پاسخ رسول پناه به گل محمدی: مناظره بگذار تا بگویم چه کسی با بولدوزر از روی پرسپولیس رد شد

رئیس سابق هیات مدیره باشگاه پرسپولیس پاسخ انتقادات سرمربی سرخپوشان را داد.

به گزارش مشرق، مهدی رسول پناه عضو سابق هیات مدیره پرسپولیس در نامه ای بلند پاسخ تندی به یحیی گل محمدی که در این چند وقت نقدهای شدیدی به رئیس سابق هیات مدیره سرخپوشان داشته داده است.

رسول پناه به دلیل مصاحبه هایی که در خیابان مقابل برخی خبرنگاران و بعضی هواداران سه ماه قبل انجام داد حاشیه های زیادی را به وجود آورد. فیلم های این مصاحبه ها منتشر شد که در این فیلم ها مشخص شد او علیه بازیکنان و گل محمدی صحبت های نامناسبی را مطرح کرد و حتی به شادی مهدی ترابی که با شعار رهبری همراه بود، کنایه زد.

درحالی که همه از وزارت ورزش بابت این هتاکی ها توقع برخورد قاطع را داشتند اما مسعود سلطانی فر وزیر ورزش ترجیح داد واکنشی نشان ندهد و در نهایت چند روز قبل اعضای جدید هیات مدیره باشگاه پرسپولیس درحالی اعلام شد که دیگر نام مهدی رسول پناه در بین آنها نبود. در واقع او نه استعفا کرد و نه وزارت ورزش با وی برخوردی کرد.

با این حال به دلیل انتقادهای ادامه دار یحیی گل محمدی علیه مهدی رسول پناه باعث شد تا رئیس سابق هیات مدیره سرخپوشان این بار سکوت خود را بشکند و جواب این حملات سرمربی قرمزپوشان پایتخت را بدهد.

متن جواب رسول پناه به یحیی گل محمدی که در اختیار قرار گرفته است، به شرح زیر است:

بسمه تعالی

یکی کار ناکرده را آبرو می برد                  یکی هم گنه کرده را آبرو می خرد
        
متأسفانه اظهارات بی اساس، عاری از حقیقت و غیرمسئولانه آقای یحیی گل محمدی همراه به هیئت مدیره باشگاه در مصاحبه اخیر بعد از برگزاری مسابقه دربی 94 و دادن اولتیماتوم به بزرگ ترین مقام وزارت ورزش و جوانان دور از اخلاق حرفه ای و پذیرفتنی نبوده و نیست.

به نظر هم می رسید این صحبت های غیرمسئولانه و غیر حرفه ای بیشتر برای تحت الشعاع قراردادن تعویض پیروزی شیرین شهرآورد با تساوی بوده باشد. با وجود برنامه ریزی های  به دور از انصاف و عدالت  و مخفیانه  برخی از  آقایان و انتشارفیلم و ویدئو با نقشه از قبل طراحی شده به جهت حفظ ارکان و نظم باشگاه در آستانه فینال لیگ قهرمانان و بازی همیشه حساس با استقلال سکوت اختیار نمودم تا اینکه بهانه  ای به دست بهانه جویان (!) ندهم.

تا آنجا که همیشه حافظ منافع هوادار و باشگاه بودم هرچند هواداران از جزییات مسایل باشگاه مطلع نبودند و به لحاظ حفظ اسرار حرفه ای از اطلاع رسانی آن فعلا معذورم ولی آینده آنچه را که حقیقت است بر همگان آشکار خواهد شد ، اما پس از اظهارات آقای گل محمدی بعد از بازی با آلومینیوم اراک، تصمیم گرفتم بیانیه ای جهت تنویر اذهان  عمومی و اطلاع هواداران عزیز و فهیم تنظیم و به شرح زیر اعلام نمایم؛
1- ناگفته پیداست اظهارات غیر واقع آقای گل محمدی بعد از بازی دربی 94، خطاب به مسئولان باشگاه و هیات مدیره با اظهارات نامناسب خطاب به وزیر محترم ورزش در تعیین و تکلیف نصب و عزل اعضای هیات مدیره و تهدید به عواقب عدم توجه به اظهارات خود که خارج از حدود اختیارات و وظایف ایشان بوده و متاسفانه از آن بعنوان سپر دفاعی در پوشش عدم مسئولیت شکست در نقص مدیریت فنی تیم بهره بردند. ضمن مردود شناختن کلیه اظهارات دروغین و غیرمسئولانه ایشان برخود واجب می دانم از وزارت محترم ورزش، هیات مدیره و هواداران عزیز که شاهد بی حرمتی توسط سرمربی تیم بوده اند، عذرخواهی کنم.

صبوری توام با سکوت اعضای هیات مدیره در طی این مدت به هیچ عنوان دلالت  بر تأیید اظهارات بی اساس بیان شده نبوده و نیست. گرچه آقایان آن را با برعکس جلوه دادن و حمل بر حقانیت خود تلقی کردند.

در یک نقشه نخ نما شده و مظلوم نمایی هر گاه در بازی فوتبال منجر به نتیجه موفقیت در پیروزی نرسیده اند با هجمه ای از الفاظ همراه با اتهامات بی پایه و اساس ، تقصیر آن را متوجه باشگاه، هیات مدیره و مدیرعامل کردند تا ذهن افکار عمومی را منحرف کنند!  اما دلیل این بهانه جویی ها چیست؟!

باشگاه اگر تا کنون سکوت کرده بدان دلیل بوده که تمایلی نداشته تیم وارد حاشیه شود، و از هدف اصلی خود که موفقیت و پیروزی است ناکام بماند اما ظاهراً این نجابت و رفتار ماخوذ به حیا از سوی باشگاه و هیات مدیره باعث برداشت صد درصد اشتباه و ناصواب از سوی آقای گل محمدی و دوستان ایشان شده است.

2- آقای گل محمدی! نگاهی به دوره اخیر فعالیت شما ، آنجا که به جای پذیرش مسئولیت فنی، فرار رو به جلو را با پشتوانه فضای مجازی که هدایت شده است انتخاب کرده اید، کاملاً ناجوانمردانه است. برای همه هواداران ثابت شده است که عامل ناکامی پرسپولیس با این همه ستاره چیست؟! با اجرای تفکرات خاص خود در هدایت تیم، در بازی آلومینیوم اراک بر همگان ثابت شد که چه زمانی برای استفاده از ستارگان تیم برای پیروزی باید استفاده می شد که صورت نگرفت.

هدایت و مدیریتی اینچنینی در عرصه مسابقات، نتیجه ای غیر از این نخواهد داشت. به ضرس قاطع قول می دهم هر کسی مربی این تیم باشد با این وضعیت این تیم را قهرمان لیگ و قهرمان آسیا خواهد کرد. تا کی می خواهید به جای پذیرش مسئولیت خود در عدم نتیجه گیری ، پشت فضای مجازی، خود را پنهان نمایید؟ با توجه به اینکه باشگاه تمام شرایط مالی و امتیازات خاص را برای شما مهیا کرده است تمام مسئولیت بازی به عهده جنابعالی است و نمی توانید آن را پنهان نمایید.

عملکرد شما در تیم های سابق، گواه بر این ادعاست. دیگر این سیاست بهانه جویی ها نخ نما شده است ضمنا شما با همین ترکیب بازیکنان و وضعیت موجود قرارداد بسته اید. اگر واقعا شرایط سخت بود پس چرا قرارداد خود را تمدید کردید؟! این یعنی وضع موجود را پذیرفته اید. اعلام می نمایم اینجانب آمادگی آن را دارم که در هر برنامه زنده که آقای یحیی گل محمدی انتخاب کند با ایشان مناظره ای شفاف و روشن برگزار کنم تا هواداران و مردم بدانند چه کسی با بولدزر از روی پرسپولیس رد شده است؟  تا اینگونه حقیقت بر همگان عیان و آشکار شود.  

3- با بررسی برهه زمانی فعالیت سرمربی فعلی در تیم پرسپولیس، می توان به سادگی لحظه بروز این قبیل مشکلات برای باشگاه، بعد از برگزاری مسابقات لیگ را متوجه شد. جرقه اختلافات و مشکلات درست از زمانی زده شد که احدی از مدیران برنامه آقای گل محمدی که مدیربرنامه های دو بازیکن هم بودند به دفتر باشگاه مراجعه و اعلام کرد باید قرارداد سرمربی پرسپولیس افزایش یابد!

نامبرده علاوه بر اعلام رقم نجومی و اخذ امتیازات در قرارداد سرمربی پرسپولیس، پیشنهاد دادند تا قرارداد دو بازیکن نیز تغییر کند. با این وصف باشگاه چون با ایشان قرارداد داشت و مهلت آن به پایان نرسیده بود، لاجرم به جهت موانع قانونی و عدم توان مالی باشگاه، از پذیرش آن خودداری ورزید.

در ادامه با پیگیری های مصرانه سرمربی، درخواست قراردادی جدید به شرح فوق بارها و بارها ازسوی  یاد شده تکرار شد به نحوی که در طول روز متناوباً 2تا3 تماس در این خصوص انجام می شد. این در حالی بود که باشگاه از یک ماه قبل در جریان فهرست ورودی و خروجی ها از سوی سرمربی قرار گرفته بود. گرچه آقای گل محمدی در جلسه هیات مدیره درخواست کرد تا بازی دربی حذفی، این لیست منتشر نشود تا تمرکز تیم به هم نخورد.

در نهایت باشگاه با لیست خروجی که سه نفر بودند ( دو نفر آنها در فینال لیگ قهرمان آسیا ثابت بازی کردند!) موافق نبود اما لیست بازیکنان جدید مورد پذیرش قرار گرفت تا با تمام توان برای فصل نقل و انتقالات تابستانی اقدام شود. از توان مدیریتی و تلاش شبانه روزی آقایان رغبتی و سرپرست تیم در آن برهه حساس همین بس که به محض آغاز رسمی نقل و انتقالات پرسپولیس، ظرف سه روز هفت بازیکن جدید با درخواست کتبی سرمربی به خدمت گرفته شدند.

هفت بازیکنی که به گواه کارشناسان بهترین بوده و پرسپولیس را قهرمان فصل نقل و انتقالات معرفی کرد. هرچند آقای گل محمدی در همان مقطع خواهان آن بود که خود شخصا مذاکره با بازیکنان جدید را برعهده بگیرد ولی باشگاه رویه مذاکره شفاف و رسمی را انتخاب کرد.

بیشتر بخوانید:

گل‌محمدی:رسول‌پناه مثل بولدوزر از روی پرسپولیس رد شد/ با بیانیه‌های چیپ خودشان را توجیه کردند

4-   هرگز فراموش نمی شود در شبی که پرسپولیس از جام حذفی کنار رفت ، سرمربی تیم  به جای پذیرش مسئولیت شکست مدعی شد که چرا باشگاه بازیکن جدید جذب نمی کند و باشگاه را متهم به خواب خرگوشی کرد! عجبا که هنوز زمان نقل و انتقالات شروع نشده بود و تازه اگر بازیکن جدید هم به خدمت گرفته می شد در جام حذفی حق بازی نداشت! آیا این بدان معنی نبود که اگر پیشنهاد افزایش قرارداد ایشان را پذیرفته بودیم بدون شک این مباحث مطرح نمی شد؟ و اسرار حرفه ای باشگاه در مجاری شبکه های اجتماعی نمایان نمی شد؟

متعاقبا خود سرمربی استارت حواشی بعدی را زده و ضمن مصاحبه کردن، مدیران باشگاه را متهم به دروغگویی کرده و هواداران و باشگاه را تهدید به ترک سمت و استعفا نمودند. تعارض رفتاری ایشان آنجایی مشهود بود که در ساعت مقرر، سر تمرین تیم رفته و اعلام می کرد که با باشگاه خاتمه همکاری داده ام ؛ اما بصورت افتخاری به مسابقات باشگاه های آسیا می روم!

به رغم تمام این رفتارهای غیرحرفه ای و حاشیه ای ، باشگاه برای حفظ حرمت و ثبات آرامش در آستانه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، سکوت اختیار کرد. با وجود این همه هجمه، در پاسخ به این بی نظمی ها و بروز جو نا آرام که در پی رفتارهای غیرمسئولانه آقای سرمربی در تیم حاکم شده بود، سعی شد با گفتگو مسایل حل و فصل شود تا تیم بیشتر به حاشیه نرود. این در حالی بود که می دانستیم همه چیز در گرو افزایش نجومی قرارداد سرمربی و اخذ امتیازات در قرارداد ایشان است. اما باشگاه قصد تن دادن به این درخواست نامعقول را نداشت.

کما اینکه مشخص بود با افزایش مالی قرارداد یحیی گل محمدی و پذیرش شروط غیرمنطقی جو، به ظاهر آرام شده و حواشی به اتمام می رسد.

5- برای تنویر افکارعمومی و هواداران، در خصوص وضعیت بازیکنان جدا شده باید بیان شود که ورود و خروج هر یک از بازیکنان از تیم با نظر سرمربی صورت گرفته است. در قضیه بشار رسن ، آقای گل محمدی ! شما کاملاً در جریان بودید و به هتل محل اقامت بشار رسن رفتید که با او صحبت کردید، اما بشار نپذیرفت.  بلافاصله با مدیر برنامه اش تلفنی تماس گرفته و صحبت کردید که به جایی نرسیدید اما مدت ها عنوان می کردید از جدایی بشار رسن خبر نداشتید! خدا را شکر در نهایت بشار مصاحبه کرد و گفت که"  از دو ماه قبل همه در باشگاه می دانستند که می روم ."

حالا چرا اظهار بی اطلاعی کردید؟ خودتان بهتر تاکتیک فرار رو به جلو در صورت ناکامی احتمالی را شناخته و می شناسید!  اگر بر فرض حافظه ضعیفی هم داشته باشید که ندارید بشار تمرین نمی کرد و راه می رفت! هیات مدیره باشگاه ، آقای علیپور را برای گفت وگو با جنابعالی فرستاد و ایشان یکساعت راجع به این موضوع با شما صحبت کرد.

بشاررسن پست گذاشت ، ویدئو گذاشت و از هواداران خواهش کرد به جدایی او کمک کنند. این بازیکن دو بار از ایران رفت و به زحمت برگردانده شد و شما هم عیناً در جریان کامل بودید. اما مثل همیشه وقتی در فینال آسیا تیم نتیجه نگرفت ( در حالی که باشگاه تمام شرایط مخصوصاً مالی را برای شما فراهم کرده بود تا جلوی بهانه جویی گرفته شود) به جای پذیرش مسئولیت شکست، پشت مساله بشار رسن پنهان شدید و از پذیرفتن مسئولیت شکست خود برابر اولسان کره جنوبی شانه خالی کردید.

با مروری بر تصمیمات گذشته شما، شاهد بر آن بودیم که تعداد 9  بازیکن به دستور مستقیم شما جذب شده اند، اگر همه چیز در گرو بودن یک بازیکن است، خوب اعلام قاطعانه می کردید تا باشگاه بازیکن جدید به خدمت نگیرد تا به یک بازیکن پول هنگفت بدهیم و شما نتیجه بگیرید؟! چگونه فراموش کرده اید که روی جذب و رفتن تک تک افراد، شخصا تماس می گرفتید و حتی قبل از رفتن به باشگاه های آسیا اصرار داشتید لیست پُر شود.  این همه باشگاه اصرار داشت یک جای خالی در لیست نگه داریم که بعد از برگشت از بازی ها و شناسایی نقطه ضعف احتمالی در آن پست، بازیکن بگیریم اما زیر بار نرفتید و در برگشت هم دو بازیکن جدید دیگر خواستید.

تازه از لیست خروجی شما، باشگاه سه نفر را نگه داشت وگرنه به طور یقین خواسته های خودتان را بنام هیات مدیره می زدید که بازیکنان را رد کرده اند! همه هواداران می دانند و در طی سالهای گذشته درک کرده اند با درایت، سیاست و تدابیر مربیان بزرگ دوره های قبل، معمار قهرمانی های پرسپولیس در این تیم بزرگ، حضور و بقای بازیکن مشروط به علاقه و خواست بازیکن است. حتی در مواقعی که پنجره نقل و انتقال باشگاه بسته بود هر بازیکنی برای باشگاه شرط می گذاشت یا قصد جدایی داشت ، کنار گذاشته می شد. این بعنوان یک قاعده اصلی و رمز پیروزی های متوالی در پرسپولیس نهادینه شده بود.

6- مربیان اسطوره باشگاه پرسپولیس همواره تأکید ورزیده بودند بازیکنی که دلش با تیم نیست، باصد زنجیر و بند و قرارداد هم نخواهد ماند. دو مربی که نسبت به آنها می دانیم حساسیت زیادی دارید و در مراسم استقبال از تیم فینالیست آسیا را بر نتابیده و نسبت به آن به صورت خصوصی انتقاد کردید! در خصوص آقایان محسن ربیع خواه و انصاری، شما نامه جدایی ایشان را بر باشگاه ارسال کردید که تمایلی بر ماندن آنها ندارید هر چند باشگاه بر ماندن آنها اصرار داشت. در خصوص آقای محمد نادری بعد از چندین بار مذاکره ، ایشان اظهار داشت که سرمربی اعتقادی بر حضور اینجانب در تیم ندارد و باشگاه چرا اصرار بر ماندن من دارد. ولی در نهایت ایشان پس از چندین جلسه از باشگاه جدا شد.

7- آقای گل محمدی! مدارک و شواهد موجود حکایت از آن دارد که صد در صد قرارداد سال قبل بعلاوه تمامی آپشن ها ی آن را بدون کم و کسر گرفته اید. مازاد بر آن، بابت بازی های جام باشگاه های آسیا بابت تک تک بازی ها ، پاداش جداگانه و به روز دریافت کرده اید که رقمی نزدیک به 500 میلیون تومان می شود.

اما قبل از رفتن به فینال اصرار به تعیین پاداش نایب قهرمانی داشتید که با مخالفت باشگاه روبرو شد. چرا؟  اولاً؛ هدف پرسپولیس قهرمانی بود. ثانیاً؛ پاداش رسیدن به این مرحله را حتی بیشتر از قرارداد خود گرفته بودید، وقتی مطمئن شدید دیگر بابت یک بازی پاداش مضاعفی نمی گیرید، شروع به بهانه جویی کردید!

8- آقای گل محمدی! بیایید منصفانه و عاقلانه در این رهگذر به مسایل دوره مربی گری شما نگاهی بیاندازیم، بلکه تا شاید برای سوالات بی پاسخ در ذهن هواداران فهیم چاره ای بیاندیشیم، تا آنجا که به شعور هر مخاطب توهین نشود و از تشویش اذهان آنها کم و امکان تفکر صحیح از مخاطب گرفته نشود.

ببینیم آیا محروم شدن سه بازیکن از فینال آسیا به بحث مدیریت شما در اداره کردن و کنترل بازیکنان مربوط  می شود یا به هیات مدیره؟ در حالی از هیات مدیره سایر باشگاه ها تعریف می کنید که شما، سایراعضای کادرفنی و بازیکنان در فصل گذشته و سالهای قبل را تسویه کامل کرده، پاداش مضاعف پرداخت شده. از فصل جدید نیز 10 درصد گرفته اید.

این را مقایسه کنید با مصاحبه بازیکنان سایر تیم هایی که از آنها تعریف می کنید تا ببینید چقدر از شما بیشتر دریافتی داشته اند؟ آقای گل محمدی!  راستی چرا پس از افزایش قرارداد خود دیگر برای پول و مطالبات بازیکنان مصاحبه ای انجام نداده اید؟! به عنوان مربی تحت قرارداد باشگاه ، تا کنون تعهدات حرفه ای خود را زیر پا گذاشته اید و با این رفتار روحیه بازیکنان را تضعیف کرده  و اعتماد به نفس آنها را کاهش داده اید.

وقتی مدام می گویید این بازیکن رفته است، آن بازیکن رفته است ، یعنی به 25 بازیکن فعلی  پرسپولیس اعتماد ندارید ؟! با این رویه ، روحیه تیم را پایین می آورید. اجازه بدهید که پرسپولیس نفسی تازه کند و به پشتوانه اصالت چندین ساله اش راه موفقیت را طی کند. همه در دربی 94  شاهد بودیم که چقدر پتانسیل تیم بالاست و اگر از موقعیت هایش استفاده می کرد، نتیجه تاریخی تکرار می شد. این تیم همچنان شانس اول قهرمانی است و تک تک بازیکنان پرسپولیس ستاره هستند. ما و هواداران به آنها اعتماد داریم و شما هم ایمان بیاورید ، صعود به پنجمین قهرمانی کاملا در دست پرسپولیس است. بدانید و آگاه باشید مربیانی که در فینال جام جهانی هم  بازی کرده بودند و سوابق درخشانی داشتند، این گونه صحبت  نمی کردند که به وزیر و باشگاه اولتیماتوم بدهند و تعیین تکلیف کنند. 

9- آقای گل محمدی ! قبل از ورود شما، با نگاهی بر گذشته درخشان تیم در پیروزی های پی در پی، پرسپولیس سه بار قهرمان لیگ برتر  شده و 7 جام برد. وقتی هم که به تیم پیوستید، پرسپولیس با اختلاف سه امتیاز صدرنشین لیگ بود و با حفظ صدر نشینی قهرمان شد. هرچند قهرمان دوره قبل جام حذفی هم بودیم که امسال تکرار نشد، اما بعد از قهرمانی اصرار بر آن داشتید تا برخی از ارکان باشگاه با نظر شما منصوب گردند!

اگر به خواسته شما گوش داده بودیم الان بیشتر پُست های باشگاه از جمله مدیریت حقوقی ، روابط عمومی،  سرپرستی تیم، معاونین باشگاه و ...  را باید از نفرات مورد نظر شما انتخاب می کردیم. ولی هیئت مدیره مخالف بود. شاید حالا خیلی ها متوجه شوند که چرا در این مدت از این افراد و منتصبین باشگاه انتقاد کردید.

10- آقای گل محمدی! برکسی پوشیده نیست در عرصه حقوقی و حفظ اعتبار بین المللی باشگاه نیز موفق بوده ایم . تا آنجا که در پرسپولیس 13 پرونده بین المللی داشتیم که 9 مورد از جمله برانکو و دستیارانش که بزرگترین بدهی باشگاه بود به خوبی و قبل از مسابقات لیگ و به لحاظ جلوگیری از کسر امتیاز و بسته شدن پنجره نقل و انتقال تمام توان خود را  به کار بستیم و هیات مدیره با اقدامات موثر خود این چالش سنگین را به خوبی پشت سر گذاشت.

هرچند خود را به خواب خرگوشی زده و باور ندارید، همگی حل شده  و می دانید هیچ کدام به این دوره مدیریت مربوط نبودند. ولی با مدیریت قاطع به خوبی مرتفع شد. قرارداد بودیمیر که مشخص است چه زمانی بسته شده و اصلا مربوط به این دوره نیست. جدایی کالدرون را هم که شما بهتر از هر کس جزئیات آن را می دانید چرا که سوار بر موفقیت نیم فصل اول این مربی آرژانتینی در لیگ نوزدهم شدید!  از مصاحبه ها  و پست های آقای کالدرون همگان می فهمند چه اتفاقی افتاده است؟!

11- آقای سرمربی! چه خوب بود تمام توان خود را در حیطه تخصص ورزشی در سرمربی گری پیاده می کردید. دخالت ها و اشارات نابجا که هر کدام اساس تمرکز تیم و خود شما را برهم می ریزد فاصله می گرفتید. ای کاش برای کسب موفقیت و کامیابی و سربلندی تیم قدم بر مسیر موفقیت های مکرر و متوالی تیم برمی داشتید.

ورود به برخی مسایل غیر مرتبط جایگاه و شان شما را در خطر سقوط حرفه ای نمایان خواهد ساخت. به نظر نمی رسد زیبنده یک رفتار سرمربی بزرگترین تیم ورزشی باشد تا مداخلاتی که در تصمیمات هیات مدیره است را داشته باشد. تا آنجا که حتی نسبت به معاون اجرایی باشگاه وقتی که مربیان اسبق تیم پیام تبریک قهرمانی لیگ را دادند ( ایشان به پاس قدردانی از پیام تبریکشان تشکر کرد و از آنها برای حضور در جشن قهرمانی دعوت کرد.) شما چه هیاهویی در باشگاه به راه انداختید که چرا پیشکسوتان و مربیان قدیمی را دعوت کردید و خواهان کناره گیری آنها شدید. اما نامبرده با توجه به اینکه آرامش و تمرکز تیم بهم نخورد، نجابت به خرج داده و استعفا داد.

همچنین شما با معاون اقتصادی بهتر از هر کسی می دانید که چه رفتاری داشتید؟! دلیل این همه هجمه در داخل باشگاه و در فضای مجازی برای هواداران پرسپولیس چیست؟! 

12- متاسفانه در دقیقه 93 این دربی و دقیقه 91 دربی جام حذفی شاهد بودیم که پرسپولیس نبرد. آیا این بی توجهی به هیات مدیره ربط داشت؟! به جای پاسخگویی و قبول مسئولیت شکست، بهانه جویی کردید. آیا در دربی جام حذفی همه بازیکنان و بشار رسن نبودند که متاسفانه شاهد باخت پرسپولیس شدیم؟ بازی با فولاد خوزستان یک بار دیگر ثابت کرد ، پرسپولیس بازیکنان قهرمان و خودساخته ای دارد که می توانند هر نتیجه ای را برگردانده و پیروزی را از آن خود کنند. بازیکنانی که با فرهنگ دویدن، جنگیدن و فداکاری برای برد رشد کرده و نشان داده اند، جملگی ستاره هستند که باید به آنها افتخار کرد.

13- چگونه و با چه شرایطی می شود فضای مجازی را به یکباره بعد از هر شکست تیم با ایجاد استوری، پست و هشتگ، هجمه ای سراسر افترا و توهین و هتک حرمت به مسئولان باشگاه روانه کرد ؟ چگونه هدایت افکار عمومی برای جذب هواداری و انحراف افکار اشخاص، به جای لمس لذت پیروزی با روشهای تخیلی جو را متشنج و منحرف ساخت؟ باید گفت باشگاه تحت تاثیر این مسایل قرار نمی گیرد و منافع هوادار و باشگاه را با این مسایل حاشیه ای ، چوب حراج نخواهد زد. این تیم با اصالت تر از آن است تا مورد خدشه ای وارد گردد. 

14- اینجانب به همه هواداران محبوب پرسپولیس اعلام می نمایم در طول دوره تصدی خود در باشگاه، تمام توان خود را در جهت حفظ حقوق و منافع باشگاه بکار بسته و به هیچ عنوان تحت تاثیر خواسته های غیر منطقی و متضاد با منافع باشگاه قرار نگرفته و با توجه به تمام هجمه ای که علیه اینجانب انجام شد در این مدت از انجام وظیقه قانونی خود کوتاه نیامدم.

امیدوارم مدیرعامل محترم با توجه به اهداف برنامه اعلامی کاری خویش در سایه الطاف الهی در جهت مبازره با فساد و دلالی موفق و پیروز باشد.

در پایان آرزوی صحت، سلامتی و شفای عاجل برای همه مردم فهیم و نیز پیشکسوتان پرسپولیس را از درگاه ایزد منان خواستارم. علیهذا خاطرنشان می شود نسبت به تمامی عوامل تهیه فیلم خصوصی و انتشار آن و همچنین مرتکبین اظهارات کذب و افترا و ...  علیه اینجانب، از طریق مراجع قضایی اقدام قانونی و قاطع انجام خواهد شد.
گفت شیخـــا هـــر آن چه گویی هستم                     آیا تــــو چنــان کـــــــه می‌نمایی هستی
مهدی رسول پناه

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 47
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  17 8
  علی رغم تمام انتقادات به این آدم ، منصف باشیم ، پرسپولیس با یحیی گل محمدی به فنا خواهد رفت ... کجاست اون قدرت و صلابت پرسپولیس در 5 سال گذشته ....اون تیم قدرتمند و با شخصیت با تفکرات یحیی تبدیل شده به یه تیم بدون تاکتیک ، سردرگم ، مفت باز و..... تاکتیک تیم رو هر کی ببینه تعجب می کنه احمد نورالهی جاش تو هافبک دفاعییه نه پشت مهاجم ...مگه جنای یحیی شما دو تا مهاجم دیگه نگرفته مهدیخانی و رمضانی ....اگر خوب نیستن برای چی گرفتی که تیم باید با یک مهاجم بازی کنه ؟؟؟؟ تغییر سرمربی پرسپولیس همین الان هم خیلی دیره ..... هوادارای عزیز جو زده نشیم جایگاه یحیی بعنوان پیشکسوت محبوب پرسپولیس محترم اما تیم با این روال و بهانه گیریها به هیچ جایی نخواهدرسید و تبدیل میشه به یه تیم معمولی ..... واقع بین باشیم
  • IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   9 1
   دست گلمحمدی واسه همه رو شده. هفته ای دو بار استعفا میداد و بازم میرفت سر تمرین بعد از هر باخت هم به جای اینکه عنلکرد منفی خودشو گردن بگیره عالم و ادم رو مقصر اعلام میکرد. مربی چه حق داره بخواد با بازیکنان جدید مذاکره مالی کنه جر اینکه بخواد حق دلالی بگیره؟ مربی چه حقی داره بگه قرارداد مالی دو تا بازیکن باید افزایش پیدا کنه در حاللیکه اون دو تا بازیکن هنوز یکسال با باشگاه قرارداد دارن؟ معلومه یه همچین مربی ای فقط دنبال حق دلالیه.حقیقا این تیم با اینهمه بازیکن و ستاره ای که جذب کرده دست هر کی دیگه بود الان صدر جدول بود و قهرمان اسیا شده بود
  • IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   3 11
   حرف بیربط نزن! چی از فوتبال می‌دونی که تز میدی؟ یحیی فنی ترینه تو ایران، یادت رفته با کی رفتیم فینال؟ اگه تیم با همون نفرات تو فینال بازی میکرد جام و نمیبرد؟ تو لیگ صدر نبود؟
  • IR ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   1 1
   ,کیسه کش برو به فکر مشکلات تیم خودت باش
 • IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  6 4
  علی رغم انتقادات زیاد به این آدم ...ولی هوادارای فهیم تیم محبوبمون پرسپولیس منصفانه باید این بیانیه رو بخونیم ، به دور از هیجانات و جو زدگی .....نکات مهم و قابل تأملی داره !!!! پرسپولیس با شخصیت و قدرتمند تو 5 ساله گذشته هم بعضی از بازیها می باخت یا مساوی می کرد ولی تیم امسال کجا و اون تیم قبلی .... پرسپولیس داره تبدیل به یه تیم معمولی میشه ... مثل رقبای پرسپولیس تو 5 ساله گذشته که هر چی زور می زدن به گرد پرسپولیس هم نمی رسیدن .... تغییر آقا یحیی همین الان هم برای پرسپولیس کبیر دیره ..... پرسپولیس با سیستم یحیی به فنا خواهد رفت و تمام ابهت ، صلابت ، قدرت و شخصیت 5 سال گذشته خودش که مرهون دانش برانکو و کالدرون بود رو از دست خواهد داد.... باید واقع بین باشیم
  • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   4 4
   واقع بین اگه می بودی تیم سرحال قویی و می‌دیدی که با مربی ایرانی با دانشش فینالیست شد و همه رو باقدرت کنار زد و اگه واقع بیمار بودی می‌دیدی که قبل فینال یهو تیم به اون خوبی ازهم پاشید برات خیلی عجیب می‌بود و بعدش از این حرف که با رفتن بازیکن تیم نباید آخ بگه دلت میخواست سرتو بزنی به دیوار جناب واقع بین!
  • IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   1 0
   کیسه کش برو به فکر مشکلات تیم خودت باش
 • روح الله IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  11 12
  به جای اینهمه حرف دهانت رامی بستی و آبروی خودت رانمیبردی و این همه حواشی برای تیم درست نمیکردی
  • IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   5 2
   شما فقط بگو برای بیرون کردن بازیکنان چرا فقط تا فردای فینال صبر نکردی همین ...
 • IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  8 9
  یعنی یه دندان پزشک که عقده معروف شدن داره به خاطر روابط با یک وزیر میاد وارد فوتبال میشه مسائلی رو به عنوان فساد مطرح میکنه که بسیار عادی و روزمره است از جمله پاداش رفتن به فینال بالاترین سطح مسابقات باشگاهی در آسیا و.. و نیز درخواست خروج بازیکن میده که اون هم در حیطه اختیارات سرمربی است اما این انسان جاهل از آنها با عنوان فساد یاد میکنه یاد آوره اینه که باید هر کسی سر جایه خودش قرار بگیره
 • محسن IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  9 9
  «برای همه هواداران ثابت شده است که عامل ناکامی پرسپولیس با این همه ستاره چیست؟!» اولا که عامل ناکامی خود تو بودی، ثانیا مگه ستاره‌ای هم مونده؟ تموم ستاره‌های تیم رو خودت فراری دادی خائن.
  • IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   5 7
   علت ناکامی اینه که وزیر سال آخری دنبال کارهای خودشه و نمیتونه دیگه برای کمک به تیم دولت وقت بذاره
  • IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   3 1
   شایدم داره برا شما زیادی وقت میزاره!
 • IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  4 8
  آقا برو دیگه ! کم گوی و گزیده گوی چون در! زیاد حرف زدن پیش اهل خرد ، یعنی لاپوشانی حقیقت میان خروارها دروغ!
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  11 7
  عملکرد خودتو ببین ، تیمو نابود کردی - مظلوم نمائی میکنی؟
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  10 7
  فقط یک سوال دارم - تیمی که فینال آسیا میره چرا بازیکن باید از دست بده؟؟
  • IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   9 6
   آدم بی سواد سواد که داری بخون ببین درمورد جدایی بازیکن ها چی گفته بعد سوال بیجا کن
  • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   4 1
   ازکی تا حالا این لات شده مرجع شناخت درست از غلط؟ شما خودت ازش استفتا کن ما خودمون عقل داریم!
  • IR ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   0 1
   بازیکن از دست نداده لیست مازاد سرمربی رفتن بازیکنایی که میخواسته جذب شدن حتی بشار رسن رو با وجود اینکه میخواست بره تا فینال نگه داشتن
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  11 7
  آقایی که بدون رزومه ورزشی اومدی تیم محبوب پرسپولیس آقایی که دندانپزشک وزیر ورزش هستی دست از سر تیم بردار
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  8 9
  شما یتیمو نابود کردی همه بازیکنان فراری دادی البته دستور از وزارت اطاعت کردی تا تیم کیسه قهرمان بشه
 • IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  8 6
  تیمو به حاشیه کشیدی
 • IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  8 5
  آدم اینقدر ...؟؟ خوبه فیلم ها با الفاظت همه جا پخش شده
 • IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  2 8
  سناریو برای نیم فصل اینه که قلعه نوعی با فکری جابجا میشه و پرسپولیس با توجه به عدم پرداخت پول بودیمیر سه پنجره از نقل و انتقالات محروم میشه و دوباره استقلال چند دوره قهرمان میشه
 • IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  7 8
  رسول پناه = خائن
 • مجید دلبندم IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  4 2
  من که هیچ کدوم از این آدمها را نه میشناسم و نه هوادار هیچ تیمی هستم ولی چهارچوب این اظهارات منطقی است .وقتی پای میلیاردها پول مردم که به جیب چند نفر میرود و دل هواداران هم به همین چیزها خوش است ،پس طرف مقابل یعنی سرمربی هم باید به دور از جنجال پاسخ منطقی بدهد .معنی ندارد پول مردم را بین خودشان تقسیم کنند ولی مقدار آن را محرمانه بدانند اگر پول از جیب خودتان بود هم مثل باسگاه های بزرگ دنیا باید شفاف میبودید ،حال آنکه سر سفره مردم بینوا نشسته‌اید و چپاول میکنید
  • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   2 1
   اگه نمیدونی چی به چیه چرا نظر میدی؟ منطق این آدم تو فیلمای لو رفته مشخصه، فقط در مورد شفافیت باهاشون موافقم هرچی میکشیم ما عدم شفافیت در همه مسایل هست
  • مجید دلبندم IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
   0 0
   دوست عزیز من نگفتم نمیدونم چی به‌چیه. گفتم هوادار تیمی نیستم .ثانیاً نگفتم حرفها درسته و یا منطقی است. گفتم چهارچوب صحبت‌ها منطقی است ،یعنی به گونه‌ای گفته شده که برای رد کردن آن باید دلیل آورد.در مورد شفافیت هم که اصل کامنت من همان بود ،که شما هم با من موافقید همه‌ی ما باید با دوری از هیجان‌های نابجا و البته خارج از هواداری تیم ها آنقدر در مورد شفافیت مطالبه کنیم تا مجبور شوند به حساب پس‌دادن
 • ساچمه زارت IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  8 4
  گل محمدی باید از پرسپولیس بره.
  • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   1 1
   شکر زیادی دیابت میاره!
 • مسعود IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  0 0
  با سلام.فکر کنم تمام عزیزانی که نظر داده اند در ایران زندگی نمی کنن.وگر نه می دونستن که فساد تو فوتبال بیداد می کنه چه بازیکن.مربی .مدیر داور که قانون خودشو داره حتی کارشناس قانون خوشوداره .هر کس که وجود دارد.شما خودتون طرف دار فوتبال ندونید طرف دار فساد تبانی ورفتارهای زشت که ما هرروز در این ورزش در کشورمون می بینیم توهین به هم دیگر تهمت.
  • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   1 2
   فساد ینی همین آقا در راس هیات مدیره فساد و دنبال کنید به قله های فساد میرسین قله مهمه از اونجاس که فساد مثل بهمن سرازیر میشه
 • مجید AT ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  1 0
  این یارو - همین رسول - اینقدر زمان گذاشته اینارو نوشته - زمان میزاشت میشد بشار رسن شجاع ترابی علیپور حفظ کرد بجای سیدجلال داریم ارمان رمضانی میفرستیم تو زمین باز چی میگی اخه بازیکنن داره مگه سرمربی
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  3 0
  طرفداران تیم کیسه به دنبال حاشیه بردن تیم محبوب پرسپولیس هستن
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  0 0
  ببینید کی حرف از غیرحرفه ایی و غیر مسئولانه میزنه! ۹ تا بازیکن که یحیی گرفت بازیکن خوبی دیگه نمونده بود.همین دوتا بازیکن کلیدی که رفتند ترابی و خلیل زاده مگه کم چیزیه وقتی میری جلوی تیمهای قوی با بازیکنان قوی و حرفه ایی؟!
 • حامد IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  3 0
  میثاقی بی .....کجاست رسول پناه رو بیاره برنامه لیگ برتر فقط بلده ......استقلال رو بخوره!!!!!!
 • IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  0 0
  نباید یه تیم همیشه قهرمان بشه . تو دو تا فینال آسیا که همه بازیکنان یودند قهرمان می شدید
 • IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  3 1
  نفهمیدیم آقا یحیی تو تیم پیروزی مربی گری میکنه یا اخاذی!
  • IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   0 0
   اخاذی جایی میکنن که پول هست، اینجا از پول مول خبری نیست، داره واسه ۱۶ میلیارد ۳ تا پنجره تیم بسته میشه، جالبه پول یک بازیکن از یه تیم دیگه ۱۶ میلیارده اصلا زیاد نیست! ولی برای ما این خیلیه
 • Amirhossein IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  1 0
  يكى نيست بگه اخه دندانپزشكو چه به فوتبال خب معلومه اين رسول پناه تيم به فنا داده و مدیریت نكرده چوب حراج زد به ستاره هاى پرسپوليس اون قرارداد بشار كه باهاش توافق كرده بود كه ديگه نوبرش بود شجاع هم كه فرارى داد ،قشنگ معلومه اين فرد نفوذى بوده
 • IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  0 1
  رسول پناه یه جاهایی رو درست میگه.
  • IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   1 0
   مثلاً کجا رو؟بهتره بره حرفهای درستش و تو دادگاه بزنه! کجای دنیا تیم به فینال رسیده رو بجای تقویت غارت میکنن؟ چرا کسی یقه ی این لات چار درصدی و نمیگیره؟ چرا تیم ما رو به فنا داد حالام مث ناقص العقل با ما رفتار میکنه؟!مملکت مگه قانون نداره؟!
 • IR ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  4 1
  هوادار واقعی پرسپولیس مطمئنا میدونه کسی که فرار رو به جلو داره اقای فحاش هست نه سرمربی هوادارای پرسپولیس میدونن درحال حاضر بهترین مربی لیگ رو داریم و تنها راه ادامه داشتن موفقیت های پرسپولیس حمایت از کادر فنی و بازیکنای فعلی هست، نه کسایی که پرسپولیس رو تو دوران سختی و مشکلات به دلار های قطری فروختن. هوادار واقعی میدونه کامنت هایی که علیه اقا یحیی ثبت میشه از طرف دشمنامونه و هدفشون ایجاد تفرقه بین هوادارا و کادر فنی هست. با تمام مشکلاتی که داریم از تیممون و کادر فنی مون حمایت میکنیم به امید ادامه موفقیت هامون
  • IR ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   2 0
   احسنت...آره پرسپولیس فقط خدا رو داره و هوادارشو ... زنده باد پرسپولیس و هواداراش
 • وینیچه IR ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  0 0
  آیا مضحک تر از این حرف هم وجود دارد.. فیلم و مصاحبه خصوصی مگر داریم.
 • IR ۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  0 0
  حق با آقای دکتر رسول پناه است پرسپولیس با یحیی گل محمدی به جایی نمیرسه تیم به روز های قبل از برانکو رسیده با مصاحبه نمیشه تیم و نجات داد
 • امیر IR ۰۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  0 2
  گل محمدی هیچ تاکتیکی ندارد و امسال تمام بازیکنا با نظر خودش خریداری شدند آقای رسول پناه با تسویه این همه بدهی ومشکلات باشگاه بایستی به وی مدال شجاعت داد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس