصی برای وارد کردن واکسن کرونا این اقدام ورود زیر نظر مستقیم وزارت بهداشت خواهد بود و واکسن هایی که مورد تایید قرار گرفته‌اند وارد می‌شوند و به زودی ضوابط آن نیز اعلام خواهد شد.

 حریرچی با بیان اینکه ما نیز تلاش‌های زیادی می‌کنیم تا این کار صورت گیرد، متذکر شد: کشورهای تولید کننده واکسن کرونا در جهان مانند هند چین و روسیه زیر ۱۰ درصد جمعیت خود را واکسینه کردند؛ ضمن اینکه آلمان و سایر کشورهای اروپایی نیز ۱۰ درصد جمعیت خود را واکسینه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • علی IR ۱۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
  2 0
  فلسفه تردد نکردن در شب را میشود برای مردم بگویید دنبال درامد زدایی هستید یا چیز دیگر کرونا در روز جابجا نمیشود در شب میشود
 • IR ۰۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
  0 1
  با سلام مقصر دولت است چرا محدودیت اعمال نکرد؟ اگر معتقد هستیم که این مسافرت ها افزایش کرونا درپی دارد چرا جلوگیری نکرد؟ چرا زودتر از هند با روسیه در تولید واکسن اقدام نکردیم ؟ و هزاران چرای دیگر
 • IR ۰۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
  2 0
  کرونا چه ارتباطی با شب و روز دارد؟ شب که تردد کمتر است!
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
  2 0
  واقعا ستاد کرونا مردم مسخر ه کردن دولت که دنبال کسری بودجه با جریمه کردن خودرو ها .. اگر کرونا هست چرا اجازه سفر میدن بعدش فریاد میزنن کرونا و پیک 3وم چهارم و.... التماس که بیمارستان ها پر شد پرتار ها چه شدند واقعا اینهمه تناقض و مردم را چی فرض کردند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟