چهارمین روز محاکمه ترامپ؛حضور بیش از ۶ هزار گارد ملی در اطراف کنگره

چهارمین روز محاکمه ترامپ در حالی با دفاعیات وکلای وی با تاکید بر متمم نخست قانون اساسی و آزادی بیان برگزار شد که بیش از ۶ هزار نیروی گارد ملی در اطراف کنگره حضور دارند.

به گزارش مشرق، محاکمه ترامپ در سنای آمریکا که با اتهام «تحریک به شورش» از سه‌شنبه آغاز شده است، پس از ۲ روز ارائه کیفرخواست توسط مدیران استیضاح که منتخبان مجلس نمایندگان بودند، وارد مرحله دفاع وکلای رئیس جمهوری سابق آمریکا شد.

بر این اساس، وکلای ترامپ در روز نخست دفاعیات خود کوشیدند با منتاژ کردن قطعات سخنرانی از مقامات دموکرات‌ها که بر لزوم جنگیدن برای غلبه بر رئیس جمهوری سابق آمریکا تاکید داشتند، سخنرانی ۱۷ دی‌ماه ترامپ را هم مشابه این اظهارات قلمداد کنند.

آنها تاکید کردند که سخنرانی ترامپ نقشی در تحریک به شورش و یورش به کنگره نداشته است و این اظهارات مطابق با متمم نخست قانون اساسی آمریکا که حق آزادی بیان را محفوظ می‌دارد، انجام شده است.

هرچند که همزمان با ارائه این دفاعیات، رسانه‌های مختلف آمریکا سعی کردند واقعیات موجود را منعکس سازند و اظهارات وکلای ترامپ را راستی‌آزمایی می‌کردند، ترس از احتمال شورش دوباره همچنان در پایتخت آمریکا موج می‌زند.

پس از حادثه ۱۷ دی‌ماه که با یورش هواداران ترامپ به کنگره آمریکا رخ داد و منجر به کشته شدن دست کم پنج تن و زخمی شدن ده ها نفر شد، مقامات محلی خواستار حضور نیروهای گارد ملی تا روز تخلیف رئیس جمهوری جدید شدند که بر این اساس، بیش از ۲۵ هزار نفر از نیروهای گارد ملی و پلیس ایالت‌های همجوار، واشنگتن دی سی را به پایگاه نظامی حتی بیشتر از افغانستان و عراق تبدیل کرد.

با این وجود، ترس از ادامه شورش همزمان با استیضاح ترامپ که نخستین استیضاح تاریخ آمریکا از یک رئیس جمهوری سابق است، باعث شده است که جان کربی سخنگوی پنتاگون اعلام کند، ۶ هزار و ۶۱ نفر از نیروهای گارد ملی برای محافظت از کنگره همچنان باقی خواهند ماند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس