کد خبر 1173444
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
وزارت خارجه قطر: روابط ما با ایران عالی است

سخنگوی وزارت خارجه قطر در گفتگو با وبگاه المیدان، به طور تلویحی به تلاش‌های برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای تغییر در روند روابط دوحه و تهران پاسخ منفی داد.

به گزارش مشرق،«لولوه الخاطر» سخنگوی وزارت خارجه قطر در گفتگو با وبگاه المیدان (وابسته به شبکه الجزیره) درباره روابط دوحه با کشورهای عربی همسایه، ایران و ترکیه اظهار نظر کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره مطالبات مطرح شده از سوی اماراتی ها در زمینه بازنگری قطر در روابطش با ایران، گفت: ما قدردان کشورهایی هستیم که در جریان بحران روابط میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، در کنارمان ایستادند.

الخاطر در ادامه افزود: قطر درباره این مسائل با اماراتی ها گفتگویی نداشته و ما این چنین مسائل را با عربستان سعودی که نمایندگی همه کشورهای عربی (عضو شورای همکاری) را برعهده دارد، مورد بحث قرار داده ایم. البته در این گفتگوها هم هرگز درباره مسائل سیاست خارجی هیچ کشوری بحث نشد، بلکه بر این اصل عدم دخالت در مسائل داخلی دیگر کشورها تاکید شد.

وی در ادامه تاکید کرد: درباره روابط قطر با ایران یا ترکیه باید بگویم که طبیعتا روابط بسیار عالی و خوبی با آنها داریم و ما قدردان کشورهایی هستیم که در جریان بحران اخیر در کنارمان ایستادند، محاصره قطر در آن ایام برای همه واضح و آشکار بود و لازم نیست چیز دیگری در این باره بگویم.

الخاطر تاکید کرد: درباره ایران هم این مساله را باید متذکر شوم که امارات بیشترین سهم روابط تجاری با این کشور در بین کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس دارد، این مساله شرایط و پیش زمینه خوبی برای رسیدن به توافق ایجاد می کند.

پیش از این، انور قرقاش مقام اماراتی در سخنانی از قطر خواسته بود در روابط با ایران و ترکیه بازنگری کرده و گامهایی جدی در زمینه اعتمادسازی در روابط کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بردارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس