کنگره

نشست مشترک کنگره آمریکا که برای شمارش آرای گزینشگران انتخابات ریاست جمهوری با ریاست مایک پنس معاون اول ترامپ آغاز به کار کرده بود، با اعتراض به آرای ایالت آریزونا متوقف شد.

به گزارش مشرق، نشست مجلس نمایندگان و سنای آمریکا روز چهارشنبه در شرایطی برگزار شد که دونالد ترامپ نامزد بازنده انتخابات ریاست جمهوری مدعی است مایک پنس اختیار بازگرداندن آرای گزینشگران را دارد، اما پنس پیش از این نشست اعلام کرد که به طور یکجانبه چنین اختیاری را ندارد.

شمارش آرای گزینشگران به ترتیب الفبا شروع شد و جمهوری‌خواهان گفته‌اند که نسبت به ایالت‌های کلیدی اعتراض خواهند کرد.

هنگامی که نوبت به آرای مربوط به ایالت آریزونا رسید، سناتور این ایالت به همراه ۶ سناتور دیگر جمهوری‌خواه به آن اعتراض کردند. از این رو مجلس نمایندگان و سنا از هم جدا شد تا به صورت جداگانه این اعتراض را مورد بررسی قرار دهند.

این اعتراض‌ها اگرچه ساعت‌ها کار تایید آرای گزینشگران را به تاخیر می‌اندازد اما با توجه به مقررات موجود که باید هر دو مجلس سنا و نمایندگان این اعتراض را وارد بدانند، با توجه به اکثریت دموکرات‌ها، تاثیری در نتیجه نخواهد داشت.

ابتدا یک نماینده جمهوری‌خواه به توضیح دلایل اعتراض خود به این آرا پرداخت که همه آنها را پیش از این بارها در سخنرانی دونالد ترامپ و دیگر اعضای ستاد انتخاباتی او مطرح کرده بودند.

پس از آن، نماینده دموکرات از کالیفرنیا به مخالفت با این اعتراض سخن گفت.

موافقان و مخالفان این اعتراض در حال صحبت بودند که معترضان خیابانی حامی ترامپ که به دعوت وی به مقابل ساختمان کنگره آمده بودند به سمت ساختمان مجلس نمایندگان یورش بردند.

این وضعیت به تعلیق موقت نشست مجلس نمایندگان منجر شد، مایک پنس از ساختمان خارج شد و نمایندگان به پناهگاه زیرزمینی رفتند.

دقایقی بعد نشست مجلس نمایندگان بار دیگر آغاز به کار کرده بود که بعد از چند دقیقه، تعلیق شد اما از نمایندگان خواسته شد در محل خود بنشینند و از صحن مجلس خارج نشوند.

طرفداران ترامپ از گاز کپسول آتش نشانی در داخل ساختمان کنگره استفاده کردند

حمله توییتری ترامپ به مایک پنس

دونالد ترامپ در توییتر نوشت: مایک پنس شهامت کافی برای انجام دادن کارهایی که جهت محافظت از کشور و قانون اساسی ما لازم بود نداشت. او می‌توانست به ایالت‌ها فرصت دهد مجموعه‌ای از واقعیت‌های اصلاح‌شده را تأیید کنند نه واقعیت‌های متقلبانه یا غیردقیق. ایالات متحده امریکا خواستار حقیقت است. 

ترامپ طرفدارانش را به آرامش فراخواند

رییس‌جمهور امریکا در توییتی نوشت: لطفاً از پلیس کنگره و نیروهای مجری قانون حمایت کنید. آنها حقیقتاً طرفدار کشور ما هستند. آرامش خود را حفظ کنید. 

مقررات منع آمد و شد در واشنگتن دی‌سی

با شدت یافتن درگیری، شهردار واشنگتن دی سی فرمان منع رفت و آمد از ساعت ۶ بعدازظهر امروز تا ۶ صبح پنج‌شنبه را صادر کرد.

کشف بسته‌های مشکوک اطراف ساختمان کنگره

ان‌بی‌سی‌نیوز به نقل از یک منبع گزارش داده گزارش‌هایی از کشف بسته‌های مشکوک در اطراف مجموعه ساختمان‌های کنگره وجود دارد. 

معترضان آمریکایی وارد ساختمان سنا شدند/ تیراندازی به یک نفر

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند معترضان وارد ساختمان مجلس سنا شده‌اند. گزارش‌ها حاکی است به یک نفر تیراندازی شده است.

 پلیس کنگره آمریکا دست به سلاح شد

یک نماینده کنگره آمریکا می‌گوید نیروهای پلیس کنگره برای محافظت از جان قانونگذاران آمریکا دست به سلاح شده است.

تحلیلگر و نویسنده آمریکایی: این شرمساری ملی است

رابرت ریش با انتشار تصویری از حمله معترضان به ساختمان کنگره آمریکا نوشت: این شرمساری ملی است. دنیا دارد تماشا می‌کند. ترامپ و کسانی که او را تقویت کرده‌اند باید پاسخگو شوند. 

پنتاگون با استقرار گارد ملی مخالفت کرد

یک رسانه گزارش داده پنتاگون با درخواست مقام‌های واشنگتن دی‌سی برای استقرار نیروهای گارد ملی در ساختمان کنگره مخالفت کرده است.

وضع یکی از زخمی‌های ناآرامی‌ها در کنگره وخیم گزارش شد

به گزارش حساب توئیتری سپکتاتور ایندکس، یک زن که در جریان ناآرامی‌های کنگره آمریکا زخمی شد، به علت خونریزی شدید و با وضعیتی وخیم به بیرون از ساختمان کنگره منتقل شد.

نانسی پلوسی، دخالت نیروهای گارد ملی را خواستار شد

شبکه تلویزیونی الحدث گزارش داد: نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، دخالت نیروهای گارد ملی را برای بیرون راندن تظاهرکنندگان از کنگره خواستار شد.
شلیک گاز اشک‌آور در کنگره
خبرگزاری رویترز به نقل از سی ان ان از شلیک گاز اشک آور در کنگره آمریکا در بحبوحه اعتراضات حامیان دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور خبر داد.

سناتور رامنی اعلام کرد ترامپ باعث شورش شده است

خبرگزاری رویترز گزارش داد: خبرنگار نیویورک تایمز در توییتر به نقل از میت رامنی سناتور جمهوریخواه آمریکایی اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور "این شورش" را به راه انداخته است.

مایک پنس به مکان امنی منتقل شده است

خبرگزاری رویترز به نقل از ان بی سی نیوز NBC NEWS گزارش داد مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا و سناتور چاک گرسلی رئیس موقت سنای این کشور به مکان امنی منتقل شده اند.

درخواست ترامپ از هوادارانش

رئیس جمهور آمریکا از هوادارانش که به ساختمان کنگره هجوم برده اند، خواست به رغم دزدیده شدن انتخابات، از خشونت اجتناب کنند و به خانه‌هایشان برگردند.

ترامپ گفت: من می‌دانم که شما درد می‌کشید. من می‌دانم که شما دچار صدمه شده اید. ما یک انتخابات داشتیم که از ما به سرقت رفت. این یک انتخابات قاطع بود. همه و به طور ویژه طرف دیگر این را می‌داند. اما حالا شما باید به خانه بروید. ما باید آرامش داشته باشیم. ما باید قانون و نظم داشته باشیم. ما باید به مقامات مسئول قانون و نظم احترام بگذاریم. ما نمی‌خواهیم که هیچ فردی آسیب ببیند. این یک زمانه دشوار است. تاکنون زمانه تا این حد دشوار نبوده است که این وضعیت برای شما، برای من و برای کشورمان روی دهد و همه ما را از خانه خارج کند.

وی افزود: این یک انتخابات مضحک بود. اما ما نمی‌توانیم به بازیچه دست این افراد بدل شویم. ما باید آرامش داشته باشیم؛ بنابراین به خانه بروید. ما شما را بسیار دوست داریم. شما دیدید که چه روی داد. شما دیدید که با دیگران چگونه بسیار بد و شریرانه رفتار شد. من احساس شما را درک می‌کنم. اما به خانه بروید. با آرامش به خانه بروید.

پائین کشیدن پرچم آمریکا از ساختمان کنگره

خبرنگار نشریه پولتیکو در توئیتر نوشت: عده‌ای از طرفدران دونالد ترامپ تلاش کردند پس از پائین‌ کشیدن پرچم آمریکا از ساختمان کنگره، پرچم طرفداران ترامپ را به جای آن نصب کنند.

تدارکات برای برکناری ترامپ

«ایلهان عمر»، عضو مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید که در حال فراهم آوردن مقدمات استیضاح ترامپ است. به گفته او، ترامپ باید از سمت خود برکنار شود. 

«تد لیو» نماینده کنگره آمریکا از پنس خواست تا اجرای متمم بیست‌وپنج قانون اساسی آمریکا، ترامپ را از قدرت برکنار کند.

قانون منع آمدوشد در واشنگتن

«موریل بوزر» شهردار واشنگتن نیز اعلام کرد که از ساعت ۶ عصر تا ۶ صبح فردا، قانون منع آمدوشد برقرار می‌کند. در این ساعت هیچکسی اجازه ندارد بیرون از منازل خود باشد.

یکی از سران مجلس سنای آمریکا نیز به شبکه ان‌بی‌سی گفت که سناتورها مصمم هستند تا زمان انجام‌شدن شمارش آراء الکترال، در کنگره بمانند.

«کریستوفر میلر» سرپرست پنتاگون گفت که گارد ملی آمریکا برای رسیدگی به وضعیت نابسامان در کنگره، به صورت کامل فعال شده است.

هوادران ترامپ شب در کنگره می مانند

شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد که هواداران ترامپ قصد دارند تمام شب را در ساختمان کنگره آمریکا بمانند.

اعزام پلیس از ایالت نیوجرسی به واشنگتن

«فیل مورفی» فرمانده ایالت نیوجرسی به درخواست مقامات واشنگتن، نیروهای پلیس این ایالت را به کنگره آمریکا اعزام کرد.

پلیس واشنگتن می‌گوید که هواداران ترامپ، برای باز کردن راه خود به درون کنگره، مواد شیمیایی حساسیت‌زا  روی نیروهای امنیتی پاشیده‌اند.

شهردار واشنگتن نیز رفتار هواداران ترامپ را «شرم‌آور و چیزی بیشتر از غیرقانونی» توصیف کرد.

هواداران خشمگین ترامپ حتی به خبرنگاران و اصحاب رسانه بیرون از ساختمان کنگره حمله کردند.

انتقال آراء الکترال به مکانی امن

یک سناتور آمریکایی خبر داد صندوق‌های آراء مجمع گزینندگان آمریکا (الکترال کالج) هم‌اکنون به مکان امن و افشانشده‌ای در سنای آمریکا منتقل شده تا شمارش آراء از سر گرفته شود

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به تحولات کنگره آمریکا گفت: «باور نمی‌کردم [روزی] شاهد چنین تصاویری در قدرتمندترین دموکراسی جهان باشم». 

رئیس پلیس واشنگتن زخمی شدن چند مامور را در اعتراضات کنگره تایید کرد

خبرگزاری رویترز به نقل از رئیس پلیس واشنگتن اعلام کرد گزارش‌هایی درباره زخمی شدن چندین مامور پلیس واشنگتن دی سی دریافت شده است، ولی ماموران همچنان تلاش می‌کند کنترل کنگره را مجددا در دست بگیرند.

نیروهای اف.بی.ای در ساختمان کنگره

نیروهای پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.ای) وارد کنگره ساختمان کنگره شدند تا آشوب در پایتخت آمریکا پایان یابد.

ساختمان حزب دموکرات تخلیه شد

نیویورک تایمز اعلام کرد : ساختمان حزب دموکرات از ترس حمله هواداران ترامپ تخلیه شد.

سی‌ان‌ان‌: وضاع در کنگره امریکا از کنترل خارج شده است

آنچه که ما شاهد هستیم چیزی است که رئیس جمهور آن را ترغیب کرده است. متاسفانه آنچه که می بینیم غیر معمول، وحشتناک و عجیب بوده و این تظاهرات کنندگان حق تظاهرات دارند اما این فراتر از حق تظاهرات و یورش  تصرف کنگره است.

بایدن: این شورش است، نه اعتراض

بایدن طی نشست خبری گفت:  در این ساعت، دموکراسی ما تحت حملات بی‌سابقه‌ای قرار گرفته که تا کنون شاهد آن نبودیم. چیزی که شاهد آن هستیم، بخش کوچکی از افراطی‌هایی هستند که به بی‌قانونی پایبند هستند».

بایدن تاکید کرد: «این اعتراض نیست، این شورش است. امروز، یادآور دردناکی است از اینکه دموکراسی بسیار شکننده است. این یک نمایش فجیع است که باید جلوی آن بایستیم. رئیس‌جمهور ترامپ باید مقابل آن بایستد».

نزدیکی زمان ممنوعیت رفت و آمدن در واشنگتن

 یک ساعت دیگر مقررات منع آمد و شد در دی سی اجرا شده و هر کسی در خیابان باشد، بازداشت خواهد شد.

فردی که در کنگره تیر خورده بود، جانش را از دست داد

خبرنگار شبکه خبری ان‌بی‌سی به نقل از منابع امنیتی اعلام کرد فردی که در کنگره آمریکا تیر خورده بود، جانش را از دست داد.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد: ان پی آر به نقل از یک منبع انتظامی اعلام کرده است هنوز مشخص نیست چه کسی به سوی معترض کشته شده در کنگره آمریکا تیراندازی کرده است.

سرایت خشونت‌ها در کنگره به ایالت‌های دیگر آمریکا

سی ان ان گزارش داد که حامیان ترامپ علاوه واشنگتن در مقابل ساختمان مجالس ایالتی دیگر مناطق آمریکا تجمع کرده اند.

روزنامه «واشنگتن‌پست» نیز گزارش داد که شبه‌نظامیان حامی ترامپ اطراف ساختمان کنگره محلی ایالت جورجیا تجمع کرده‌اند.

حامیان ترامپ در اورگان، اتلانتا، دنور و کانزاس دست به تجمع زدند. 

براساس تصاویر منتشر شده توسط سی ان ان، صدها نفر هم اکنون در مقابل ساختمان کنگره در اورگان دست به اعتراض خیابانی زده اند. 

رهبر شورشیان اورگان گفت: ما به خانه های خود باز نخواهیم گشت، این تازه آغاز ماجرا است. 

در آتلانتا ده ها نفر روبروی ساختمان کنگره این ایالت دست به تجمع زدند و در شهر دنور نیز صدها نفر در بیرون ساختمان کلرادو جمع شدند.

ساختمان کنگره امن شد

خبرگزاری‌های «آسوشیتدپرس» و «رویترز» به نقل از مسئولان امنیتی کنگره آمریکا خبر دادند که بعد از ۴ ساعت، امنیت به این نهاد آمریکایی بازگشته است.

اتمام حجت شهردار واشنگتن با هواداران ترامپ!

موریل باوزر شهردار واشنگتن خطاب به هواداران ترامپ گفت: آنچه امروز در اطراف ساختمان‌های مرکزی آمریکا دیده شد غیر قابل قبول است. پلیس در حال حاضر اوضاع را در کنترل دارد، همچنین  نیروهای نظامی تا فردا در محل باقی خواهند ماند تا از ساختمان‌ها دفاع کنند

او ادامه داد: آنچه ما امروز در اطراف دیدیم حمله به دموکراسی بود و ما آماده هستیم تا از دموکراسی‌مان دفاع کنیم. در ۱۵ دقیقه آینده حکومت نظامی در دی سی آغاز خواهد شد، نیروهای نظامی در منطقه حاضر هستند و اگر آشوبگران همچنان در محل باقی بمانند مجبور به ترک منطقه خواهند شد

او افزود: امروز و دیروز تعداد زیادی از آشوبگران بازداشت شده‌اند، اما ما منابع لازم برای کنترل اوضاع را تامین کرده‌ایم و به ادامه تامین منابع و نیروی نظامی برای کنترل اوضاع ادامه خواهیم داد. در چهار سال گذشته تلاش برای این آشوب‌ها همواره وجود داشته و حالا داریم نتایج آن را می‌بینیم. ما از رییس جمهور می‌خواهیم که صراحتا از طرفدارانش بخواهد آشوب را متوقف کنند. حداقل دو گزارش در مورد کشف مواد انفجاری در منطقه آشوب دریافت شده است اما امکان انتشار جزییات در مورد آن وجود ندارد

رهبران کنگره تایید آرای الکترال را امشب انجام می دهند

چندین منبع آگاه به سی ان ان اعلام کردند که رهبران کنگره همچنان خواهان بازگشت به صحن جلسه و پایان دادن به روند تایید ارای الکترال کالج و اعلام پیروزی جو بایدن هستند.

سی ان ان همچنین نوشت که در مدت زمانی که جلسه مشترک کنگره متوقف شده،برخی از سناتورها از این فرصت استفاده کرده و در حال راضی کردن دیگر سناتورهایی هستند که قرار بود با تایید آرای الکترال کالج بایدن مخالفت کنند.

به گزارش این رسانه آمریکایی، هنوز نتیجه مذاکرات و گفت و کوهای میان سناتورها اعلام رسمی نشده و مشخص نیست که آیا آنان توانسته اند در راضی کردن برخی از سناتورها موفق باشند یا نه؟

سقوط یک جوان از بالکن ساختمان کنگره و انتقال او به بیمارستان
شبکه تلویزیونی الجزیره به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد یک جوان پس از سقوط از بالکن غربی ساختمان کنگره به بیمارستان منتقل شد و حال وی وخیم گزارش شده است.
سران کنگره به یک پایگاه نظامی انتقال یافتند

خبرگزاری رویترز گزارش داد: ان پی آر (NPR) به نقل از یک منبع انتظامی اعلام کرده است پس از آغاز ناآرامی‌ها مقابل کنگره آمریکا، سران کنگره به پایگاه نظامی فورت مک ان ایر منتقل شده اند.
ورود هوادارن ترامپ به دفتر نانسی پلوسی

پنس، صادرکننده دستور اعزام گارد ملی

سرپرست پنتاگون اعلام کرد که دستور اعزام گارد ملی آمریکا برای تأمین امنیت کنگره را مایک پنس صادر کرده، نه ترامپ.

خبرگزاری رویترز گزارش داد گارد ملی آمریکا با تجهیزات سنگین ضد شورش در حال عقب راندن هواداران ترامپ و معترضان به نتیجه انتخابات در غرب واشنگتن است.

ترامپ عامل اصلی طغیان و شورش است

«میت رامنی» سناتور جمهوری‌خواه و فرماندار سابق ایالت ماساچوست با انتقاد از آشوب‌ و تنش در ساختمان کنگره، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا را عامل اصلی طغیان و شورش دانست.

اعلام وضع فوق العاده در ویرجینیا

شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد: فرماندار ایالت ویرجینیا به علت اعتراضات واشنگتن، وضع فوق العاده اعلام کرد.
معترضان آمریکایی نوشتند: کوتاه نمی‌آییم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از نیویورک، یادداشتی در روی میز کار نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان گذاشته شده که تکرار همان حرف‌های ترامپ است. در این یادداشت، حرف ترامپ نوشته شده است که: "کوتاه نمی‌آییم".

درخواست‌ها برای برکناری ترامپ از قدرت

فرماندار ایالت «ایلی‌نوی» در بیانیه‌ای گفت: «تلاش‌های ترامپ برای تشویق به کودتا، خیانت بزرگی است و باید او را فوراََ استیضاح و از قدرت برکنار کرد.»

فرماندار جمهوری‌خواه ایالت «ورمونت» نیز خواستار برکناری یا استعفای ترامپ از ریاست‌جمهوری شد.

«تد لیو» نماینده دموکرات کالیفرنیا در کنگره از پنس خواست تابا اجرای متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا، ترامپ را از قدرت برکنار کند.

«برنی سندرز» سناتور دموکرات نیز گفت: «ترامپ مستقیما مسئول آشوبی است که رخ داده و در تاریخ به عنوان خطرناک‌ترین رئیس‌جمهور شناخته خواهد شد».

استیضاح ترامپ 

الهان عمر نماینده مجلس آمریکا در حال تهیه لایحه استیضاح ترامپ است.

تصویری تاریخی از کنگره آمریکا

درگیری مقابل هتل ترامپ

شبکه «ان‌بی‌سی» به نقل از پلیس واشنگتن گزارش داد: شخصی مقابل هتل ترامپ با ضربات چاقو مجروح شده است. هیچ مظنونی در این رابطه بازداشت نشده است.

پلیس واشنگتن: ۱۳ نفر بازداشت شد ند

پلیس واشنگتن روز چهارشنبه اعلام کرد که تاکنون ۱۳ نفر از شرکت کنندگان در تظاهرات هواداران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور را بازداشت کرده است. این در حالی است که پلیس پنج قبضه سلاح نیز از تظاهرکنندگان کشف و توقیف کرده است.

حذف ویدیو ترامپ از فیس‌بوک

خبرگزاری ان بی سی به نقل از یکی از مسئول شرکت فیسبوک گزارش داد: ویدیو ترامپ را حذف کردیم چرا که فکر می کنیم این ویدیو در تحریک ادامه خشونت موثر است.

مرگ یک زن 

شبکه «اِن‌بی‌سی نیوز» گزارش داد که یک زن آمریکایی طرفدار ترامپ نیز در حین حمله هواداران ترامپ به کنگره به شدت آسیب دید و در نهایت جان خود را از دست داد. پیش از این فردی که در کنگره آمریکا تیر خورده بود، نیز جانش را از دست داده یود.

تخریب دوربین‌های خبرنگاران به دست طرفداران ترامپ
به گزارش صفحه توئیتری خبرنگار خبرگزاری فرانسه، طرفداران ترامپ، دوربین‌ها و تجهیزاتی را که از خبرنگاران گرفته بودند، تخریب کردند.

تعلیق حساب توئیتری ترامپ

رسانه‌های آمریکایی به نقل از کمپانی توئیتر گزارش دادند که دسترسی ترامپ به حساب کاربری‌اش به مدت ۱۲ ساعت تعلیق شده و در صورت تکرار نقض قوانین این شبکه اجتماعی، به صورت دائم مسدود می‌شود.

ترامپ عقل خود را از دست داده است!

یک منبع در حزب جمهوری‌خواه نیز به شبکه سی‌ان‌ان گفت: «ترامپ عقل خود را از دست داده است!»

«جیم مک‌گاورن» نماینده دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا اظهار داشت: «دونالد ترامپ، خائن به کشور ما است و باید از قدرت برکنار شود».

«الکساندرا اوکاسیو کورتز» دیگر نماینده دموکرات نیز خواستار استیضاح ترامپ شد.

احتمال موج استعفا در کاخ سفید

سی‌ان‌ان از استعفای رئیس کارکنان «ملانیا ترامپ» همسر رئیس‌جمهور آمریکا در پی خشونت هواداران وی در کنگره، خبر داد.

همچنین گفته می‌شود جمعی از مقامات و مشاوران کاخ سفید نیز به دلیل دعوت ترامپ برای تظاهرات و حمایت از آنها، قصد استعفا دارند.

هیلاری کلینتون هواداران ترامپ را تروریست داخلی نامید

هیلاری کلینتون در یادداشت توئیتری خود نوشت: امروز تروریست‌های داخلی به بنیاد دموکراسی ما حمله کردند؛ انتقال مسالمت آمیز قدرت پس از انتخابات آزاد.

وی افزود: ما باید قانون را دوباره برقرار کنیم و آنها را پاسخگو سازیم.

وزیر خارجه پیشین آمریکا و رقیب دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶، اضافه کرد: دموکراسی شکننده است. مقامات ما باید به مسئولیت خود برای محافظت از آن عمل کنند.

کشف وسیله انفجاری در نزدیکی ساختمان کنگره

خبرنگار «یاهونیوز» در توئیتر از کشف وسیله‌ای انفجاری در نزدیکی ساختمان کنگره آمریکا خبر داد.

متیس:ترامپ، همانطور که لیاقتش را دارد، یک مرد بدون کشور خواهد شد

«جیمز متیس» وزیر دفاع پیشین دولت آمریکا در واکنش به این تحولات گفت: « تهاجم امروز به کنگره که با هدف منکوب کردن دموکراسی آمریکا انجام شد، به دلیل تحریکات ترامپ بود. او با توسل به ریاست‌جمهوری برای تخریب اعتمادها به انتخابات ما و مسموم کردن احترام ما به هموطنان خود، تلاش کرد».

متیس سپس افزود: « ترامپ، همانطور که لیاقتش را دارد، یک مرد بدون کشور خواهد شد».

پلیس واشنگتن: تعداد بازداشتی ها ۱۵ نفر

پلیس واشنگتن در جدیدترین اظهار نظر تعداد بازداشتی ها را تاکنون ۱۵ نفر عنوان کرد این افراد از شرکت کنندگان در تظاهرات هواداران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور بوده اند. این در حالی است که پلیس همچنان از کشف و توقیف پنج قبضه سلاح از تظاهرکنندگان اذعان کرده است.

شمارش آرای گزینشگران انتخاباتی در کنگره آمریکا از سرگرفته شد

با از سرگیری نشست کنگره، مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا که ریاست این نشست را برعهده داشت، در ابتدای جلسه گفت: امروز یک روز تاریک در تاریخ کنگره ایالات متحده بوده است.

وی افزود: خشونت از طرف ماموران اجرای قانون تحت فشار قرار گرفت و اکنون ساختمان کنگره امن است و کار مردم ادامه دارد.

رئیس سنای آمریکا ادامه داد: ما خشونتی را که در اینجا رخ داد، در قوی‌ترین شکل محکوم می کنیم. کسانی که امروز در پایتخت ما ویرانی کردند، برنده نشدند. خشونت هرگز پیروز نمی‌شود،  آزادی پیروز می‌شود.

سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان در سنای آمریکا هم پس از این اظهارات پنس، گفت: سنای ایالات متحده مرعوب نخواهد شد. نمی‌تواند ما را از این سالن با گردن‌کلفتی، غارتگری و تهدید بیرون کنید.

وی افزود:  ما در برابر بی قانونی یا ترساندن تعظیم نخواهیم کرد. ما به پست‌های خود برگشتیم ما به وظیفه خود طبق قانون اساسی و برای ملت عمل خواهیم کرد.

رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان در سنای آمریکا ادامه داد: ما امشب قصد انجام آن را داریم. ما این وظیفه عالی را بیش از دو قرن است که هر چهار سال انجام داده‌ایم. کشور ما در جنگ، صلح یا تحت هر نوع تهدید حتی در طی یک شورش مسلحانه و یک جنگ مدنی، دموکراسی را حفظ کرده است.

سناتور چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات در سنای آمریکا هم پس از همتای جمهوری‌خواه خود در سخنانی گفت: کسانی که اقدامات مذموم امروز را انجام دادند ، آشوبگران ، شورشیان ، اراذل و اوباش و تروریست های داخلی بودند.

وی افزود: آنها نماینده آمریکا نیستند، آنها افراط گرایانی خشن بودند که سعی در تصرف کنگره داشتند. آنها باید به طور کامل تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

این سناتور دموکرات تاکید کرد: اما امشب دموکراسی پیروز خواهد شد.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم در نشست مجلس نمایندگان برای بررسی این اظهارات گفت: حمله شرم آور امروز به دموکراسی ما - که در بالاترین سطح دولت به آن آلوده بودند- نباید ما را از مسئولیت خود در قبال قانون اساسی منصرف کند.

وی تاکید کرد: امشب ، ما با صدور گواهینامه انتخاب رئیس جمهوری منتخب جو بایدن پیش خواهیم رفت.

۴ کشته و ۵۲ بازداشتی در حمله به ساختمان کنگره

پلیس آمریکا اعلام کرد: در جریان حمله طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره، حداقل ۴ نفر از جمله یک زن کشته و ۵۲ نفر دیگر بازداشت شدند. این زن هدف گلوله یک مامور پلیس قرار گرفته است.


معاون مشاور امنیت ملی آمریکا استعفا کرد

به دنبال حمله معترضان به نتایج انتخابات به کنگره آمریکا، معاون مشاور امنیت ملی این کشور از سمتش استعفا کرد.

بایدن رسما رئیس جمهور آمریکا شد

کنگره آمریکا رسما جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور این کشور تایید کرد. با اتمام شمارش آرا در کنگره، جو بایدن 306 رای الکترال و ترامپ 232 رای الکترال را کسب کردند.


ترامپ بالاخره شکست در انتخابات را پذیرفت

شبکه سی‌ان‌ان به نقل از دونالد ترامپ نوشت که در روز 20 ژانویه (یک بهمن) یک انتقال قدرت منظم را خواهیم داشت.

ترامپ در این باره گفت: اگرچه من کاملا با نتیجه انتخابات مخالف هستم اما در 20 ژانویه انتقال قدرت منظمی رخ خواهد داد.‎

ترامپ توئیت‌های تحریک‌آمیز را حذف کرد

رئیس‌جمهور فعلی آمریکا شماری از توئیت‌های جنجالی خود را که در تحریک مردم به خشونت دخیل بود حذف کرد تا منعی برای از سرگیری فعالیت خود در این شبکه اجتماعی نداشته باشد.

این خبر بروزرسانی می شود...

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 110
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 17
 • رضا IR ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
  88 6
  تاج زاده و زیباکلام نظری در مورد قبله گاهشون ندارن؟
  • IR ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
   47 3
   نه داداش گاوچرونا هر کاری کنن درسته، اما اگه بقیه کشورا این کارارو بکنن خیلی غیر دموکراتیک و اول تحریم میشن بعد هم تحدید به جنگ
  • IR ۰۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   44 3
   روزه‌ی سکوت گرفتند پست فطرتا...
  • ڪیان IR ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   25 5
   اغتشاش‌رو هرڪجای دنیا محڪوم میڪنن نه تشویق. به ایران ڪه میرسه فقط تشویق
  • NL ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   17 3
   تعداد کشته شده های معترضین آمریکایی رو اصلاح کنید بیشتر شدن کشته هاشون
  • US ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   21 9
   کشته ها رسیده به 4 نفر.وحشی ها دارن مردم رو میکشن!!!! سامانتا رو کشتن حرومزاده ها
  • دانش آموز پرسشگر IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   16 1
   آیا این افراد معترض ، همان لشکر خداجوی میرحسین موسوی نیستند که اکنون به کمک ترامپ رفته اند در واشنگتن دی سی یا اراذل و اوباش طرفدار ترامپ هستند در آمریکا……!؟!؟!
  • مظلوم IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   21 4
   آمریکا / یواش . یواش بوی الرحمانت بلند شده . با همین فرمون برو جلو
  • شاکی IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   6 0
   ترامپ . یه موقع خریت نکنی کوتاه بیایی . حالا نوبت گاو های شیری هستش . بیارشون تو میدون .قبل از اینکه یکی دیگه افسار رو بندازه . دور گردنشون
  • دلخور IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   9 0
   سلبریتی ها . بجنبین که الان بهترین موقعیت برای همدردی با کشته های ساختمان کنگره هستش . شمع . از شمع یادتون نده .
  • هنان IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   2 0
   کدوم زیبا کلام ؟ صادق یا سعید ؟
  • حسن US ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   3 0
   ترامپ در شبی که یک سیلی محکم از سپاه خورد از کشور خودش هم یک سیلی محکم خورد و به درکوت اعلی پیوست
  • IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   4 0
   به این نتیجه رسیدم ترامپ احمق بعد از چندساعت آشوب بخاطر آرامش کشور و مردمش شکست را پذیرفت اما موسوی و کروبیو اطرافیانش چقدر احمق تر از ترامپ بودن و هستن که ماهها کشور را به خاک و خون و نابودی کشیدن بر سر کینه و دشمنی و دروغگویی تقلب و قدرت طلبی
  • IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   1 0
   تو امریکا این لابی های صهیونیست که اقتصاد امریکا را در دست گرفتن حکومت می کنن نه دمکراسی است نه مردم اینا از بایدن حمایت کردن مردم هیچکاره هستن ترامپ رای اورد ولی تقلب کردن واضح هم تقلب کردن البته خوب شد به ترامپ این همه به صهیونیست ها کولی داد انها هم مثل یک دستمال چرک انداختنش بیرون ترامپ عربها را می دوشید صهیونیست ها هم ترامپ را می دوشیدن
  • راضی IR ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   4 0
   ترامپ با این طرحت برو بمیر . اگر ملانیا رو برای سخنرانی آورده بودی . با انرژی و روحیه ای که به مردم میداد . تا حالا ساختمان کنگره رو ده دفعه با خاک یکی کرده بودن .
 • F35 US ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
  6 79
  جو بايدن خواب ورود به كاخ سفيد را نيز نخواهد ديد ، شما ايراني ها نيز حواستان را به خوبي جمع كنيد ، هر خسارتي به ساختمون كنگره وارد شد ما پولش را از حساب هاي توقيف شده شما برميداريم .
  • رضا IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   34 3
   ببند بابا نکبت چاقال ، فعلا ایزی لایف بپوش تا تو اتاق خوابتون بیایم سراغتون
  • علی IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   21 2
   کوکا ترامپ خودتی؟!
  • GB ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   21 2
   شما فعلا برو پوشکتو عوض کن بعدا بیا ببینیم چی میگی قشنگم.
  • علی GB ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   20 2
   چه اوسکولی هستی تو فکر میکنی برای ما فرقی داره که باشه، چه ترامپ چه بایدن ، سیلی میخورید. مزدور کوچلو!!
  • IR ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   14 2
   ببند الدنگ تو و اربابت بایدن و ترامپ و اسراییل و هر خر دیگه ای
  • IR ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   17 0
   کوچولو از وقت خوابت گذشته برو لالا کن
  • IR ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   15 1
   فکر کردی ما ناراحتیم اسکل!!! اتفاقا ما از بایدن بیشتر بدمون میاد!! الخیر فی ما وقع
  • IR ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   13 3
   بخواب تا گونی ارزونه...متمدن یانکی...!
  • US ۰۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   9 1
   متاسفانه توی بهائی کثیف آرزوی پلید بهاییان را به گور خواهید برد
  • US ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   3 6
   به کوری چشمان بابا کوی تو کاخ سفید و کنگره و سنا هم افتاد دست دموکرات ها، بشین زوزه بکش
  • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   12 1
   عه بازم تو همون پاچه خوار وطن فروش 2دلاری ترامپی؟؟؟؟
  • IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   10 1
   کاش میدانستی چه اتفاقی در ان پناهگاه تار عنکبوتی تان در حال رخ دادن هست...وقت حساب وکتاب شما رسیده هست
  • IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   10 0
   واقعا خری یا خودت رو به خریت زدی؟!
  • پری مجرد 43ساله IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   4 0
   خودت رو به یک پزشک نشون بده خیلی حالت بده
  • IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
   0 0
   نه بابا
 • IR ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
  36 2
  بازم ترامپ که دید داره اوضاع خیط میشه طرفداراشو به همکاری با پلیس و آرامش دعوت کرد اینجا موسوی حرمت شکنای روز عاشورا و تخریبگران بیت المال رو مردم خداجو لقب داد و تا الان هم ذره ای ابراز پشیمانی نکردن که هیچ بازم پاش بیوفته فتنه گریهاشون رو ادامه میدن
 • IR ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  16 2
  آبروریزی بزرگی برای آمریکا بود
  • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   10 1
   آخه آمریکا آبرویی داشت که حالا بریزه. بله توی توهمات غربگداها یک چیزی مونده بود که اگه بشه اسمش را گذاشت آبرو. چون اگه چند دقیقه در خلوت با همین غربگداها در مورد جنایات و خباثت های داخلی و خارجی آمریکا حرف بزنی اون توهم هم برطرف می شه اما چه می شود کرد که شیطان کور و کر می کند و مسخ.
 • IR ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  19 4
  در این شرایط بهترین فرصت برای ضربه زدن به آمریکا است امریکا هم مثل شوروی آماده فروپاشی است
  • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   9 1
   موافقم
  • IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   7 2
   اتفاقا برعکس، الان که مشغول دعوای داخلی هستند اگر از خارج ضربه ای بخورند متحد می شوند.
  • IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   4 1
   اره بشین تا امریکا فروبپاشه.
 • IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  20 2
  ای جانم آمریکا به فنا رفت
  • IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   1 6
   ایالات متحده 300 ساله ازادی داره و هیچوقت به فنا نرفته و نمیره
  • IR ۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   1 1
   بله داریم آزادیهاش رو میبینیم. توییتر، فیسبوک و ... سانسورچی های مدرن ببین دارن چکار می کنند. بعد اون 4 نفر که بخاطر اعتراض توی کنگره با تیر مستقیم کشته شدن حیوون نبودن انسان بودن. نظرت راجع به اونا چیه. کلا انتخابات آمریکا فرمالیته است. آخرش معلوم نشد کی به کیه و بایدن داره رئیسجمهور میشه. نظرت در مورد دموکراسی غرب و آمریکا چیه؟ خود غربیا دارن می گن آبروریزی فضاحت باریه بعد شما میگی غلط کردن خیلیم دموکراسی دارن! اون وضع خودشون رو بهتر میفهمن یا تو!
 • IR ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  27 1
  شرف ترامپ بیشتر ازفتنه گران درایران طرفدارانش به ارامش دعوت مکند درحالی که میرحسین موسوی همفکرهایش ازاشوبگران تخریب کندگان اموال مردم وبیت المال حمایت می کردنند وبراتش فتنه می افزودهاند
 • IR ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  29 3
  الان تاجزاده و زیباکلام می گویند این حمله به کنگره نشانه بودن دموکراسی در آمریکاست :))
  • IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   10 2
   دمت گرم، به جان خودم همینو میخواستم بگم!! صد در صد همینو خواهند گفت، به مرگ معصی اگه نگن!!!
  • IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   2 0
   سری به رسانه هاشون بزن دقیقا همین مطلب را خیلی شسته رفته دارن تحویل میدن
 • محمدایوب IR ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  13 7
  درسال ۷۸و۸۸سربازان جان برکف ونوکران وغلامان آمریکایی اصلاح طلبان بنابه دستور اربابشان آمریکا. کشور رابه اشوب کشیدند غافل ازاینکه خودشان هم دچار خواهند شد استحاله طلبان معرفت داشته باشید برید کمک اربابتان
  • IR ۰۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   3 4
   پس با این حساب معترضان فعلی امریکا هم از ایران و روسیه خط می گیرند؟!
  • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   2 1
   یانکی‌ها که گفتتن که طرفدارهای ترامپ از روسیه خط میگیرن، برو بخون!!!
 • IR ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  13 2
  دعاگوی شماییم .زباله دان تاریخ رو زودتر نابود کنید دست حق به همراهتون رجسهای نجس.
 • Roya IR ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  21 2
  قربون برم خدا رو. به یه زن شلیک شده! آخییییی شبیه ندا اقا سلطان. رژیم امریکا به سمت معترضان آزادی خواه شلیک کرده. زمین گرده. هر چه به سر کشور ما آوردن به سر خودشون داره میاد. الهی شکر
  • IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   9 2
   هق هق هق، کجایید مردم آزادهٔ دنیا؟ دموکراسی به فنا رفت!! کسی نیست برای این زن مظلوم آمریکایی خون خواهی کنه؟؟! میگن اسمش نادیا مِستر کینگ (!) بوده حیوونکی!! خخخخخخخخ
 • IR ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  18 2
  اللهم اشغل ظالمین ب....
 • IR ۰۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  19 2
  مرگ بر آمریکا
  • IR ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   8 1
   دقیقا. چقدر داریم به این شعار نزدیک میشیم.
 • IR ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  12 2
  ورود اراذل و اوباش سبزکی به کنگره تاریخ تکرار شد.
 • IR ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  9 1
  هرج الروم
 • IR ۰۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  10 4
  ابرقدرت کی بودی تو :))
 • IR ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  12 0
  جو بایدن رو می‌شناسی؟ گفته این یه اعتراض نیست، یه فتنه است!
 • CA ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  7 2
  بنظر من که با این کار پنس جنگ داخلی آمریکا کلید خورد! مگر اینکه انتخابات مجدد انجام گردد یا ایالت های گردشی رای الکترال کالج مردود و به خود مجالس ایالتی سپرده گردد در غیر اینصورت یا ایالت های جمهوری خواه خواهان استقلال خواهند شد و یا جنگ داخلی صورت خواهد گرفت
 • بنده خدا US ۰۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  14 2
  دموکراسی آمریکایی به قول رهبر معظم انقلاب واقعا تماشاییه!!!
 • IR ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  15 1
  بهار آمریکائی فرا رسید
 • IR ۰۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  7 1
  وحشی ها
 • IR ۰۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  5 1
  شرمتان باد
 • mojtaba SE ۰۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  5 1
  خر تو خر با هارمونی تند تر ..امروز یا باید ترامپ بره استیضاح و برکنار بشه و یا باید رول چه گوارا رو تو امریکا بازی کنه ..که در این صورت حمایتت میکنیم انقلابی؟؟؟!!پاینده ابر قدرت ایران پاینده رهبر
 • IR ۰۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  4 0
  آن روی سکه!!!..........
 • IR ۰۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  6 1
  میگن؛ حرف راست رو از بچه باید شنید!!! واقعا درست گفتن!... «حرفای وزیر کوچولوی جنگ رژیم صهیونیستی رو میگم»....
 • IR ۰۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  1 5
  اینقد زیاد هم امیدوار نباشید که امریکا با این شورش نابود میشه تا یک هفته همه چیز فراموش میشه مثل اون تظاهراتی که برای جورج فلوید انجام دادند همه گفتند امریکا رو به افول رفت ،که نرفت این هم همین قصه است سال ۹۸ آبان ماه ماهم اعتراض کردیم ولی دیدید که چی شد این هم همینطور
 • US ۰۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  6 2
  طرفداران این بابا هم طرفداران دوشیدن عربستان سعودی و شیخک ها بودند و نژادپرستان کثیف، عامل اصلی این باخت خفت بار و آشوب فقط یک نفر بود ،جراد کوشنر داماد موزی وصل شده به حزب لیکود اسرائیل.
 • US ۰۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  3 2
  طرفداران این بابا هم طرفداران دوشیدن عربستان سعودی و شیخک ها بودند و نژادپرستان کثیف، عامل اصلی این باخت خفت بار و آشوب فقط یک نفر بود ،جراد کوشنر داماد موزی وصل شده به حزب لیکود اسرائیل.
 • DE ۰۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  9 0
  مردم بدبخت فقیر و ناتوان رو به درد گرفتن به مرگ راضی کردن به واسطه جاسوس ها، خودشیفته ها، فاسدها، دزدها، نفوذی ها، نیرنگ بازها و دشمنان دوست نما و بی دین های مومن نما و جاهلان بیماردل اما تاریخ نشون داده همیشه ظلم ظالمان به سرچشمه خود بر می گردد!
 • سید IR ۰۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  8 1
  چاقو دسته خودشو برید زیبا کلام کجایی
 • IR ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  16 0
  ترامپ ثابت کرد که از میر حسین موسوی قانونمدارتر است موسوی گفت بمانید تو خیابانها اما ترامپ گفت بروید خانه تان. خدایا تو خود شاهدی با مملکت امام زمان علیه السلام چه کردند و چگونه سبب تحریمش شدند
 • بهار شیراز IR ۰۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  2 2
  ملانیا خاک تو سرت با این شعورت
 • IR ۰۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  7 2
  آفرین به شورش ادامه بدید و ریشون رو گرم کنید و ازشون رو از سر ما کم کنید .
 • امیرمسعود IR ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  9 3
  از اصلاح طلب ها می خواهیم چند تا نفس عمیق بکشند و یه قرص آرام بخش بخورند. آخه کد خدا و ارباب حالش خیلی خرابه.
 • محمد IR ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  7 1
  خدایا، شکرت که دشمنان ما را احمق آفریدی! دوستان ببینند که ایران روی چه دیوانه ای را کم کرد.این دیوانه کسی است که اگر از طرف ایران نقطه ضعفی میدید، این توانایی را داشت که دست به هر جنایتی بزند.
 • IR ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  7 2
  اون که افتاده بود رو زمین از دهنش خون میرفت چقدر شبیه مرحومه ندا آقا سلطان بود. انگار دنیا داره تکرار میشه.
 • ایرانی IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  7 1
  تحریک نردم سایر کشور ها دامن خودشان را گرفت
 • IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  5 2
  این اتفاقات برای هر کی تازگی داشته باشه برای ما ایرانی ها تکرار و یادآوریه. حمله داعش به مجلس، اغتشاشات بعد از انتخابات، شکل کشته شدن یه زن که از دهانش خون میره و... . پس تا اینجا معلوم شد که راه رو درست اومدیم. زنده باد رهبر
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  10 1
  این تصاویر چقدر لذت بخشه
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  5 1
  تو حوادث 88 چقدر زیاد از فضای مجازی دشمن استفاده کرد برای اینکه تجمعات رو به آشوب تبدیل کنه. الان که فضای آمریکا ملتهب شده واقعا چقدر ما برنامه ریزی داشتیم برای استفاده حداکثری از این فضا؟؟؟؟؟ چرا نهادهای مسول از قبیل وجا و سازمان اط سپاه و نهادهای دیگه برای این فضای ملتهب آمریکا برنامه داشتند و الان دارن استفاده میکنند؟؟؟ بعد چطوریه که میگیم باید شرایط رو برای ظهور آماده کرد؟؟؟؟؟
 • IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  5 0
  به به تو کوچه ما هم عروسی شد .
 • رسول IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  8 1
  اللهم صل علی محمد و ال محمد.خدایا به حق خون پاک قاسم سلیمانی اسراییل و صهیونیست را نابود کن , امریکا و انگلیس را پاره پاره کن.امین یا رب العالمین
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  5 1
  این طور که معلومه حق با ترامپ ومردم آمریکاست وزورو سلاح وثروت وقدرت وتقلب دردست دموکراتها-قطعا حکومت ایران با باید بطور آشکار وپنهان با مشکلات ده ها برلبری نسبت به ترامپ مواجه میشه(ترامپ فقط هایوهو وصداقت ودرستی وشفافیت هست که دوباره ایران ازدستش داد واگر حرفشو گوش میکردید با ترامپ میشد قرار داد واقعی بست
  • IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   0 0
   بایدن بیاد میگید صد رحمت به ترامپ همین الان ما باید از ترامپ حمایت کنیم
 • US ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  10 0
  کشته ها رسیده به 4 نفر.وحشی ها دارن مردم رو میکشن!!!!
 • IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  3 1
  واقعا درود بر رهبر معظم که سالها پیش فرمودند(اوباما ودموکراتهای متقلب-ترامپ وجمهوریخواه های کاسب کاروطبل های توخالی)اینطور که معلومه ترامپ را بخاطر اینکه حرف وعملش یکی هست وبخاطرصداقت،شفافیت،طرفداری وحمایت ازاقشار ضعیف(هم مردم آمریکا،هم مردم ایران ودنیا میخواهند)ولی امام زمان مسئولین ایران(اوباما وبایدن منافق؛دروغگو واب زیر کار،متقلب،داعشی،مذاکره کننده های مخفیکار،تطمیع کننده مسئولین ایرانی...)را نمیخواهند
 • سید وحید IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  7 2
  وقتی امام خامنه ای به دنیا اعلام میکند که آمریکا درحال افول است بعضی فکر میکنن این یک شعاره اما درحقیقت این پیش بینی دقیق آینده نزدیکه بزودی این اتفاق خواهد افتاد و شرایط دنیا دگرگون خواهد شد
 • IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  4 0
  حالا خوبه اونها میتونند بیان بیرون
 • IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  1 8
  من خواننده اخبار تاكنون نفهميده ام برگزار كننده انتخابات چاب اراء وشمارش اراء درامريكا به عهده كيست ولى ترامب به دولت پنهان اعتراض دارد واو را مسئول دستكارى اراء ميداند واگر اين برداشت درست باشد ترامپ قدرت بزركى است كه جرعت كرده جلو اين قدرت بى شاخ ودم به ايستد وقابل احترام است
 • ایرانی IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  9 1
  توجه - توجه - الان وقت ان رسیده که دلار را از کلیه معادلات بین المللی حذف کنیم. آمریکا در حال فروپاشیست.
  • IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   2 0
   عمرا. همه امید دلال ها به همین دلاره
 • گوش بزنگ باشیم IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  6 1
  نباید دعواهای سیاسی در آمریکا تمام ذهن ما را بخودش معطوف کند؟؟؟؟؟ شاید دشمن در لابلای این دعواهای ساختگی نقشه های شوم دیگری در سر داشته باشد...
 • باقری IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  0 0
  ترام با این کارها می خواهد که حتما در امریکا زندانی شود تا از دست ایران در امان باشد.خودش می داند که زمانیکه مصونیت سیاسی او برداشته شود با حکم قوه قضایعه و توسط ضابط دادسرا(نیروی قدس سپاه ) دستگیر و به ایران منتقل خواهد شد.
 • حقگو IR ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  0 0
  شما اگه عرضه داشتین این زن مظلوم رو که کشته شده پیراهن عثمان می کردین و آمریکا رو باهاش به آتش می کشیدید و آبروش رو در کل جهان می بردین ! همان کاری که آمریکا در 88 با ندا آقا سلطان کرد .
 • امیر IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  1 1
  بایدن جونم اومد
 • IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  6 1
  کشی تایتانیک در حال غرق شدن است
 • کارشناس IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  2 7
  بایدن هم میخواد مثل احمدی نژاد رئیس جمهور بشه.
  • IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   9 1
   ترامپ دروغگویی و نفاق افکنی موسوی را در یادها زنده کرد.
 • IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  4 2
  ترامپ تسلیم این صحنه آرایی خطرناک نخواهد شد
 • علی IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  0 1
  نهاد نظارتی مثل شورای نگهبان اینجور مواقع به کار میاد که هر بی سر و پایی نتونه کاندیدای ریاست جمهوری بشه و به مدت ۴ سال همه کاره باشه و آخرش هم اینطوری آشوب به پا کنه.اگه ایالات متحده ای تا دوره بعدی ریاست جمهوری شون بمونه که احتمال تجزیه هم هست امثال ترامپ لات قمار باز خواب کاندیدا شدن رو ببینند.
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  7 3
  من یک چرت زدم عمو ترامپ کودتاشو کرد
 • !! IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  5 0
  نفوذی های ایران در آمریکا !!
 • تارا IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  5 1
  به حق خون به نا حق ریخته حاج قاسم و ابو مهندس و همراهان و همه شهدای حرم آمریکا دچار چنان آشوبی شود که تا سالها به وضعیت آرامش نرسد ودست از سر ملت ها بردارد
 • سیامک US ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  7 2
  اگر این اوباش ها سیاپوست می بودند ،آیا باز هم پلیس امریکا با این خونسردی آنان را هم به داخل کنگره اسکورت می کرد ؟ اگر آنان سیاپوست می بودند آمار کشته ها بالای صدها نفر می بود
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  4 4
  آزادی حقیقی توی آمریکاست اینترنت که قطع نشد
  • IR ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   2 0
   آره یارو خونش آتیش گرفت کلا سوخت. فقط نشسته بود نگاه میکرد. گفتن آخه تو مگه شعور نداری! تمام زندگیت رفت رو هوا نشستی نگاه می کنی؟!!! گفت عوضش کلی زغال داریم میتونیم کباب درست کنیم! خخخخخ
 • هنان IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  0 2
  باز صد رحمت به فتنه ۸۸
 • IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  1 2
  اینجور که بوش می آید ما بهتره از ترامپ در برابر دموکرات های متقلب حمایت کنیم اگر پیروز بشود محبت های ایران را فراموش نمی کند
 • BE ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
  0 0
  سال ۸۸را به خاطر بیاورید ، این نمایش دیگری مانند آن برای خودشان است - ابتدا در جاهای دیگری تمرین کردند و اکنون می توانند این کار را در خانه خود انجام دهند!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس