اخبار ویژه روزنامه ها

چند روز از آخرین جمله قصار حسن روحانی گذشته است. سه روز صبر کردیم گفتیم شاید حرفش را تکذیب کند یا پس بگیرد.

سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

**********

کیهان

ایران 130 میلیون لیتر بنزین به ونزوئلا فروخت

نفتکش‌های ایرانی با محموله‌های چندمیلیون تنی در حال نزدیک شدن به سواحل سوریه و ونزوئلا هستند.

این خبر را وب‌سایت رادیو فردا به نقل از شرکت ردیابی نفتکش‌ها(تانکر ترکرز) منتشر کرد و نوشت: یک نفتکش ایران با دو میلیون بشکه محموله نفت خام، از کانال سوئز گذشته و احتمالا روز دوشنبه به بندر بایناس سوریه می‌رسد. ونزوئلا نیز در سال گذشته یک محموله 2 میلیون بشکه‌ای نفت خام و چندین محموله بنزین از ایران دریافت کرده است.

سوریه قبل از جنگ داخلی روزانه حدود 400 هزار بشکه تولید نفت خام داشت، اما طی سال‌های گذشته این میزان به 24 هزار بشکه سقوط کرده است.

تانکر ترکرز همچنین گزارش داده که سه نفتکش «فارست»، «فورچون» و «فاکسون» ایران، در مجموع با 130 میلیون لیتر بنزین در حال رسیدن به ونزوئلا هستند.

قبلا بلومبرگ گزارش داده بود 10 نفتکش ایران با بار بنزین راهی ونزوئلا شده‌اند. معمولا، از مسیر جنوب آفریقا 45 روز طول می‌کشد که نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا برسند. انتظار می‌رود نفتکش‌های دیگر ایران نیز به زودی از جنوب قاره آفریقا رد شوند.

این نفتکش‌ها معمولا بعد از خالی کردن محموله‌های بنزین ایران در بنادر ونزوئلا، نفت خام سنگین آن کشور را به مقصد کشورهای آسیایی بار می‌کنند.

ایران اوایل سال جاری یک محموله بنزین و مواد شیمیایی 1/5 بشکه‌ای را به پنج نفتکش تحویل ونزوئلا داد، اما دومین محموله سوخت ایرانی که کمی بیش از یک میلیون بشکه بود و توسط چهار نفتکش حمل می‌شد، توسط آمریکا توقیف شد. البته ایران اعلام کرد که آن محموله را قبلا فروخته بوده و از این رو دیگر آن را متعلق به خود نمی‌داند.

بلایی که سرمان آوردید واقعاً از فهم ما خارج است

یک روزنامه اقتصادی می‌گوید منتظر بود آقای روحانی سخنانش را پس بگیرد اما نگرفت.

روزنامه جهان صنعت نوشت: چند روز از آخرین جمله قصار حسن روحانی گذشته است. سه روز صبر کردیم گفتیم شاید حرفش را تکذیب کند یا پس بگیرد. چون دکتر گفته بود بعضی از کالاها را طوری گران کردیم که بعضی‌ها اصلا نفهمیدند! اما متأسفانه نه حرفش را پس گرفت و نه آن را تکذیب کرد.

نویسنده می‌افزاید: من فکر می‌کنم منظور دکتر از «بعضی‌ها» خودش و کابینه دولت بود. من هم جای دکتر بودم، در زعفرانیه زندگی می‌کردم و حقوق آن چنانی به علاوه سبد خواروبار می‌گرفتم، متوجه گران شدن کالاها نمی‌شدم.

اما در حال حاضر مسئله‌ای که ۸۰ میلیون انسان را آزار می‌دهد این است که چون دکتر خودش نفهمیده که اجناس گران شده، فکر می‌کند دیگران هم نفهمیده‌اند و نمی‌فهمند.

دکتر از یک جهت راست می‌گوید. این بلایی که ایشان و رفقایشان بر سر ما آورده‌اند واقعاً از فهم ما خارج است و من به نوبه خودم می‌دانم که هنوز نفهمیده‌ام ایشان و رفقایشان چه بلایی سر ما آورده‌اند.

بانوی دیپلمات یا جانور آمریکایی؟!

روزنامه حزب اشرافی و لیبرال کارگزاران، از دیپلمات هتاک و کلاهبردار آمریکایی، با ادبیاتی مثبت و به عنوان «بانوی دیپلمات» و «خواستار بازگشت به توافق با ایران» یاد کرد.

سازندگی در گزارشی با عنوان «بانوی دیپلمات در دولت بایدن»، به انتصاب وندی شرمن به معاونت وزارت خارجه در دولت بایدن پرداخته و نوشت: جو بایدن، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا و تیم انتقالی‌اش برای دو پست کلیدی دولت فدرال یعنی شورای عالی امنیت ملی و وزارت خارجه، معاونینی را برگزیدند تا بدین طریق مقام‌های پیشین در دولت اوباما در دولت جدید شروع به فعالیت کنند. وندی شرمن از چهره‌های فعال قدیمی در حوزه دیپلماسی قرار است معاون وزیر امور خارجه بایدن، یعنی تونی بلینکن شود. شرمن پیش از این به‌ عنوان معاون وزیر خارجه در امور سیاسی و در قامت مذاکره‌کننده اصلی در فرآیند توافق هسته ای با ایران در زمان ریاست اوباما فعالیت داشت.

وندی شرمن، دیپلمات کهنه کار آمریکایی است. او در کارنامه سیاسی‌اش عناوین متفاوتی را برعهده داشت، زمانی معاون سیاسی پیشین وزارت خارجه آمریکا بود و در زمان ریاست‌جمهوری بیل کلینتون رئیس هیئت مذاکره‌کننده هسته‌ای با کره شمالی. در یک برهه زمانی و با کناره‌گیری ویلیام برنز از سمت معاونت وزارت خارجه آمریکا، گمانه‌زنی‌هایی جدی درباره احتمال نامزدی وندی شرمن برای این سمت مطرح شده بود.  وندی شرمن که قرار است در کابینه جدید بایدن عنوان معاونت وزیر خارجه را عهده‌دار شود بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ در قامت معاون هیلاری کلینتون و جان کری، وزرای خارجه وقت آمریکا (در دوران ریاست اوباما) فعالیت داشت. او همچنین در جریان مذاکرات هسته‌ای میان ایران و ۶ کشور جهان از جمله آمریکا به نمایندگی از واشنگتن به شکل جدی نقش‌آفرینی کرد. شرمن اخیرا مصاحبه‌ای داشته و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بایدن بر اساس تعهدی که داده قادر است به برجام بازگردد یا خیر گفته بود، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا می‌تواند به برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) بازگردد؛ با این حال این حقیقت را باید لحاظ کرد او برای نیل به این مقصود با چالش‌های جدی روبه‌رو است که همین مسئله کارش را دشوار کرده است.

آنچه روزنامه سازندگی درباره سوابق شرمن مغفول گذاشته، ادبیات موهن وی است که مدعی شده بود «فریبکاری در ژن ایرانی‌هاست»! او در عین حال در خاطراتش تصریح می‌کند که جلیلی در مذاکرات، ما را عذاب می‌داد.

او همچنین فاش می‌کند که با گرفتن ژست بغض و گریه، طرف ایرانی را وادار کرده که از برخی خواسته‌هایش در مذاکرات عقب‌نشینی کند! به گفته شرمن، او در برخی مواقع، طرف‌های ایرانی را به اسم کوچک صدا می‌کرده تا تاثیرگذار باشد و ضمنا تصاویر نوه خود را با طرف ایرانی مبادله کرده است.

شرمن در عین حال در دولت اوباما از جمله مسئولان گزارش به اسرائیل در جریان مذاکرات هسته‌ای با ایران بود.

محافل رسانه‌ای شبه‌اصلاح‌طلب پیش از این از کسانی مانند مادلین اکبرایت وزیر خارجه و اسبق آمریکا هم به عنوان بانوی دیپلمات یاد کرده‌اند و حال اینکه در محافل آمریکایی و اروپایی از او به عنوان جاسوس سیاسی یاد می‌کنند.

سوخت مازوت به جای گاز نتیجه سوءمدیریت دولت است

قطع گاز در کشوری که دومین دارنده ذخایر گاز در جهان است، صرفاً نشانه سوء‌مدیریت وزارت نفت و دولت است.

روزنامه جوان در این زمینه نوشت: برای کشوری که با ذخایر ۳۴‌ تریلیون مترمکعبی دومین دارنده ذخایر گاز جهان است و روزانه یک‌میلیارد مترمکعب گاز تولید می‌کند، قطع گاز تنها می‌تواند نشانه سوءمدیریت دولتی باشد، چه در حوزه تولید و مصرف کاملاً برخلاف منافع ملی عمل می‌کند. چه در حوزه تولید که میادین مهم گازی کشور را در بلاتکلیفی و تأخیرهای خسته‌کننده قرار داده، و چه در زمینه رهاسازی پروژه‌های مهم که از سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران است. در دولت گذشته، یک اقدام مهم و اساسی برای غلبه بر کمبود گاز در فصول سرما انجام شد که در دولت فعلی رها شد.

زمستان ۱۳۸۶ که کشور با کمبود گاز مواجه شد، وزارت نفت تصمیم گرفت برای تکرار نشدن آن بحران، اقدام به ذخیره‌سازی گاز در میادین تخلیه‌شده نفتی و گازی کند. دو پروژه مهم شامل تزریق گاز به مخازن سراجه قم و شوریجه خانگیران، در فصول گرم سال با تزریق گاز پر می‌شدند تا در فصول سرد برای مصرف در بخش خانگی، تجاری و صنعتی به خطوط لوله سراسری وارد شود. این پروژه‌ها بین ۱۵ تا  ۲۰‌میلیون مترمکعب گاز به صورت روزانه به خط لوله‌ها تزریق می‌کردند تا مشکلی مثل امروز ‌گریبان کشور را نگیرد. در ادامه این پروژه‌ها، ۱۵ تا ۴۰‌ میدان تخلیه‌شده نفتی و گازی، برای ذخیره‌سازی گاز در نظر گرفته ‌شد که وقتی به دولت یازدهم رسید، همه این پروژه‌ها متوقف شد و دیگر خبری از ذخیره‌سازی گاز نبود؛ راهکاری که در کشورهای بزرگ جهان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما این تنها ‌اشتباه وزارت نفت نیست؛ در گذشته برنامه‌ریزی‌های دقیقی برای احداث واحدهای دریافت گاز مایع در صنایع و نیروگاه‌ها صورت ‌گرفته بود تا این بخش مصرفی، گاز مورد نیاز خود را به‌صورت گاز مایع ذخیره‌سازی کنند تا در روزهای سرد، بدون نیاز به دریافت گاز طبیعی از خط لوله، از گاز مایع استفاده کنند. دولت یازدهم و دوازدهم نیز این پروژه‌ها را متوقف کرد تا در نهایت، کشور را با تولید یک‌میلیارد مترمکعبی خود، در وضعیت اسفناکی قرار دهد. اگر وزارت نفت طی هفت‌سال گذشته، بدون لجبازی و قرار گرفتن در موضعی که منافع کشور را به خطر انداخت، به ریل‌گذاری‌های گذشته وفادار می‌ماند و آنها را اجرایی می‌کرد، نه پدیده‌ای به نام قطع گاز صادراتی را شاهد بودیم و نه استفاده از مازوت در نیروگاه‌های کشور.

یک مصداق ساده در این باره، ماجرای پروژه ایران ال‌ان‌جی است؛ پروژه‌ای که با بیش از ۴۰‌ درصد پیشرفت، تحویل دولت یازدهم شد و از آن روز تا امروز، هیچ اتفاقی در آن رخ نداده و هفت ‌سال است که تأسیسات آن زیر آفتاب رها شده است. اگر این پروژه که سرمایه‌گذاری ۳‌ میلیارد دلاری برای آن شده، توسط دولت تکمیل می‌شد، می‌توانست کمک بزرگی باشد برای ذخیره‌سازی گاز مایع در صنایع و نیروگاه‌ها، اما همه این راهکارها کنار گذاشته شد.

وزیر نفت هم در واکنش به کمبود گاز و مصرف مازوت در بخش نیروگاهی می‌گوید مردم فکر می‌کنند پنجره را باز بگذارند، کرونا نمی‌گیرند؛ اگر پنجره را ببندند همه چیز درست می‌شود! برای درج در تاریخ بنویسیم که وزیر نفت دولت تدبیر و امید، بدون قبول‌اشتباهات خود در مدیریت تولید، ذخیره‌سازی و مصرف گاز، دیواری کوتاه‌تر از مردم پیدا نکرد و آنها را مقصر «مازوت‌سوزی» دانست.
 

ایران


پیشنهاد توکلی به رئیسی درباره سند تحول قضایی

 خبر اول اینکه،احمد توکلی، رئیس هیأت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به رئیس دستگاه قضایی پیشنهاد تشکیل شورایی متشکل از سران قوا را برای اجرای بهتر سند تحول قضایی مطرح کرد. به گزارش الف، توکلی در بخشی از نامه خود به سید ابراهیم رئیسی آورده: سند تحول قضایی، منبعث از تکالیف تعیین شده در اصل ۱۵۶ قانون اساسی و سیاست‌های کلی نظام، برنامه‌های بسیار مترقی دارد که اجرای آن نیازمند مدیران جهادی و با انگیزه، بودجه و امکانات اقتصادی و از همه مهم‌تر، مطالبه‌گری مردم است. وی افزود: برای وفاق و همدلی سه قوه در اجرای این سند بسیار مؤثر در کارآمدی قوا، پیشنهاد می‌گردد برای عملیاتی کردن مأموریت‌های هفت‌گانه سند تحول قضایی، شورایی از مدیران عالی سه قوه تشکیل شده و نتایج به صورت مستمر به استحضار مردم عزیز ایران اسلامی رسانده شود. مستحضرید سند مذکور نه تنها مطالبات بحق مردم را نسبت به دستگاه عدلیه، بلکه مطالبات به نظام اسلامی را نیز افزایش داده است، بنابراین ضرورت دارد دستگاه قضا نسبت به انجام مأموریت خطیر خود مصمم‌تر از گذشته عمل کند.

عذرخواهی محسن هاشمی بابت مواضع خواهرش

  خبر دیگر اینکه، محسن هاشمی، بابت مواضع بحث برانگیز خواهرش از مردم عذرخواهی کرد و در نامه‌ای سرگشاده خطاب به فائزه هاشمی از او خواست که این مواضع را اصلاح کند. فائزه هاشمی اخیراً گفته که دوست داشته ترامپ در انتخابات امریکا رأی بیاورد شاید فشارهای او منجر به تغییراتی در فضای سیاسی ایران شود. به گزارش ایسنا، روز گذشته محسن هاشمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صحبت‌های خواهرش متأسفانه دل اکثر دلسوزان آیت‌الله هاشمی و دل خانواده ما را رنجاند، از مردم هم عذرخواهی کرد. او همچنین در نامه‌ای سرگشاده خطاب به فائزه هاشمی با اشاره به اینکه مواضع وی برخلاف دلسوزان ایران و آیت‌الله هاشمی بوده، نوشته: «می‌دانم که در سال‌های اخیر برخوردهای نادرستی با تو، خانواده و فرزندت شده است که شاید باعث کشاندن تو به تندروی و خارج شدن از مشی میانه روی پدر گردیده، ولی این دلیل نمی‌شود که به رئیس جمهوری کشور بیگانه امید ببندی ودم از استقلال بزنی! لذا ازتو صمیمانه تقاضا دارم صحبت‌های خود را اصلاح و از این موضع عذرخواهی کنی و مانع تخریب پدر از طرف تجدید نظرطلبان خارجی و افراطیون داخلی شوی.»

بمب شیمیایی در فضای انتخابات به روایت مشاور لاریجانی

 شنیدیم که، منصور حقیقت‌پور، مشاور علی لاریجانی در مجلس دهم اگر چه تأکید کرده که لاریجانی توانمندی بالایی برای اداره کشور و شناخت نسبت به مسائل داخلی و بین‌المللی دارد، اما گفته که او هنوز تصمیمی برای ورود به عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری نگرفته است. به گزارش اعتماد آنلاین او با بیان اینکه لاریجانی طرفدارانی در میان هر دو طیف سیاسی کشور دارد، درباره دلایل اینکه هنوز به انتخابات ورود نکرده، گفته: متأسفانه به اندازه‌ای فضای انتخابات را مسموم و سم‌پاشی کرده‌اند که چهره‌ای مثل لاریجانی تمایلی به ورود به این عرصه ندارد. من تصور می‌کنم بمب شیمیایی در فضای انتخابات زده‌اند. لاریجانی از حاشیه‌ها پرهیز می‌کند. حقیقت‌پور با اشاره به درگیری‌های مجالس هشتم تا دهم تحت مدیریت علی لاریجانی توضیح داد: جای تأسف است که برخی از اصولگرایان ارزش سرمایه‌های کشور را نمی‌دانند و از مسیری در کشور حرکت می‌کنند که مسیر برنامه‌ریزی دشمنان و مسیر مورد تأیید منافقین است چراکه منافقین به‌دنبال این هستند که چهره‌های نظام را پرحاشیه‌ و مسأله‌دار نشان دهند. لاریجانی ۱۲ سال مجلس را به نحو احسن مدیریت کرد و حالا آقایان ۶ ماه در مجلس بوده‌اند و دارند فرار می‌کنند.

درخواست نخست‌وزیر اسبق قطر برای گفت‌وگوی کشورهای عربی با ایران

 دست آخر اینکه، «حمد بن جاسم بن جابر» نخست‌وزیر اسبق قطر در رشته توئیتی خواستار گفت‌وگوی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با ایران شد. به گزارش جماران؛ وی نوشت: امروز بعد از پایان تنش بین کشورهای عضو شورای همکاری و رسیدن دولت جدید به کاخ سفید من بار دیگر معتقدم فرصت برای گفت‌وگو همچنان پابرجاست. توصیه می‌کنم این فرصت مغتنم شمرده شود و روی تنش فعلی میان امریکا و ایران بویژه با وجود دولت بایدن حساب باز نکنند. نخست‌وزیر اسبق قطر همچنین تأکید کرد: پیشتر هنگام تشدید تنش امریکا در زمان دولت ترامپ گفتم که بازکردنِ در گفت‌وگو میان ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج [فارس] می‌تواند نتایج مهمی برای منطقه رقم بزند؛ چرا که این گفت‌وگو شاید به تنش در منطقه پایان دهد و اعتماد بین دو سوی خلیج [فارس] را تقویت کند. وی نوشت: ما نباید در آغاز این گفت‌وگو تردید کنیم؛ زیرا این گفت‌وگو به حل تنش‌های زیاد در اطراف ما کمک خواهد کرد. ما می‌دانیم که دیدگاه‌های مختلفی میان ما و ایران در خصوص مسائل مختلف وجود دارد؛ ولی این مسأله نباید مانع از انجام گفت‌وگو با ایران شود؛ چرا که ما با کشورهایی همکاری داریم که در بسیاری از چیزها با آنها هم‌رأی نیستیم.

خراسان

دولت دیگر خسارت اموال را نمی دهد
یک مسئول اجرایی با ارسال ابلاغیه ای، ضمن تشریح اهمیت و ضرورت بیمه اموال منقول و  غیرمنقول ادارات و سازمان های دولتی، متذکر شده حسب این ابلاغ و با توجه به الزامات مندرج در ماده 13 قانون مدیریت بحران کشور مصوب 98، جبران خسارت واردشده به اموال نهادهای اجرایی ناشی از وقوع حوادث و سوانح، پس از پایان برنامه ششم صرفا از محل پوشش های بیمه ای قابل تامین خواهد بود.
اعتباریک ساله«کاهش فوق ‌العاده اشتغال خارج» 
در حالی که طبق خبر اعلامی از تصمیم جدید کابینه، مشمولان وزارت امورخارجه و همه دستگاه‌ های اجرایی که مشمول تصویب ‌نامه پرداخت فوق‌ العاده اشتغال خارج از کشور هستند، مکلف به کاهش ارقام فوق ‌العاده اشتغال خارج از کشور شده اند، بررسی دقیق مصوبه هیئت وزیران نشان می دهد در بند آخر این دستور، تاکید شده کاهش مذکور صرفا به مدت یک سال معتبر است.

آرمان ملی

بیلبورد شهید سلیمانی

محمد قازان، فعال رسانه‌ای لبنانی با انتشار تصویری از بیلبورد شهید سلیمانی در صفحه توئیتر خود نوشت: نزدیک مقر سابق مارینز (‌تفنگداران دریایی ارتش آمریکا). بر اساس این گزارش، پیش از این نیز در شهرهای مختلف لبنان از جمله بیروت تصاویری از سپهبد شهید سلیمانی نصب شده است.

کمپین خداحافظ توئیتر

وفادارترین طرفداران دونالد ترامپ بعد از اینکه توئیتر حساب این رئیس‌جمهور آمریکا را برای همیشه بست، به طور دسته‌جمعی در حال ترک توئیتر هستند. صبح شنبه همزمان با نارضایتی هواداران او از این تصمیم توئیتر که آن را حمله به آزادی بیان نامیدند، «خداحافظ توئیتر» به ترند این شبکه اجتماعی تبدیل شد. در همین رابطه یکی از کاربران توئیتر نوشت: «توئیتر را در اعتراض به سانسور ترک می‌کنم. خداحافظ.»

واکنش آشنا به اظهارات صدیقی

حسام الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهور در توئیتی در واکنش به سخنان صدیقی در مورد آیت‌ا... مصباح یزدی نوشت: اشخاص حاضر در این داستان یعنی آقایان محمدی، داماد ‌آقای محمدی‌عراقی و آقای محمدعلی جاودان افرادی شناخته شده هستند. غسال را شناسایی کنید و ماوقع را از او استفسار کنید. اگر تایید کرد او را برای بررسی بیشتر به اداره آگاهی معرفی کنید. اگر تکذیب کرد ناقل را برای بررسی بیشتر فرا بخوانید.

واکنش قالیباف به گاف کلامی‌اش

رئیس مجلس شورای اسلامی به واکنش‌ها در فضای مجازی نسبت به گاف کلامی او در نطق پیش از دستور دیروز خودش واکنش نشان داد. محمدباقر قالیباف در صفحه شخصی‌اش در توئیتر با بازنشر دابسمش (صداگذاری) روی نطق پیش از دستور صبح دیروز خودش که نتوانسته بود واژه «مهربانانه» را به درستی تلفظ کند، نوشت: «خودتون ‫فجازی‌رو جا انداختید، ببینم با این چی‌کار می‌کنید.»

توقیف 3 خودروی شوتی در عسلویه

فرمانده انتظامی «عسلویه» بوشهر از توقیف 3 دستگاه خودروسواری تندرو حامل انواع کالای قاچاق ممنوعه در این شهرستان به ارزش پنج میلیارد ریال خبر داد. تابناک نوشت؛ سرهنگ پیمان فتاحی با اعلام این خبر اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی «عسلویه» در یک عملیات هماهنگ با رصد اطلاعاتی، 3 دستگاه خودروی سواری تندرو حامل کالای قاچاق (شوتی) را که از یک انبار در این شهرستان اقدام به بارگیری کالاهای قاچاق می‌کردند شناسایی کرده‌اند.

تجمع اساتید دانشگاه آزاد

دیروز جمعی از اساتید دانشگاه آزاد صبح دیروز مقابل مجلس تجمع کردند. تجمع کنندگان خواستار همطرازی حقوق و مزایا اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه آزاد با دانشگاه‌های دولتی شدند. نمایندگان تجمع کنندگان در این تجمع با چند تن از نمایندگان مجلس از جمله امیرحسین‌قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس پیرامون مطالبات خود گفت وگو کردند. همچنین نامه تجمع کنندگان که به امضای بسیاری از اساتید رسیده بود، تحویل دفتر رئیس مجلس شد.

FATF در مجمع تصویب نمی‌شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه لوایح FATF با اصرار روحانی به رهبرانقلاب به مجمع تشخیص مصلحت فرستاده شده است، گفت: مطمئن هستم این لوایح با مخالفت اعضای مجمع روبه‌رو خواهد شد. آیت‌ا... موحدی‌کرمانی اظهار داشت: مجمع با FATF موافق نیست. اما بعداً رهبر انقلاب فرمودند که این موضوع مجدداً در مجمع بررسی ‌شود که آن هم احساس می‌کنم به اصرار آقای روحانی باشد. در واقع احساس می‌کنم رئیس‌جمهور، آقا را به این تصمیم رساند.

انتصاب یک زن به معاونت استانداری کرمان

طی حکمی از سوی زینی وند استاندار کرمان، «حمیده واعظی» به عنوان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان منصوب و از خدمات محمدرضا وفایی تقدیر شد. همچنین استاندار کرمان، «تاج‌الدین صالحیان» را به سمت سرپرست دفتر استاندار منصوب کرده است. حسن میرصادقی، مدیرکل حراست استانداری نیز با حفظ سمت به سرپرستی فرمانداری بردسیر منصوب شد. حکم مدیرکلی علی شهسواری برای دفتر امور شهری و شوراهای استانداری نیز از سوی زینی‌وند استاندار کرمان اعطا شد.

تجمع اعتراضی تالارداران به تعطیلی

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران با اشاره به تجمع اعضای اتحادیه تالارهای پذیرایی در ساختمان این اتحادیه، گفت: اعضای اتحادیه در انتظار دریافت مجوز برای بازگشایی تالارهای پذیرایی پس از حدود یک سال هستند. خسرو ابراهیم‌نیا افزود: به‌رغم اینکه احتمال بازگشایی تالارهای پذیرایی در شهرهای زرد کرونایی شنیده شده، اما اتحادیه هیچ مجوز و ابلاغیه‌ای برای بازگشایی تالارها دریافت نکرده است. وی با بیان اینکه تالارهای پذیرایی از حدود یک سال پیش و با شیوع بیماری کرونا در کشور تعطیل شده‌اند، افزود: پیرو این موضوع بسیاری از تالارداران ورشکست شده‌اند.

توقیف 7 فروند شناور صیادی

فرمانده دریابانی بندرانزلی از توقیف 7 فروند شناور صیادی متخلف و فاقد مدارک در روزهای گذشته خبر داد. سرهنگ اسماعیل خودخروج اظهار کرد: گشت‌های مداوم دریابانان در برقراری هر چه بیشتر نظم و امنیت، از ادامه فعالیت غیرقانونی 7 فروند شناور صیادی متخلف جلوگیری کردند. وی افزود: در راستای لزوم ایجاد نظم و امنیت و نظارت بر تردد شناورها و رصد کلیه شناورهای متردد در سطح حوزه استحفاظی، دریابانان پایگاه دریابانی بندرانزلی در حوزه استحفاظی با برخورد قاطع با متخلفان، نظم و امنیت را به ارمغان آوردند.

سام رجبی به مرخصی آمد

کتایون رجبی، خواهر سام رجبی، در توئیتی تایید کرده که برادرش به مرخصی آمده است. مرخصی او پنج روزه است. وی که در بهمن ماه سال 1396 بازداشت شده بود 1080 روز را بدون‌مرخصی در زندان به‌سر برده بود. لیلی هوشمندافشار مادر آقای رجبی که در بستر بیماری بوده و نمی‌توانسته برای ملاقات پسرش به زندان برود، درگذشته است. فعالان محیط‌زیست هومن جوکار، امیرحسین خالقی، سام رجبی، طاهر قدیریان، نیلوفر بیانی، سپیده ماشانی، مراد طاهباز و کاووس سیدامامی در اولایل بهمن 96 توسط سپاه دستگیر شده‌اند.

دکترای ترامپ هم ابطال شد

بعد از اتفاق حمله حامیان و طرفداران خشونت‌طلب ترامپ به ساختمان کنگره، روزبه‌روز رئیس‌جمهوری آمریکا منزوی‌تر می‌شود و بعد از جدایی جمهوری‌خواهان از وی و تعلیق حساب 80 میلیون فالووری در شبکه اجتماعی توئیتر، هم‌اکنون افتخارات تحصیلاتی که زمانی به ترامپ داده شده بود نیز در حال ابطال هستند. در ادامه روند انزوای بیشتر ترامپ، هیات دانشگاه تحقیقاتی لی های اعلام کرده است که دکترای افتخاری اعطا شده به دونالد ترامپ لغو شده است. هیات علمی دانشگاه لی های از ارائه پاسخ به سوال شبکه سی‌ان‌ان برای ارائه دلیل این تصمیم خودداری کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • تحمل بالا IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  0 0
  خودم کردم که لعنت بر خودم باد....خودمان رای دادیم پس باید تحمل کنیم؟!!!
 • DE ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  1 0
  عذر خاهی اینها ازروی صداقت نیست .فائزه بدون روتوش این خانوادس.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس