کد خبر 1191956
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
واشنگتن: طرح آتش‌بس را به انصارالله ارائه کردیم

نماینده آمریکا در امور یمن امروز بدون اشاره به لزوم توقف حملات عربستان سعودی به یمن اعلام کرد: طرح آتش‌بس را به انصارالله ارائه کردیم.

به گزارش مشرق به نقل از الجزیره، «تیموتی لیندرکینگ» نماینده آمریکا در امور یمن امروز بدون اشاره به لزوم توقف جنایت‌های سعودی در حمله به یمن، در سخنانی اعلام کرد: طرح آتش‌بس را به انصارالله ارائه کردیم.

نماینده آمریکا در امور یمن در این باره ادعا کرد: واشنگتن تأمین بودجه کمک رسانی به شمال یمن را ازسرگرفته است! طرح آتش بس برای پرداختن به وضعیت انسانی وخیم در یمن تنظیم و ارائه شده است! هر وقت که حوثی ها آماده مذاکره باشند، به منطقه خواهم آمد.

«تیموتی لیندرکینگ» که به شدت از پیشروی و موفقیت های برق آسای مبارزان یمنی در استان مأرب به خشم آمده است، ادامه داد: واشنگتن عمیقاً نگران وضعیت انسانیِ پس از حمله حوثی ها به مأرب است! ریاض آماده بررسی درگیری ها در یمن است!

وی در ادامه اضافه کرد: ما منتظر پاسخ یمنی ها به طرح آتش بس ارائه شده خواهیم بود. حوثی‌ها در یمن نقش تعیین کننده ای دارند به نحوی که نمی توان آنها را نادیده گرفت.

این در حالیست که یک عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن پیشتر اعلام کرده بود گفت: به آمریکایی ها گفتیم که به حملات خود تا زمان پایان تجاوز ادامه خواهیم داد.

«محمد البخیتی» در گفتگو با الجزیره در این خصوص هشدار داد: ارتباط با آمریکایی ها هیچ پیشرفتی نداشت. به صورت غیرمستقیم با آمریکایی ها تماس حاصل شد؛ اما پیشرفتی صورت نگرفت.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس