روحانی

رئیس جمهور با قدردانی از همه کسانی که برای عمران و آبادانی کشور تلاش می کنند، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با وجود درگیر بودن با جنگ اقتصادی دشمنان، ام از دیگران عقب نماند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روز سه شنبه در مراسم افتتاح ۲۳۲ طرح ملی وزارتخانه های نیرو و ورزش و جوانان با تاکید براینکه این دولت به خاطر جنگ اقتصادی سه ساله همانند شناگری بود که با دست بسته در حال شنا است و در حالی که دنیا با دست باز بود، اما ما عقب نماندیم و نخواهیم ماند و امیدوارم همه کسانی که در صحنه تبلیغات فعالند، واقعیت ها و اقدامات دولت را ببینند و درست حرف بزنند.

آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور از مطالبات و دغدغه های اصلی مردم بود

رئیس جمهور با بیان اینکه واکسیناسیون در کشور به عنوان یکی از مطالبات و دغدغه‌های مردم بود، به تزریق واکسن به فرزند وزیر بهداشت به عنوان اولین فرد دریافت کننده واکسن اشاره و تاکید کرد: این نشانگر آن است که اگر اقدامی در مقابله با کووید-۱۹ انجام شد بر مبنای برنامه‌های حساب شده، تخصصی و علمی بود چرا که سلامت و جان مردم برای دولت مهم‌ترین مساله است.

دکتر روحانی تصریح کرد: همه مسوولین کشور آمادگی دارند در صورت احساس خطر پیشگام باشند تا مردم بدانند برنامه‌ای بدون حساب و مطالعه در کشور انجام نمی‌شود.

افتتاح طرح های ملی کشور در شرایط سخت تحریم و کرونا، موجب افزایش نشاط ملی و اجتماعی است

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به افتتاح‌های بزرگ در بخش آب و برق و همچنین بهره برداری از ۵۰ سد در ۷ ونیم سال گذشته، گفت: تا پایان دولت تدبیر و امید ۵۷ سد به بهره‌برداری می‌رسد و شاید چنین دستاوردی در ابتدا برای مردم باورکردنی نبود.

در زمینه آب و برق کارهای بسیار بزرگ و ارزشمندی در این دولت انجام شده است

دکتر روحانی با بیان اینکه با اعمال تحریم‌ها جلوی آب برای ملت را گرفتند، خاطرنشان کرد: تصور کنید اگر تحریم در کشور نبود می‌توانستیم تا ۸۰ سد در کشور بسازیم و دشمنان با اعمال تحریم‌ها جلوی میلیون‌ها مترمکعب آب برای مردم ایران را گرفتند.

ببینید:

فیلم/ روحانی: سدهایی که افتتاح می‌کنیم حاصل برجام است

رئیس جمهور ادامه داد: یکی از فواید برجام باز شدن راه سرمایه‌گذاری در کشور از سال ۹۴ و ۹۵ و افتتاح سدهای مختلف در کشور بود.

بسیاری از سدها حاصل برجام است/ امیدوارم همه کسانی که در صحنه تبلیغات فعالند، واقعیت ها و اقدامات دولت را ببینند و درست حرف بزنند

دکتر روحانی همچنین با اشاره به اینکه اگر در زمان مقابله با بیماری و شیوع کرونا آب و برق در کشور قطع می‌شد، مدافعین سلامت و مردم با مشکلات جدی روبرو می‌شدند، گفت: بروز یک حادثه کوچک و قطعی آب و برق در چند ساعت و در یک منطقه فرصتی است که مردم لمس کنند زیربناها چه اهمیتی برای کشور دارند و گاهی خدماتی که دولت به طور مرتب و عادی در اختیار مردم قرار می‌دهد فراموش می‌شود.

رئیس جمهور افتتاح طرح‌های بزرگ آب و برق در شرایط تحریم را تحولی بزرگ برای اقتصاد کشور و زمینه ساز ایجاد زیربناها، اشتغال‌زایی، آسایش کشور و نشاط آفرینی مردم توصیف و تاکید کرد: در زمینه آب و برق کار بسیار ارزشمندی در دولت تدبیر و امید و هم‌تراز با کشورهای پیشرفته انجام شده است.

ورزش یعنی سلامت روح و جسم، نشاط اجتماعی و غرور ملی

دکتر روحانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت ورزش برای سلامت روح و جسم مردم و غرورآفرینی ملی، خاطرنشان کرد: حضور در میدان‌های ورزشی بین‌المللی و افتخارآفرینی و دریافت مدال‌های ورزشی در دولت تدبیر و امید افزایش یافت.

رئیس جمهور به افزایش فضاهای ورزشی در کشور از ۴۰هزار به ۶۱هزار اشاره و تاکید کرد: این مهم تحولی بزرگ در عرصه ورزش کشور و نشانگر آن است که در این دولت ۵۰درصد به فضاهای ورزشی کشور افزوده شده است.

بسیاری از سدها حاصل برجام است/ امیدوارم همه کسانی که در صحنه تبلیغات فعالند، واقعیت ها و اقدامات دولت را ببینند و درست حرف بزنند

متن کامل سخنان رئیس جمهور به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خوشحالم که در این ایام بسیار پربرکت و مبارک هر روزه شاهد افتتاح‌های متنوع در سراسر کشور هستیم و  امروز هم افتتاح بسیار مهمی داشتیم. آغاز واکسیناسیون در کشور که یکی از مطالبات مردم و یکی از دغدغه‌های مردم بود، وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کار بسیار خوبی کردند که این واکسیناسیون را از فرزند دانشجوی جوان خودشان آغاز کردند تا مردم ما بدانند که اگر اقدامی در زمینه مقابله با این کووید ۱۹ می‌شود همه بر مبنای برنامه‌های حساب شده تخصصی و علمی این کار انجام می‌گیرد.

جان و سلامت مردم برای ما مهمترین مساله است و همه مسوولین کشور آماده هستند هر کجا که احساس دغدغه و خطری می‌شود آنها پیشگام و در جلو باشند تا همه بدانند که یک وقتی برنامه‌ای بی حساب و بی مطالعه برای مردم مدنظر قرار نگرفته است.

با اقدام امروز در خصوص واکسیناسیون کرونا، نمی دانم خارج نشین ها دیگر چه بهانه ای برای تبلیغات خود علیه ما خواهند داشت

من تعجب می‌کنم که این خارج ‌نشین‌ها از امروز به بعد چه دارند، مدت زیادی بود که می‌گفتند چند کشور واکسیناسیون را شروع کردند چرا ایران شروع نکرده؟ امروز که شروع کردیم آن بنده‌های خدا چه کار کنند؟ دومرتبه باید بروند چیز دیگری را پیدا کنند باز فریادشان بلند شود به یک بهانه دیگر. آنها خیال‌شان راحت باشد مردم ما مردم بزرگی هستند، مسوولین کشور منتخبین مردم و به عنوان خادمان این سرزمین هستند و همه اقدامات لازمی که در توان داریم انجام می‌دهیم.

در شرایط سخت جنگ اقتصادی برای مقابله با کرونا ما با دست بسته شنا می کنیم اما دنیا با دست باز؛برغم بسته بودن دست از دیگران عقب نخواهیم ماند

من یک بار دیگر هم گفتم که ما با دست بسته شنا می‌کنیم و دنیا با دست باز، اینها در این سه سال ما را در یک جنگ اقتصادی بردند، علیرغم اینکه دست ما بسته است اما از دیگران عقب نخواهیم ماند، آن هم به برکت لطف خداوند، همت ، ایثار و فداکاری مردم ما هست.

افتتاح ۵۰ سد در دولت تدبیر و امید تا امروز در شرایط تحریم، (تا پایان دولت به ۵۷ سد خواهد رسید)، افتخار آمیز است

دومین افتتاح بزرگی که امروز داشتیم در زمینه آب بود. گاهی وقت‌ها آب و خاک هست ولی امروز آب و برق هست یعنی هم افتتاح بزرگ در برق ۱۶۰ مگاواتی در اردبیل و هم افتتاح سد داشتیم و همچنین افتتاح تصفیه‌خانه آب و تصفیه‌خانه فاضلاب داشتیم.

اینکه امروز دولت تدبیر و امید بعد از ۷ سال و نیم به افتتاح پنجاهمین سد رسید بسیار ارزشمند است. اگر روزهای اول ما به مردم می‌گفتیم در این دولت می‌خواهیم ۵۰ سد - که انشاءالله تا پایان دولت بیشتر هم می‌شود انشاءالله ۵۷ سد می‌شود -  و می‌خواهیم ۵۷ سد به افتتاح برسانیم، چه سدهایی که آغاز آن ممکن است دولت قبل بوده چه سدهایی که ما آغاز کردیم چه سدهایی که ما از پارسال و امسال آغاز کردیم برای دولت بعد، که این جریان دارد،.

۵۰ سد تا امروز به افتتاح رسیده و تا پایان دولت ۵۷ سد در شرایط تحریم به افتتاح می‌رسد اگر تحریم نبود چه می‌شد؟ آنکه من یکبار گفتم که در تحریم آمریکایی‌ها جلوی آب را هم گرفتند و البته بعضی‌ها این حرف را نفهمیدند یعنی سدهایی که می‌توانستیم بسازیم اگر تحریم نبود به جای این ۵۰ سد ۷۰ سد ، ۸۰ سد بود که افتتاح می‌شد اینها جلوی ۳۰ سد را گرفتند بنابراین جلوی میلیون‌ها متر مکعب آب را جلوی مردم گرفته‌اند.

بله تحریم مانع آب شد و برجام یکی از مسیرهایش این بود که این راهها را باز کرد. الان خیلی از این سدهایی که افتتاح می‌کنیم حاصل برجام است یعنی از سال ۹۴ که دست ما کمی باز شد، سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر شد الان سدهایی که امسال افتتاح می‌شود بخشی از آنهایی است که از  ۹۴، ۹۵ شروع شده و امروز به ثمر رسیده است.

بنابراین دلم می‌خواهد همه آنهایی که در صحنه تبلیغات حرف می‌زنند، درست حرف بزنند، همه ابعاد مساله را در نظر بگیرند.بحمدالله در زمینه آب و برق که مساله بسیار مهمی است، می‌بینید در این کشور دو ساعت، سه ساعت برق قطع می‌شود آن هم نه در سراسر کشور یک، دو، سه استان قطع می‌شود، چه وضعی برای مردم پیش می‌آید؟ مردم گله‌مند می‌شود و حق هم دارند برای اینکه برنامه‌های‌شان، زندگی‌شان، بعضی از اجناس‌شان از بین می‌رود.

آن وقت ببینید اگر در این شرایط کرونا از آب و برق دچار مشکل بودیم، چه کار می‌توانستیم بکنیم؟ مدافعین سلامت ما چه کار می‌توانستند بکنند؟ مگر چقدر برق اضطراری وجود دارد؟ تا چند ساعت می‌توانند از برق اضطراری استفاده کنند؟ اینکه بحمدالله در فصل تابستان در گرما آب قطع نشد و در اختیار مردم بود، برق قطع نشد.

وقتی حادثه‌ای رخ می‌دهد یک جایی آب برای چند ساعت قطع می‌شود یا برق برای چند ساعت قطع می‌شود البته نباید قطع شود، باید تلاش کنیم همان چند ساعت هم نشود اما در عین حال فرصتی است که مردم کاملا لمس می‌کنند که این زیربناها چیست یعنی اگر این گاز یک ساعت قطع شود ببینید چه می‌شود در سرمای زمستان یا در فصل تابستان فرقی نمی‌کند به هر حال سرمای زمستان ملموس‌تر است.

اگر بخواهد بنزین و گازوئیل برای یک روز قطع شود ببینید چه می‌شود، یعنی خدماتی که دولت به طور مرتب انجام می‌دهد از بس این خدمات به طور عادی در اختیار مردم قرار می‌گیرد، مثلا نمی‌شود به یک جایی برویم که می‌خواهیم از بنزین استفاده کنیم و ببینیم بنزین نیست و قطع شده یا گازوئیل یا گاز قطع شده است یا آب قطع شده یا برق قطع شده، اینها چون کم اتفاق می‌افتد فرد یادش می‌رود مثل ماهی که در آب است و حس نمی‌کند در آب هست.

خدماتی که در دوران تحریم انجام گرفت و کار بسیار بزرگ پایش الف-ب ایران که از سال گذشته شروع شد، امسال هم ادامه پیدا کرد، کار بسیار ارزشمندی بود و غیر از طرح‌های بزرگی که افتتاح می‌شود نشاط برای مردم ایجاد می‌کند اینکه امسال به خاطر کرونا سفرهای ما قطع شد اما ویدئوکنفرانسی توانستیم هر پنجشنبه و امروز چهل و نهمین افتتاح امسال هست. هر پنجشنبه افتتاح داشته باشیم و در دهه فجر البته روزهای غیرپنجشنبه هم به خاطر این ایام مبارک اضافه شد تحول بزرگ در اقتصاد کشور و مسائل زیربنایی کشور هست، در اشتغال و آسایش مردم هست و یک نشاط بزرگی هم برای مردم ایجاد می‌شود، مردم می‌بینند که جوان‌ها و کارگران و کشاورزان و مهندسین و مدیران ما یک لحظه دست روی دست نگذاشتند.

در شرایط تحریم، در طول سال افتتاح‌های بسیار بزرگی داشتیم. در یک افتتاح ۴هزار میلیارد، ۵هزار میلیارد، ۱۲هزار میلیارد، ۱۶هزار میلیارد، ۳۰ هزار میلیارد، البته طرح‌هایی که داشتیم متفاوت بود.

بسیار خوشحالم که در زمینه آب و برق کارِ‌ بسیار ارزشمند و بزرگی در این دولت انجام گرفت. در تراز کشورهایی که پیشرفته هستند و تلاش می‌کند و وقتی با دولت‌های گذشته مقایسه می‌کنیم شرایط ما الحمدالله امسال برغم همه فشارها، شرایط بهتری بوده است و من تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.

نکته آخرم راجع به ورزش است که امروز یک افتتاح ورزشی هم داشتیم و طرح‌های بزرگ ورزشی افتتاح شد. ورزش خیلی مهم است یعنی ظاهر آن ممکن است یک چیز لاکچری مثلا تجملی به ذهن بیاید ولی ورزش یعنی سلامت، ورزش یعنی سلامت روح و جسم با هم، ورزش یعنی نشاط، ورزش یعنی تحرک، غرور ملی هم در کنار آن هست و در ورزش‌هایی که مسابقات جهانی حضور پیدا می‌کنیم آنجا غرور ملی هم هست.

بحمدالله در این دولت هم حضور در میدان‌های ورزشی بین‌المللی بیشتر بوده و هم مدال‌هایی که در اختیار قرار گرفته، چه آقایان چه خانم‌ها مدال‌هایی که به دست آوردند و همچنین معلوم شد فضاهای ورزشی یعنی فضاهای ورزشی از ۴۰ هزار فضای ورزشی در سال ۹۲ امروز ۶۱ هزار فضای ورزشی داریم، این یک تحول بزرگ هست که شاهد هستیم که ۵۰ درصد آنچه تاکنون فضای ورزشی بوده در این دولت ایجاد شده است. نشانه این است که همه مردم ما فعال هستند، بخش خصوصی فعال است، وزارتخانه‌ها فعال هستند، مخصوصا وزارت ورزش جوانان من از آنها تشکر و سپاسگزاری می‌کنم به خاطر افتتاح‌هایی که امروز داشتیم و  در طول سال و افتتاح‌هایی که در آینده خواهیم داشت.

بار دیگر به مردم عزیز ایام دهه مبارک فجر را تبریک می‌گویم، انشاءالله همه این طرح‌ها برای مردم عزیز ایران، برای مردم فارس و اردبیل مبارک باشد انشاءالله.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 33
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • کاوشگر فضایی IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  10 2
  اول ، اینکه سد رو سپاه ساخته نه بنفش . دوم ، توی زمان احمدی نژاد و خاتمی و غریق استخر فرح ، اون موقع هم برجام بودش تا بواسطش سد ساخته بشه .
 • 135522 IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  10 1
  راسته میگه بسیاری از سدهای اقتصاد و پیشرفت کشور حاصل برجام بوده است.
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  10 0
  روحانی بعضی اصطلاحات را معنا کرد!تا قبل ان به این حد به معنایش پی نبرده بودم
 • فتاحیان IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  7 2
  ۵۰ سد تا امروز به افتتاح رسیده و تا پایان دولت ۵۷ سد در شرایط تحریم به افتتاح می‌رسد اگر تحریم نبود چه می‌شد؟ !!!!! خدایا سد وتحریم!!!! عجیب فرمایشی!!!!! البته کاشکی اسم وادرس این 50 سد را دولت می داد بینیم شاخ قول ها کجا بود ه اند.... من باور ندارم
 • اکبر قادری IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  9 2
  جک با مزه ای بود
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  1 1
  لطفا سکوت
 • DE ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  9 1
  بسیاری از سدها حاصل برجام است/ مانند سد جلوی تولید .سد جلوی پیشرفت های علمی .سد جلوی اقتصاد مقاومتی .سد جلوی فرهنگ اسلامی .سد جلوی تولید کار .....اینقدر سد هست که نمیشه بشماریم. حالا شما منظورتون کدام یکی از صدها سد بود؟؟
 • IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  1 1
  آقای روحانی :بسیاری از سدها حاصل برجام است . خداوکیل راست میگه ! مثال بزنم .. !!!! سد رشد نرخ ارز ! سد قیمت مسکن ! سد قیمت اتومبیل ! سد کمبود حقوق کارگران ! بازم بگم با قانع شدید ؟!!
 • IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  5 1
  سدهایی که سفره مردم را کوچک و جیب مردم را خالی کرد حاصل برجام حسن روحانی است
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  5 0
  ابر قدرتی آمریکا هم از برجام بخصوص از گلابی های آن است
 • IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  6 0
  باآن برجام بی فرجامت ازرو هم نمی رود رونیست سنگ پای ...
 • IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  4 0
  سئوال من از جناب روحانی این است یعنی با برجام سرمایه گذاری خارجی موجب ایجاد و ساخت سد ها شد که خیلی بعید است میزان سرمایه گذاری و ورود سرمایه از خارج مشخص اسست اما اگر منظور سرمایه گذاری داخلی است که هست چه ربطی به برجام دارد لطفا شفاف سازی کنید ما که سواد نداریم بگویید تا یاد بگیریم
 • IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  5 0
  دم رفتن و کارنامه خالی و...
 • مجتبی IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  2 0
  قال الصادق علیه السلام: لَا إِیمَانَ لِمَنْ لَا حَیَاءَ لَهُ
 • مهربان IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  6 1
  برو با اون برجام بی فرجامت ، تو که این 8 سال عملکرد صفر داشتی و دنده معکوس
 • IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  2 0
  این فکر میکنه یک کشوربا 4تا8میلیون،جمعیت خودی هستیم!بابا کشوربا صدهزارتا پروژه ریز وکوچولو آباد نمیشه
 • IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  2 0
  بابا یکم کوتاه بیا ....
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  2 1
  متاسفانه باور غلط اصلاح پذیر نیست که نیست. روحانی هنوز القا می کند که هر گونه پیشرفت و تولید و ثروتی جز از راهی کرنش و زانو زدن در مقابل استکبار ندارد. چرا این باور هنوز اجازه سخن گفتن و حتی مدیریت دارد؟ مایه نهایت ناسف و سر شکستگی برای کشور وملت است.
 • !! IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  2 0
  بله ! سد رفاه ، سد معیشت ، سد پیشرفت ، سد استقلال ، سد ... !!
 • IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  0 0
  چرا از صحبت های دیشب وزیر اطلاعات در خصوص ترور شهید بفخری زاده خبری در سایت نزدید؟
 • IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  6 1
  اکسیژن موجود تو هوا هم حاصل برجامه، حرف ... که مالیت بهش تعلق نمیگیره که، بزار ما هم بگیم چندتایی والاااا
 • سید IR ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  5 1
  دقیقا سد هائی حاصل برجامه که مثل خود برجام بی ابه
 • DE ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  3 0
  بسیاری از سدها حاصل برجام است/ داستان ریزعلی و قطار و داستان چوپان دروغ گو و داستان پتروس پسرک فداکار را هزاران بار شنیده ایم .حالا جناب اگر شما مانند پتروس پسرک فداکار انگشت در سوراخ سد کردی که سد خراب نشه ملت را آب ببره بیخیال ولش کن ان شایعات چوپان دروغگوست ریز علی رفته سر چشمه را بسته که کلا آب جمع نشه . شما راحت مینونی انگشتت را از سوراخ بیاری بیرون . پاشی بیای یه تُک پا مجلس توضیح بدهی چرا اینقدر دولت به 3 کاری مشغوله؟
 • IR ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  4 0
  راست میگه تو این سه سال آخر هیچ کاری انجام نداده معلوم نیست بودجه کجا خرج کرده
 • فیروز IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  6 1
  اگر نظام هم دست توبود الان جلوی انهم سدزده بودی
 • محمدایوب IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  1 0
  آدم چی میتونه بگه جز قالو سلاما
 • محمدایوب IR ۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  0 0
  مهمترین کارت الان تبدیل خیار به موز هست که کیلویی 20هزارتومن علی برکت الله
 • IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  0 0
  بله سدهایی که به برکت برجام ساخته شده رو باید در تلوزیون اعلام کنند تا ملت بدانند چه سد هایی بوده از جمله سد بزرگ موانع تولید و سد بسیار بزرگ بی ارزش شدن پول ملی و سد خیلی عظیم گرانی ها و سد عظیم الجسه ی فساد و سد مافوق تصور حقوقهای نجومی و الی ماشاالله
 • IR ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  0 0
  بسیاری از بدبختی ها نیز حاصل برجام ست
 • مجید IR ۰۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
  0 0
  با سلام. اگه یه حرف درست تو این ۸ سال زده باشه همینه. همه سدها وموانع از برجام است وچرا ما از برچام خارج نمیشویم جای سوال داره.
 • DE ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
  0 0
  بسیاری از سدها حاصل برجام است// ای کاش دولت برای سد جوع حرس و ولع رانتخواران و اکلین بیت المال و داداچ ها و مدیران اتوبوسی و بروبچ و گله گله استخدامهای قوم و خویشی کاری میکرد و سد میساخت. سد جلوی آب ساختن که کار مهندسین و سدسازهاست و ربطی به دولت ندارد چه دولت امید باشد چه دولت ناامیدی.
 • حسین IR ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
  0 0
  آقا رییس جمهور منظورش این بود که برجام، سد راه انرژی هسته ای و برق و این هاست. روش نمی شد تو افتتاح یک سد این را گفت
 • IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
  1 0
  احتمالا منظور ایشان سدهائی است که مقابل تولید ملی ، توسعه ، پیشرفت و منافع ملی ایجاد شده...!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس