مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه درباره ستاد اجرایی فرمان امام، آستان قدس و نیروهای مسلح - کراپ‌شده

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: با مصوبه امروز کمیسیون بخش‌های اقتصادی آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان امام و بنگاه‌های اقتصادی مسلح باید مالیات خود را به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.

به گزارش مشرق، رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امشب کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: در این جلسه اعضای کمیسیون با هدف حمایت از سرمایه‌گذاری‌های غیر مستقیم مصوب کردند که هرگونه نقل و انتقال پول در صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازار بورس که برای پذیره‌نویسی از سازمان بورس مجوز دارند از پرداخت مالیات و عوارض معاف باشد.

وی افزود: علاوه بر این براساس مصوبه دیگر امشب کمیسیون شرکت‌های بیمه‌ای مکلف شدند تا ۴۰۰ میلیارد تومان از درآمدهای خود از بیمه‌های شخص ثالث که به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود به حساب سازمان راهداری و حمل‌ونقل جادهای کشور، نیروی انتظامی و سازمان اورژانس کشور واریز کنند تا در امور منجر به کاهش تصادفات و مرگ و میر هزینه شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰  اظهار داشت:علاوه بر این براساس مصوبه دیگر اعضای کمیسیون بخش‌های اقتصادی آستان قدس رضوی و ستاد اجرایی فرمان امام و نیز بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح مؤظف هستند نسبت به ورایز مالیات خود به حساب خزانه‌داری کل کشور اقدام کنند.

زارع خاطرنشان کرد: علاوه بر این اعضای کمیسیون در مصوبه دیگری کلیه واحدهای آموزشی دولتی وزارت آموزش و پرورش را در صورت رعایت الگوی مصرف از پرداخت هزینه آب، برق و گاز معاف کردند.

وی افزود:‌ همچنین براساس مصوبه اعضای کمیسیون درآمد ناشی از پخش مسابقات ورزشی از رسانه ملی بین سازمان صداوسیما و وزارت ورزش و جوانان به نسبتب ۷۰ درصد سهم صداوسیما و ۳۰ درصد سهم وزارت ورزش تقسیم می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت:‌ همچنین طبق مصوبه امشب کمیسیون ۱۰۰درصد وجوه پرداختی از محل بازپرداخت وام‌های شهریه دانشجویی از سال ۸۵ تا ۹۹ تا سقف ۱۵۰ میلیارد تومان به صندوق‌های رفاه دانشجویی به عنوان کمک جهت افزایش منابع مالی صندوق‌های مذکور اختصاص می‌یابد تا براساس اساسنامه مصوب صرف پرداخت وام شهریه به دانشجویان و سایر پرداخت‌های رفاهی دانشجویان شود.

زارع خاطرنشان کرد: همچنین براساس مصوبه دیگر کمیسیون به وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجازه داده می‌شود تا به منظور ساماندهی و بهینه‌سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی خود و با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی نسبت به احیا، ‌ بازسازی و بهره‌برداری از آنها اقدام کنند.

وی افزود: ‌تغییر کاربری موضوع این بند به پیشنهاد شورای آموزش و پرورش و هیأت امنای هر دانشگاه و تصویب کمیسیون ماده ۵ شورای عالی شهرسازی انجام می‌شود و از پرداخت کلیه عوارض اعم از تغییر کاربری، نقل و انتقال املاک، اخذ گواهی بهره‌برداری، احداث، تخریب، بازسازی و سایر عوارض شهرداری معاف است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰  در پایان گفت: پهنه‌های بزرگ از جمله پردیس‌های دانشگاهی مشمول مفاد مصوبه فوق نمی‌شوند.

به گزارش مشرق، مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تأیید شورای نگهبان به عنوان قانون برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس