خبر ویژه

یک حامی دولتِ دولت‌های روحانی و هاشمی که مدت‌هاست در خدمت پروژه‌های مدعیان اصلاح‌طلبی فعالیت می‌کند، مدعی شد بهتر است نامزدهای انتخابات آتی ریاست‌جمهوری، روحانی نباشند!

به گزارش مشرق، کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت: روزنامه جمهوری اسلامی سال‌هاست این روزنامه متعلق به بیت‌المال و حزب جمهوری اسلامی را در خدمت طیف‌های زاویه‌دار با نظام و انقلاب قرار داده است. مدیر این روزنامه اخیرا در سرمقاله‌ای با استقبال از اینکه آیت‌الله رئیسی، ملاقات انتخاباتی با جمعی از اعضای خبرگان را نپذیرفته، آن را امتناع شایسته می‌خواند و می‌نویسد: امتناع آقای رئیسی از حضور در جلسه جمعی از اعضاء مجلس خبرگان رهبری که طبق آنچه در خبرها آمده درصدد بودند از ایشان برای داوطلب شدن در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دعوت نمایند، حرکت شایسته‌ای است.

این حامی ریاست‌جمهوری هاشمی رفسنجانی و روحانی، در ادامه می‌نویسد: شرایط کشور اکنون به‌گونه‌ایست که استمرار حضور افراد معمم در رأس قوه مجریه به صلاح نیست. در حال حاضر، مسئولیت‌های حساسی همچون تأمین نان و آب و امنیت و اطلاعات کشور که مستقیماً با زندگی روزمره مردم سروکار دارند برعهده افراد معمم است. حتی اگر کسانی معتقد باشند که روحانیت باید چنین مسئولیت‌هائی را برعهده داشته باشد، خوبست بپذیرند برای مدتی این مسئولیت‌ها به افراد غیرروحانی واگذار شوند تا آنها نیز ظرفیت‌ها و توانائی‌های خود را نشان بدهند.

وی سپس ادامه می‌دهد: کنار رفتن روحانیون از صحنه انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ به معنای واگذار کردن آن به نظامیان نیست. نظامیان نیز تخصص دیگری دارند که تناسبی با مدیریت سیاسی – اجرایی کشور ندارد. همین حالا که مجلس یازدهم بیش از ۴۰ عضو نظامی دارد و مدیریت آن نیز برعهده یک نظامی است، می‌بینیم که نه‌تنها توفیقی در پیشبرد اهداف نظام متناسب با نیاز کشور ندارد، بلکه در مواردی با برخوردهای تهدیدآمیز، شاکله قانونگذاری را از مسیر طبیعی خارج کرده است.

نویسنده توضیح نداده که چرا این حرف‌ها را به هنگام 8 سال ریاست‌جمهوری هاشمی، 8 سال ریاست‌جمهوری خاتمی و 8 سال ریاست‌جمهوری روحانی نزده بلکه اتفاقا در اغلب این دوره‌ها، تبلیغاتچی و توجیه‌گر سوءمدیریت‌های دولت سازندگی و تدبیر و امید بوده است؟ به یک معنای دیگر، امثال وی هم‌اکنون به خاطر سوءمدیریت فاحشی که به کشور و مردم تحمیل کرده‌اند، عذرخواهی کنند و نه اینکه تعیین تکلیف بکنند که چه کسانی نامزد نشوند (تا لابد دولت ناکارآمد مورد حمایت آنها تمدید شود)!

یادآور می‌شود طبق قانون اساسی، رئیس‌جمهور از میان رجال سیاسی و مذهبی که مدیر و مدبر و دارای حسن سابقه و امانت و تقوا باشند انتخاب می‌شود و از این جهت، نامزدهای ریاست‌جمهوری منحصر در کسوت و سمتی مشخص نیستند همچنان که صاحبان کسوت‌ها و سمت‌های مختلف هم، محرومیتی به خاطر نوع منصب و سمت‌شان ندارند.

به نظر می‌رسد افراطیون مدعی اصلاحات - و محافل رسانه‌ای دنباله‌رو آنها - بیش از هر چیز، از اینکه دولت، با مدیریتی حزب‌اللهی و پرانرژی نو شود و بساط مدیریت تنبل و اشرافیت‌زده و غربگرا را برچیند، نگران هستند و به همین دلیل هم سعی می‌کنند هرکدام از نامزدها را به بهانه‌ای آماج ترور شخصیت قرار دهند یا نسخه مصلحت نبودن نامزدی‌شان را بپیچند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 2
 • سید IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
  11 0
  باید توجه داشت که اصلاح طلبان تهوع آور مهره هایی را که به کسوت روحانیت ملبس بودند خرج کرده اندو درحال حاضر دیگر شخصی که ملت هنوز به ماهیتش پی نبرده باشند و معمم باشد را ندارند! از این رو به صرافت افتاده اند که در صور بدمند که بهتر است این دفعه از بین مکلاها کسی رئیس جمهور شود تا این نحله با توجه به داشته اش از بین ریش پروفسوری ها شاید کورسوی امیدی برای سلطه مجدد بر قوه مجریه بیابند!!!!!
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
  6 0
  چه نابغه ای تشریف دارتد این جناب مسیح مهاجری ! دیگر صلاح نیست معمم رئیس جمهور شود چرا ؟ چونکه در بساط اصلاح طلبها روحانی قابل ملاحظه ای برای تصدی ریاست جمهوری یافت نمیشود و از آنطرف این حضرات خیلی زرنگ از حضور و مقبولیت آقای رئیسی سخت به وحشت افتاده اند ... میبینید که از اعلام عدم تمایل آقای رئیسی قند تو دلشون آب شده و بسیار مشعوف شده اند ! موضوع دیگر اینکه از لحاظ افراد غیر معمم هم اصلاخ طلبها شخص قوی و کاربلد و مدیر در چنته ندارند که بتواند با چهره های خدوم و مدیران قوی و با برنامه که مراتب توش و توان آنها در سالهای متمادی و شرایط سخت و بخصوص در شرلیط غیر طبیعی و بحرانی کشور بز مردم آگاه و قدر شناس کشور به اثبات رسیده رقابت کند لذا به تخریب امثال قالیباف و دیگر مدیران با سابقه نظامی مبادرت میکنند ! به والله که شرم شرمنده میشود از اینهمه بیشرمی و کلمه خجالت کم میاورد در مقابل اینهمه وقاحت و پر روئی ...
 • IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
  3 0
  چه قدر با وقاحت می‌‌گویند مجلس کارایی ندارد و مجلس با بعضی برخوردهای تهدیدآمیز، شاکله قانونگذاری را از مسیر طبیعی خارج کرده است. به جای آن که بگویند دولت مقصر اصلی گرانی و تورم افسار گسیخته است مجلس را که در مقام قانونگذاری است مسئول تمام مشکلات می‌دانند
 • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
  3 0
  مسخره ها بسات اشرافی گری رو 43 ساله میخوان برچینید...؟ شما فقط پولهای دست مردم رو خوب بلدید برچینید.. شما اقتدار و عزت نفس مردم را بر چیدید.. شما محصول یک عمر تلاش مردم کشاورز و بقال و.. را بر چیدید شما رو چه به مملکت داری!.. تاریخ از شما چه خواهد نوشت؟ تقریبا میدانم.. شما همان قاجار هستید با یه خک برسی اضافه
 • IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
  0 0
  ماملت ایران از روحانییت اصیل وانقلابی حمایت میکنیم ودر صورت نامزدشدن ،بعداز تحقیق کامل انتخاب میکنیم وکاری به طیف افسادطلب( هاتمی روح) هم نداریم.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس