ارز ۴۲۰۰ تومانی، عامل قاچاق ۶۰ درصدی دارو از کشور - کراپ‌شده

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: در بخش دارو باید گفت بیش از ۶۰ درصد داروی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می شده، قاچاق می شود.

به گزارش مشرق، جواد نیک بین، عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و نهاده های  دامی گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی با هدف کاهش قیمت کالاهای اساسی به نهاده‌های دامی، دارو و برخی کالاهای مصرفی مردم پرداخت می شد. علی‌رغم تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی، متاسفانه شاهد تورم ۷۰ الی ۹۰ درصدی در کالاهای مشمول این ارز بوده ایم.

وی ادامه داد: در بخش دارو باید گفت بیش از ۶۰ درصد داروی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می شده، قاچاق می شود. تنها راهکار مقابله با نوسانات ارزی، دلالی ها، رانت خواری ها و ویژه خواری ها، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس در ادامه گفت: صحبت‌های مطرح می شود، مبنی بر اینکه نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی را افزایش دهیم که آن هم پذیرفتنی نیست و باید به سمت ارز تک نرخی حرکت کنیم.

وی ادامه داد: تصمیم کمیسیون تلفیق درخصوص حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی پسندیده است. امیدواریم دولت هم در این زمینه همراهی کند.

نیک بین در پایان تصریح کرد: در سال آینده دیگر شاهد ارز دونرخی نخواهیم بود. مابه التفاوت ارز ۴۲۰۰ تومانی با نیما باید مستقیم و به صورت نقدی به مردم پرداخت شود. دربخش دارو هم باید ارز ۴۲۰۰ تومانی آن حذف شود و منابع مالی حاصل از آن از طریق بیمه های خدمات درمانی به مردم پرداخت شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۰۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
    0 0
    اگر راست میگید، تمام اموال این قاچاقچیان و رانت خواران را به نفع بین‌الملل ضبط کنید تا درس عبرت گردد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس