کد خبر 1187556
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
بیانیه فدراسیون جودو پس از رفع تعلیق

رییس فدراسیون جودو پس از رفع تعلیق این رشته بیانیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش مشرق، جودوی ایران حدود ۲۰ ماه قبل پس از اتفاقات رخ داده در مسابقات جهانی توکیو از سوی فدراسیون جهانی این رشته تعلیق شده بود.

پس از آن فدراسیون کشورمان شکایت خود را به دادگاه حکمیت ورزش ارائه کرد و جلسه‌ای در سوئیس با حضور نمایندگان ایران و فدراسیون جهانی برگزار شد.

در نهایت دادگاه CAS پس از چندین ماه بررسی، رای نهایی خود را امروز (دوشنبه) ارسال کرد.

پس از این موضوع فدراسیون جودو بیانیه‌ای را به این شرح منتشر کرد:

براساس هماهنگی های صورت گرفته توسط وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران با توجه به دفاعیات حقوقی مؤثری که بعمل آمد، دیوان داوری ورزش طی رأیی که در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ صادر کرد رأی کمیته انضباطی فدراسیون جهانی مبنی بر تعلیق فدراسیون جودو ایران را باطل اعلام و مقرر کرد بمنظور بررسی های بعدی این پرونده به فدراسیون جهانی جودو ارجاع شود.

بدون تردید فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران خود را همچنان تابع اصول منشور المپیک و مقررات اساسنامه فدراسیون جهانی جودو می شناسد و از همکاری و تعامل روزافزون با فدراسیون جهانی در همین چارچوب استقبال خواهد کرد.

فدراسیون جودو بدینوسیله مراتب قدردانی خود را از عملکرد شایسته تیم حقوقی، حمایت های وزیر محترم ورزش و جوانان، مساعدت های رییس محترم کمیته‌ملی المپیک و همراهی های معاون محترم توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش در مسیر تحقق این‌ پیروزی بزرگ حقوقی ورزشی اعلام می دارد.

آرش میراسماعیلی

رییس فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس