نیروی نظامی آمریکا

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق ضمن انتقاد از تخریب این کشور توسط آمریکا، تأکید کرد که آمریکای اشغالگر در بسیاری از مناطق عراق، آثار اندوه‌باری بر جای گذاشت.

به گزارش مشرق، «کاطع الرکابی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق امروز سه‌شنبه تأکید کرد که آمریکا این کشور را نابود کرده است.

الرکابی به پایگاه خبری «بغداد الیوم» گفت که میزان ضرری که اشغال آمریکا به عراق وارد کرد، بیش از صدها میلیارد دلار است.

بیشتر بخوانید:

زمان اخراج نیروهای آمریکایی از عراق فرا رسیده است

وی تصریح کرد: «اگر آمارهای دقیقی درباره میزان ضررهایی که پس از سال ۲۰۰۳، اشغالگری آمریکا در عراق بر جا گذاشت، وجود داشت، همه جهان را غافلگیر می‌کرد».

این نماینده عراقی ادامه داد: «حماقت‌های سربازان [آمریکای] اشغالگر، در هر جایی، با تیراندازی به سمت خودروها، مغازه‌های و ساختمان‌های غیر نظامی بود که باعث قربانی شدن افرادی می‌شد که برخی از آنان، هم اکنون نیز از آن رنج می‌برند».

الرکابی خاطر نشان کرد، آمریکای اشغالگر در بسیاری از مناطق عراق، آثار اندوه‌باری بر جای گذاشت و عفو عاملان جنایت شرکت «بلک واتر» توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، «نقض آشکار حقوق بشر توسط کشوی است که مدعی دموکراسی است».

وی تصریح کرد: «متأسفانه دولت‌های عراق، به خونهای بسیاری که نیروهای اشغالگر آمریکایی ریخته‌اند، اهمیتی نمی‌دهند... و اگر پیگیر بودند، کمیته تشکیل می‌دادند یا در سازمان ملل، شکایت می‌کردند و از آمریکا خواستار غرامت می‌شدند».

بر اساس گزارش رسانه‌های غربی مانند «بی بی سی»، تعداد قربانیان عراقی پس از اشغال این کشور توسط آمریکا در سال ۲۰۰۳، بالغ بر ۹۰ هزار نفر بوده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس