کد خبر 1179111
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
بررسی میزبانی لیگ قهرمانان آسیا|پیشگامی ایرانی‌ها؛ استقلال بدون رقیب/جدال پرسپولیس و تراکتور با اماراتی‌ها

در این گزارش به بررسی شانس میزبانی نمایندگان ایران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021 پرداخته شد.

به گزارش مشرق، کنفدراسیون فوتبال آسیا 10 روز پیش به صورت رسمی اعلام کرد مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021 به دلیل شرایط کرونایی مثل سال گذشته به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.

اما این کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد بازی های هر گروه می تواند به میزبانی یک کشور برگزار شود و نیازی نیست یک کشور میزبان تمام بازی ها باشد. قطر سال گذشته میزبان تمام بازی های لیگ قهرمانان آسیا در شرق و غرب به صورت متمرکز بود.

در همین رابطه AFC ضرب الاجل دو هفته ای داد و به تمام اعضای خود نامه ارسال کرد تا باشگاه های خواهان میزبانی از این رقابت ها اقدام رسمی کنند و در صورت داشتن شرایط تعیین شده برای میزبانی از این رقابت ها اقدام کنند.

بررسی میزبانی ایرانی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا

در همین رابطه نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا پیشگام شدند. باشگاه فولاد خوزستان که در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا با العین امارات رقابت می کند به عنوان اولین باشگاه ایرانی وارد عمل شد و به صورت رسمی برای میزبانی از گروه D در صورت صعود اقدام کرد.

بعد از درخواست رسمی فولاد باشگاه های استقلال و پرسپولیس برای میزبانی از گروه های C و E اقدام کردند و با فدراسیون ایران برای مکاتبه با کنفدراسیون فوتبال آسیا اقدام کردند. باشگاه تراکتور نیز به عنوان آخرین باشگاه ایرانی برای میزبانی از گروه B اقدام کرد.

تاکنون با گذشت 10 روز از ضرب الاجل کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ارسال مدارک برای میزبانی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا باشگاه های ایرانی پیشگام بودند. تا الان از عربستان باشگاه های الهلال و النصر هم برای میزبانی اقدام رسمی کردند. از امارات هم شارجه و الوحده اقدام کرده اند. در زیر به بررسی شانس میزبانی تیم ها در لیگ قهرمانان آسیا پرداخته ایم.

*گروه A؛ الهلال شانس اول میزبانی

الهلال عربستان در گروه A با تیم های شباب الاهلی دبی و استقلال تاجیکستان و برنده پلی آف الغرافه قطر با آلمالیق ازبکستان همگروه است. شباب الاهلی و نماینده تاجیکستان از میزبانی این رقابت ها انصراف دادند و این باعث شده تا ریاض اصلی ترین گزینه برای میزبانی مسابقات گروه A باشد.

بررسی میزبانی ایرانی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا

گروه B؛ رقابت تراکتور با شارجه 

در این گروه هم تراکتور به عنوان نماینده ایران پیشگام شد و به عنوان اولین تیم برای میزبانی از بازی های گروهش در تبریز اقدام کرد. البته شارجه امارات هم امروز دست به کار شد و برای میزبانی از این رقابت ها اقدام کرد تا از غافله عقب نماند. پاختاکور نماینده ازبکستان برای میزبانی هنوز اقدام نکرده و تیم های پلی آف هم چنین اقدامی انجام ندادند. در نتیجه تراکتور باید با شارجه رقابت کند تا میزبانی این بازی ها را کسب کند.

بررسی میزبانی ایرانی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا

گروه C؛ استقلال تنها درخواست کننده میزبانی

استقلال در این گروه به عنوان اولین تیم برای میزبانی اقدام کرد. الاهلی عربستان هنوز موضعی برای میزبانی از بازی های خود در این گروه نگرفته است. الدحیل قطر هم که یکی از گزینه اصلی برای میزبانی در این گروه با توجه به حضور نمایندگان کشورمان و عربستان به شمار می آید هنوز اقدامی رسمی برای میزبانی انجام نداده است.

بررسی میزبانی ایرانی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا

گروه D؛ رقابت فولاد با النصر عربستان در سکوت السد قطر

النصر دیگر نماینده عربستان که در گروه D با تیم های السد قطر، الوحدات اردن و  برنده پلی آف بین العین امارات یا فولاد خوزستان قرار دارد هم اقدام رسمی انجام داد. فولاد باید با این تیم سعودی در صورت صعود برای میزبانی رقابت کند. البته هنوز تکلیف بازی های نمایندگان کشورمان با سعودی ها در لیگ قهرمانان آسیا مشخص نیست.

الوحدات اردن در این گروه اعلام کرد امکان میزبانی از این مسابقات را ندارد. السد قطر هم یکی از گزینه های اصلی میزبانی است تا الان هیچ موضع رسمی برای میزبانی از گروه خود نداشته است.

بررسی میزبانی ایرانی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا

گروه E؛ رقابت پرسپولیس با الوحده امارات در صورت صعود

در این گروه باشگاه الوحده امارات که در پلی آف قرار دارد به عنوان پیشگام وارد عمل شد و برای میزبانی از این رقابت ها اقدام کرد. پرسپولیس دومین باشگاه برای میزبانی گروه خود اقدام کرد. گوا نماینده هند در این رابطه تا الان اقدامی رسمی انجام نداده است. الزوراء نماینده عراق در پلی آف این گروه هم برای میزبانی اقدام نکرده است.

بررسی میزبانی ایرانی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا

در نتیجه پرسپولیس برای میزبانی از گروه خود در صورت صعود الوحده باید با این باشگاه اماراتی رقابت کند اما اگر این تیم صعود نکند فعلا بدون رقیب است. البته نباید الریان قطر را در این گروه فراموش کرد چون فعلا اقدامی برای میزبانی نکرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس