کد خبر 1173004
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۹
کشت و صنعت مغان نمایه

مدیرعامل شهرک‌های کشاورزی کشور گفت: سازمان بازرسی کشور به موضوع تخلفات احتمالی و ادعای مطالبات مالک قبلی کشت و صنعت مغان ورود می‌کند.

به گزارش مشرق، در حاشیه بازدید از شهرک کشاورزی حصارگلی، علی‌اشرف منصوری گفت: با انتخاب هیأت مدیره جدید برای شرکت کشت و صنعت مغان و ادعای مالک قبلی مبنی بر مطالبات از این شرکت، سازمان بازرسی و حسابرسان دولتی برای بررسی موضوع و تخلفات احتمالی ورود می‌کند.

بیشتر بخوانید:

خصوصی سازی از حرف تا عمل/مردمی سازی هدف فراموش شده واگذاری تصدی‌ها

مدیرعامل شهرک‌های کشاورزی تأ‌کید کرد: با اقداماتی که انجام شده مسئولان حسابرسی و بازرسی به زودی به پرونده کشت و صنعت مغان ورود می‌کنند و در صورتی که ادعای مالک قبلی تأیید شود دولت هم به خواسته ایشان تمکین خواهد کرد ولی اگر تخلفات احتمالی هم صورت گرفته باشد با تشخیص بازرسان پیگیری می‌شود.

پیش از این پس از واگذاری کشت و صنعت مغان به وزارت جهاد کشاورزی، عباس معروفان به عنوان مدیرعامل کشت صنعت منصوب و در فاصله کوتاه چند روز برکنار شد. آن زمان گفته شد که با توجه به مطالبات ۵۰۰ میلیارد تومانی مالک قبلی آقای معروفان این سمت را نپذیرفته است.

منصوری در این باره توضیح داد که با توجه به اینکه یک ماه از انتقال مسئولیت کشت و صنعت از سازمان خصوصی‌سازی به وزارت جهاد می‌گذشت مجبور بودیم یک نفر را سریعاً به این سمت منصوب کنیم و مطالعات و بررسی‌های زیادی در این زمینه انجام نشده بود و در این مدت هم آقای معروفان به ناراحتی قلبی دچار شد و اکنون نیز در منزل بستری است بنابراین فرد دیگری را به عنوان مدیرعامل انتخاب کردیم.

بیشتر بخوانید:

کشت و صنعت مغان به بیت المال بازگشت

عباس معروفان سرپرست سابق شرکت پشتیبانی امور دام کشور بود که مدت چند ماهی در این سمت باقی ماند و بعد برکنار شد.

مدیرعامل شهرک‌های کشاورزی کشور در پاسخ به اینکه چه کسانی از واگذاری ارزان کشت و صنعت مغان مقصر بودند، گفت: در سال ۸۶ براساس اصل ۴۴ قانون اساسی و خصوصی‌سازی این کشت و صنعت در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفته بود و دی‌ماه ۹۷ به یکی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار شد. بنابراین در این باره باید سازمان خصوصی‌سازی توضیح بدهد.

وی افزود: به زودی حسابرسان دولتی در کشت و صنعت استقرار می‌یابند و اگر تخلفاتی بوده بررسی خواهد شد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که این مجموعه می‌تواند در صورت مدیریت صحیح درآمدزایی مناسبی برای کشور داشته باشد، چه برنامه ای در این زمینه دارید، اظهار داشت: مهم‌ترین کاری که باید صورت بگیرد همکاری مردم و نهادهای دولتی در این زمینه است. در حال حاضر ۲۷۰۰ نفر کارگر در این مجموعه مشغول هستند که ۵۰۰ نفر آنها مسئولیت حفاظت از مجموعه را به عهده دارد و این هزینه زیادی است.

به گفته این مسئول، در سالهای گذشته فرازونشیب‌هایی در صنعت کشت و مغان وجود داشته که مساحت آن از ۶۰ هزار هکتار به ۲۵ هزار هکتار رسیده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 1
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
    0 0
    کاشکی بازرسی کل به بورس هم وارد بشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس