نشست خبری مشترک

نشست خبری مشترک امیر دریادار دوم غلامرضا طحانی معاون عملیات نیروی دریایی ارتش و فرمانده ناوگروه کشور روسیه برگزار شد.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر دریادار دوم غلامرضا طحانی سخنگوی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند در نشست خبری با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رجب اظهار داشت: رزمایش مرکب امنیت دریایی در تقویم سالیانه دریایی کشورهای شرکت کننده به ویژه جمهوری اسلامی ایران و روسیه درج شده و خوشحالیم که امسال برای دومین بار میزبان برگزاری این رزمایش هستیم.

وی با اشاره به اهمیت منطقه شمال اقیانوس هند گفت: شمال اقیانوس هند بین سه تنگه راهبردی از پنج تنگه راهبردی دنیاست، تنگه هرمز در شمال، تنگه مالاکا در شرق و تنگه باب المندب در غرب منطقه شمال اقیانوس هند واقع شده است که در حقیقت بیضی انرژی دنیا را احاطه کرده است و با توجه به تردد شناورهای تجاری و نفتکش در این منطقه حساس ضرورت برقراری امنیت تجارت دریایی را دو چندان کرده است.

بیشتر بخوانید:

برگزاری نشست توجیهی رزمایش مرکب دریایی ایران و روسیه

سخنگوی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند گفت: امنیت تعطیل بردار نیست و تمرینات در جهت ارتقای امنیت نیز تعطیل بردار نیست و با وجود شرایط که بیماری کرونا بر دنیا تحمیل کرده است ما تمرینات را تعطیل نکردیم و امیدواریم با رعایت همه شرایط بهداشتی سناریوهای از پیش تعیین شده رزمایش را با ایمنی کامل در دریا انجام دهیم.

امیر دریادار دوم طحانی تصریح ‌کرد: منطقه شمال اقیانوس، منطقه عاری از تهدید است و ما در این منطقه که امنیت در آن برقرار است این تمرینات را انجام می‌دهیم که برای مناطق ناامن مهارت‌آموزی کارکنان نیروهای دریایی به حداکثر برسد.

بیشتر بخوانید:

استقبال از ناوگروه روسیه شرکت کننده در رزمایش دریایی اقیانوس هند

وی ادامه داد: یگان های شناور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و یگان های منتخب نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در دومین سال متوالی میزبان شناورهایی از کشور روسیه هستند و با توجه به طرح ریزی های منسجم و فشرده ای که در طول یکسال گذشته انجام شده، امیدواریم در این چند روز رزمایش سناریوهای از پیش تعیین شده را به بهترین شکل اجرا کنیم.

سخنگوی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند گفت: امروز جلسه توجیهی کل رزمایش انجام و در این جلسه جزئیات کار در دریا برای شرکت کنندگان در رزمایش تشریح شد امشب در لنگرگاه برنامه دفاع زیر آبی انجام می شود و به طور رسمی از این لحظه رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند به طور رسمی کار خودش را شروع می‌کند.

امیر دریادار دوم طحانی گفت: منطقه انجام این رزمایش منطقه شمال اقیانوس هند به وسعت ۱۷ هزار کیلو متر مربع است و با توجه به برنامه ریزی هایی که انجام شده است امروز استقرار شناورها را در لنگرگاه داشتیم،  امشب برنامه‌های پیش‌بینی شده در لنگرگاه در ساعت مشخص شده جهت عزیمت شناورها به سمت منطقه تمرین انجام خواهد شد.

وی یکی از اهداف این رزمایش را مهارت افزایی کارکنان در حوزه امداد و نجات دریایی عنوان کرد و افزود: تعامل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه دریاهای بین الملل و برقراری امنیت تجارت دریایی با تمرین فرماندهی و کنترل و بهره‌گیری از تمرینات مخابراتی و عملیاتی از نکات قابل توجه و حائز اهمیت است که در این رزمایش اجرا می‌شود.

دریادار دوم طحانی با اشاره به پیام های رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند گفت: مهم‌ترین پیام این رزمایش صلح و دوستی برای کشورهای همسایه و کشورهای منطقه‌ است و اینکه جمهوری اسلامی ایران در حالی که در آستانه چهل و سومین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است، با وجود تحریم‌های ظالمانه به حدی از بلوغ فناوری تجهیزاتی و علمی در صحنه دریا و دریانوردی رسیده که برای دومین بار میزبان قدرت‌های جهانی برای برگزاری رزمایش مرکب می شود.

در ادامه فرمانده ناوگروه نیروی دریایی کشور روسیه گفت:  از طرف ناوگروه روسی و فدراسیون روسیه برگزاری این رزمایش را به شما تبریک می گوییم و امیدواریم این رزمایش به نحو احسن انجام شود ما با ۲ یگان در این رزمایش مرکب شرکت کردیم، فریگت Stoiky و ناو سوخت رسان kola.

وی با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند در بندر شهید بهشتی چابهار گفت: این جلسه بسیار جلسه خوبی بود و تمامی طرح ها و سناریوهای چیده شده انجام می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس