انتشار ۵ هزار و ۸۸ عنوان کتاب در دی ماه سال جاری

انتشار کتاب در دی ماه سال جاری براساس آمار ثبت شده در سایت موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به ۵ هزار و ۸۸ عنوان رسید.

به گزارش مشرق، باتوجه به اینکه امسال با مسئله شیوع کرونا در کشور مواجه بودیم براساس آمار ثبت شده در سایت موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران ۵ هزار و ۸۸ عنوان کتاب در دی ماه سال جاری منتشر شد. از این میان ۳ هزار و ۵۸۹ عنوان تالیفی و هزار و ۴۹۹ عنوان ترجمه هستند. ناشران تهرانی ۴ هزار و ۵۵ عنوان کتاب و ناشران شهرستانی هزار و ۳۳ عنوان کتاب منتشر و وارد بازار نشر کردند.

از میان کتاب‌های منتشر شده در دی ماه سال جاری ۳ هزار و ۶۸ عنوان چاپ اولی و ۲ هزار و ۲۰ عنوان تجدید چاپ بودند. بیشترین متوسط شمارگان کتاب براساس آمار ثبت شده به یک میلیون و ۱۷۵ هزار و ۹۲ نسخه می‌رسد. پس از آن بیشترین میزان شمارگان کتاب در بخش کودک و نوجوان با هزار و ۸۱۳ نسخه و کمک آموزشی با هزار و ۵۲۷ نسخه دیده می‌شود.

کمترین متوسط شمارگان کتاب در بخش علوم عملی با ۷۷۲ نسخه، علوم طبیعی، ادبیات با ۸۲۹ نسخه و ریاضیات با ۸۵۱ نسخه دیده می‌شود. باتوجه به شمارگان کتاب‌های منتشر شده در دی ماه می‌توان گفت شاهد رشد یکباره شمارگان کتاب در بخش هنر هستیم، درحالی که شمارگان کتاب در این بخش سال گذشته ۹۴۴ نسخه بود. این رشد ناگهانی شمارگان کتاب در این ماه می‌تواند ناشی از میزان تقاضای مخاطبان کتاب‌های هنر باشد، چون میزان شمارگان کتاب نسبت مستقیمی با میزان تقاضای مخاطبان آن در بخش‌های مختلف دارد از این رو می‌توان گفت در این مدت میزان تقاضای مخاطبان کتاب‌های هنر در بازار نشر افزایش یافته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس