کد خبر 1168480
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰
افزایش هفتگی تعداد بیکاران آمریکایی - کراپ‌شده

طی هفته‌ای که گذشت تعداد افراد بیکار شده در آمریکا که برای نخستین بار برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کرده‌اند افزایش یافت.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا در آمریکا و مختل شدن جدی فعالیت رستوران‌ها و بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی در آمریکا باعث شده تا بازار اشتغال در این کشور شرایط بدتری را تجربه کند.

بگونه‌ای که طی هفته گذشته تعداد افرادی که نخستین بار برای دریافت مزایای بیمه بیکاری در این کشور اقدام کرده‌اند افزایش داشته است.

برای نخستین بار در ۸ ماه گذشته در ماه دسامبری که گذشت میزان جذب نیروی کار در بخش خصوصی آمریکا کاهش یافته است. وزارت کار این کشور نیز اعلام کرده میزان افزایش تعداد بیکاران بیشتر از آن چیزی بود که انتظار می‌رفت.

ضعیف شدن بازار کار در آمریکا می‌تواند دولت جدید آمریکا را بر آن دارد تا بسته‌های کمک اقتصادی بزرگ‌تری را اجرایی کنند.

روز چهارشنبه آتی جوبایدن به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا جای ترامپ را خواهد گرفت و انتظار می‌رود به فاصله ۲۴ ساعت طرح یک بسته کمک اقتصادی ۱.۹ تریلیون دلاری را به کنگره این کشور ارائه کند.

در اواخر ماه دسامبر هم دولت آمریکا یک بسته ۹۰۰میلیارد دلاری کمک اقتصادی مصوب کنگره را نیز اجرایی کرده بود.

کریس راپکی کارشناس ارشد مؤسسه MUFG نیویورک می‌گوید: پر واضح است که اقتصاد آمریکا به کمک‌های بیشتری از سوی دولت این کشور نیاز دارد چرا که در شرایط کنونی افزایش تعداد بیکاران به ما نشان می‌دهد روند بهبود بازار کار در کشور متوقف شده و حتی روند نزولی جدی را در پیش گرفته است. در هفته‌ای که گذشته ۱۸۱ هزار نفر در آمریکا اعلام بیکاری کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس