کد خبر 1189598
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۵
تروئیکای اروپایی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عقب‌نشینی از صدور قطعنامه انتقادی علیه ایران در شورای حکام آژانس اتمی اجرای سیاست چماق و هویج برای حل مشکلات برجامی است.

به گزارش مشرق؛ جلیل رحیمی جهان‌آبادی در واکنش به بیانیه تروئیکای اروپا پس از عقب‌نشینی از صدور قطعنامه انتقادی علیه ایران در شورای حکام آژانس انرژی اتمی، گفت: اروپا و آمریکا از مسیر عاقلانه مبتنی بر تامین منافع ایران که در قالب برجام طراحی شده بود، خارج شدند از این رو شاهد خروج یکجانبه کاخ سفید از توافقنامه بودیم.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها از همه تهدیدها مانند افزایش فشار اقتصادی استفاده کردند اما نتیجه ای را بدست نیاوردند، اظهار کرد: اکنون نیز این کشورها همه راه ها را تجربه کردند و متوجه شدند هیچ راهی جز بازگشت به برجام برایشان وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه اکنون جمهوری اسلامی ایران به فعالیت های پیش از برجام در حوزه غنی سازی، ذخیره اورانیوم و غیره بازگشته است لذا این شرایط برای اروپایی ها قابل تحمل نیست، ادامه داد: بدون شک عقب نشینی طرف های برجامی رخ داده و اجرای سیاست چماق و هویچ نتیجه شرایط پیش آمده است و آنها تلاش می کنند مسائل را برطرف کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه بازگشت به چارچوب برجام عاقلانه ترین راه برای تامین منافع طرفین است، افزود: این مهم در حالیست که شرایط پیش آمده نمی تواند منجر به ایجاد توافق جدیدی شود زیرا جمهوری اسلامی ایران همه تهدیدها را پشت سر گذاشته و نقطه ضعف دیگری وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اجماع قوی در میان بخش های حاکمیت کشورمان شکل گرفته که راه حل مسائل را صرفا مشروط به بازگشت آمریکا به چارچوب توافقنامه می داند، خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که رفتارهای متناقض و بیان تهدیدها از سوی اروپا برای آوردن ایران در پای میز مذاکره است.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس