بومرنگ جنگ تجاری با چین به اقتصاد آمریکا برگشت/ 245 هزار نفر در اثر جنگ تجاری بیکار شدند

نتایج تحقیقات شورای تجاری آمریکا با چین نشان می‌دهد که جنگ تجاری آمریکا ـ چین باعث شده تا ۲۴۵ هزار فرصت شغلی در آمریکا از بین برود.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، تحقیقات شورای تجاری آمریکا با چین نشان می‌دهد جنگ تجاری بین دو کشور که توسط دونالد ترامپ  رئیس‌جمهور آمریکا به راه افتاد باعث شد تا ۲۴۵ هزار فرصت شغلی در این کشور از بین برود.

این تحقیق نشان می‌دهد روند تدریجی حذف تعرفه بر واردات کالا از چین هم باعث می‌شود که ۱۴۵ هزار آمریکایی دیگر نیز تا سال ۲۰۲۵ شغل خود را از دست بدهند.

این گروه که شامل شرکت‌های آمریکایی‌ است که در چین فعالیت می‌کنند اعلام کرد: نتایج تحقیقات مؤسسه آکسفورد اکونومیکس همچنین حاکی از آن است که در صورت تشدید تنش تجاری بین این دو اقتصاد بزرگ جهان که به جدا شدن هر چه بیشتر اقتصاد آنها منجر می‌شود می‌تواند ۱۶۰۰ میلیارد دلار طی ۵ سال آینده از تولید ناخالص داخلی آمریکا بکاهد که این مسأله به از دست رفتن ۷۳۲ هزار فرصت شغلی در سال ۲۰۲۲ و ۳۲۰ هزار فرصت شغلی در سال ۲۰۲۵ منجر شود.

قرار است چند روز دیگر جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا روی کار آمده و بازنگری جدی در سیاست‌های آمریکا به خصوص در قبال چین انجام دهد.

بایدن البته گفته که قصد ندارد به سرعت تغییرات جدیدی در تعرفه‌های اعمال شده در واردات کالا از چین اعمال کند.

رئیس‌جمهور جدید آمریکا می‌گوید:‌می‌خواهد با همکاری متحدان این کشور با فشار به چین این کشور را بر آن دارد تا رفتارهای تجاری خود را تغییر دهد.

کریگ الن، دبیر شورای تجاری آمریکا ـ چین که خود یک از حامیان اقدامات ترامپ بر فشار تجاری به چین بوده، می‌گوید: مهم است که عواقب سیاست‌های انتخاب شده در روابط آمریکا با چین مورد ارزیابی قرار گیرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس