سرلشکر موسوی نمایه

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه رزمایش اقتدار نزاجا بیانگر مهارت‌های نیروی انسانی در اجرای عملیات ترکیبی بود، گفت: آنچه در این رزمایش مشاهده شد، نشان‌دهنده، قدرت، روحیه، انگیزه چهره‌های مصمم بود.

به گزارش مشرق، سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» در خصوص برگزاری رزمایش «اقتدار ۹۹» نیروی زمینی ارتش، گفت: یکی از اهداف مهم این رزمایش جابجایی سریع نیروها از نقاط مختلف کشور به منطقه رزمایش بود که با کمک نیروی هوایی و هوانیروز با موفقیت انجام شد.

بیشتر بخوانید:

پیام رزمایش اقتدار صلح برای دوستان و پشیمانی از تهدید برای دشمنان است

وی افزود: سناریوهای تدوین شده در این رزمایش بنابر دستورالعمل‌های عنوان شده، مرحله به مرحله با موفقیت اجرا شد و به طور کلی روحیه و مهارت نیروها در دستیابی به اهداف مثبت برآورد شد.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: ما در این رزمایش تلفیق مهارت‌های نیروی انسانی کارآمد را با بهره‌گیری از تجهیزات در یک عملیات ترکیبی مشاهده کردیم که به خوبی به منصه ظهور رسید. این نوع عملیات‌های ترکیبی فوق العاده پیچیده هستند و نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و رعایت جزئیات دارند که به‌حمدالله در این رزمایش به خوبی انجام شد.

موسوی اضافه کرد: در این رزمایش تازش از دریا و هوا، و نفوذ از دریا به ساحل و ساحل به دریا، با موفقیت انجام شد و همچنین فرود آمدن در آب و انجام عملیات در عمق دریا توسط غواصان، اجرای عملیات در ساحل توسط غواصان و اینکه منطقه‌ای در ساحل اشغال شود و توسعه وضعیت داده شود و بستر جهت حضور عمده قوای خودی آماده شود از جمله مواردی بود که در این رزمایش به شکل مطلوبی انجام شد.

بیشتر بخوانید:

اجرای عملیات تاخت در نوار ساحلی مکران توسط تیپ ۲۲۳

فرمانده کل ارتش ادامه داد: هوانیروز نیز در رزمایش اقتدار نزاجا کار خود را با دقت و قدرت انجام داد و مأموریت‌های محوله را در این رزمایش به خوبی پوشش داد.

وی با بیان اینکه در مجموع بخشی از قدرت نیروی زمینی در این رزمایش به نمایش گذاشته شد، تصریح کرد: به طور کلی ارزیابی بسیاری خوبی می‌توان نسبت به اجرای مأموریت‌ها در این رزمایش داشت و آنچه که ما دیدیم همه‌اش نشان‌دهنده، قدرت، روحیه، انگیزه چهره‌های مصمم بود که برابر برنامه زمان‌بندی شده به خوبی اجرا شد.

 موسوی اظهار داشت: دو یگان واکنش سریع و متحرک هجومی بنا به تغییرات ساختاری در نیروی زمینی ارتش در جریان این رزمایش اجرای مأموریت کردند و آنچه که ما دیدیم، بیانگر کار مطلوب منسجم و هماهنگ بوده است.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 1
  • غیر قابل انتشار: 4
  • IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
    6 3
    باید رزمایش ها در سخترین شرایط و شدیدترین حالتهای ممکن صورت بگیره هر چه امروز سخت تر تمرین کنید فردا کمتر تلفات می دهید.سپاه و ارتش آماده و در حالت تهاجمی صد در صد بالاترین قدرت بازدارنگی را دارد آمریکایها باید احساس کنند که موشکهای ما روی سرشان در حال فرود است و سربازها و سپاهیان ایران آنها را از سوراخ موشها بیرون می کشند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس