کد خبر 1177472
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
برگزاری انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به صورت متمرکز/ احتمال تعویق دوباره به خاطر کرونا

روزنامه عربستانی مدعی شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد ادامه مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ را به صورت متمرکز برگزار کند.

به گزارش مشرق و به نقل از الریاضیه، دور رفت مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا به پایان رسیده است.

دور برگشت به خاطر شیوع ویروس کرونا به تاخیر افتاده و قرار است بازی های از فروردین ماه ادامه پیدا کند.

یک مقام رسمی در AFC در گفت و گویی که با روزنامه الریاضیه عربستان داشت اعلام کرد که بقیه بازی های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.

این روزنامه عربستانی تاکید کرد که AFC درخواست میزبانی کشورها را بررسی خواهد کرد و تاریخ ۳ تا ۱۵ ژوئن را برای برگزاری ادامه این بازی ها پیشنهاد خواهد داد.

الریاضیه همچنین اعلام کرد که فیفا با این پیشنهاد AFC موافقت کرده است.

این منبع تاکید کرد که باتوجه به شیوع کرونا و بازگشت محدویت های پروازی و مسافرتی در بعضی از کشورها بعید است که بازی ها در ماه مارس (فروردین) برگزار شود مگر اینکه در حالت های معین و طبق پروتکل های بهداشتی باشد.

الریاضیه در ادامه نوشت که کمیته برگزاری بازی های جام جهانی توصیه کرده که بازی ها در زمان مقرر یعنی ۲۵ مارس (۵ فروردین) آغاز شوند تا طبق برنامه در ماه ژوئن به پایان برسند.

به نظر می رسد هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا با وجود اعلام برنامه قبلی به قطعیت لازم درباره زمان برگزاری این بازی ها نرسیده است و شاید کرونا باعث شود تا باز هم این رقابت ها به تاخیر افتد.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha