کد خبر 1172743
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
بورس نمایه

افراد حقیقی در بورس امروز ۶۰۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه خودرو و ساخت قطعات و همچنین سهام ایران خودرو بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها امروز حدود ۶۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۱هزار و ۴۶۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۴ درصد یعنی هزار و ۵۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان پنج درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

نمادهای تاثیرگذار امروز ۶بهمن ۹۹ در بورس

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «خودرو و ساخت قطعات»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خدمات فنی و مهندسی» و «فرآورده‌های نفتی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «خودرو»، «وپاسار» و «خساپا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «کویرح»، «شرانل» و «رمپنا» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت ایران‌ خودرو معادل ۸۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی حق تقدم تولیدی فولاد سپید فراب کویر با برتری ۴۶میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۶۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۸۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۹۲۰میلیارد تومان بود.

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس