۴ نیروی امنیتی افغانستان بر اثر انفجار بمب کشته شدند

در حادثه انفجار بمب در ولایت قندهار، ۴ نیروی امنیتی افغانستان کشته شدند.

به گزارش مشرق به نقل از الجزیره، در حادثه انفجار خودروی بمب گذاری شده در ولایت قندهار افغانستان، ۴ نیروی امنیتی این کشور کشته شدند.

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، یک مقام محلی دولت افغانستان در این باره گفت: بر اثر انفجار یک دستگاه خوروی بمب‌گذاری شده در ناحیه «ارغنداب» در ولایت قندهار در جنوب این کشور، ۴ نفر از پرسنل امنیتی افغانستان کشته شدند.

این در حالیست که تا کنون اطلاعات بیشتری در خصوص تعداد زخمی های این حادثه منتشر نشده است.

مذاکرات بین الافغانی از سپتامبر ۲۰۲۰ آغاز شد حال آنکه تاکنون راه به جایی نبرده و خشونت‌ها نیز به واسطه عدم تمایل نیروهای بیگانه و اشغالگر برای خروج از این کشور، افزایش یافته است.

در سال ۲۰۲۰، شمار تلفات غیرنظامیان در درگیریهای افغانستان، ۸ هزار و ۸۲۰ نفر بود که در مقایسه با ۲۰۱۹، کاهشی ۱۵ درصدی را تجربه کرد. اما نکته نگران کننده، تغییر روند تلفات و صعودی شدن بی سابقه آن در سه ماهه پایانی ۲۰۲۰ است که با آغاز مذاکرات بین الافغانی مصادف شده است.

در حالی که از دوشنبه هفته جاری، بار دیگر، مذاکره میان طالبان و کابل بعد از چند هفته بلاتکلیفی از سر گرفته شد؛ سازمان ملل طرفین را به آتش بس فراخواند؛ اقدامی که طالبان نظر مساعدی نسبت به پذیرش آن ندارد.

توافقنامه آمریکا و طالبان نیز در دهم اسفند سال گذشته به امضا رسید. بر اساس این سند که در دوحه امضا شد، طالبان باید حملات به نیروهای آمریکایی را متوقف کند، سطح خشونت‌ها را به شدت کاهش دهد و گفتگوهای صلح با دولت افغانستان را پیش ببرد.

آمریکا نیز در مقابل به اساس این سند تعهد داده بود که به تدریج از شمار نیروهایش در افغانستان بکاهد و تا می ۲۰۲۱ آنها را کاملاً خارج کند؛ تعهدی که تلاش‌های اخیر واشنگتن نشان می‌دهد مانند دیگر وعده‌های این کشور نقض خواهد شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس