حسین شریعتمداری

حسین شریعتمداری بااشاره به اینکه مردم ایران بسیار هوشمندند و به موقع کاری که درست است انجام می‌دهند، اظهار کرد: آنهایی که به دنبال رفراندوم هستند ببینند جمعیتی که در راهپیمایی ۹ دی می‌آیند را ببینند.

به گزارش مشرق، «حسین شریعتمداری» در برنامه «بدون توقف» که نهم دی‌ماه از شبکه سه سیما پخش شد با اشاره به اینکه مردم ایران بسیار هوشمند و آگاهند و به موقع کاری که درست است انجام می‌دهند، اظهار کرد: آنهایی که به دنبال رفراندوم هستند ببینند جمعیتی که در راهپیمایی ۹ دی و مراسم تشییع شهید سلیمانی شرکت کردند به رفراندوم جواب دادند.   

ببینید:

فیلم/ چرا سران فتنه ۸۸ اعتراف به فتنه‌گری نمی‌کنند؟

«حسین شریعتمداری» در برنامه «بدون توقف» در خصوص تفاوت بین اغتشاش و اعتراض گفت: اعتراض فرمول خاص خودش را دارد شما می‌آئید در یک بستر قانونی نظرتان را مطرح می‌کنید و یا از طریق تجمع و یا از طریق روزنامه و سایت به گوش مسؤلان می‌رسانید، اما اغتشاش این است که شما دیگر نظری مطرح نمی‌کنید بلکه دست به آشوب می‌زنید و آن وقت از نظرتان دور می‌شوید. 

وی در پاسخ به این سؤال که «مثلا در زمینه اعتراضات به گرانی بنزین عده‌ای به حق اعتراض داشتند اما افرادی بعدا وارد شدند که ماجرا به اغتشاش کشیده شد، چطور باید این گروه‌ها را از هم جدا کرد» یادآور شد: در همان ماجرای بنزین یک عده نظراتی داشتند، اما اگر به شعارها دقت کرده باشید می‌بینید آنهایی که بعدا آمدند دیگر مسئله‌شان بنزین نبود، این دیگر اعتراض نیست، نکته مهم این است که صف اغتشاشگران باید از مردم جدا شود که خود مردم می‌توانند در این زمینه کمک کنند و نیروی انتظامی هم باید به کمک بیاید یعنی اینطور نباشد که عده‌ای سوار بر موج شوند و خواسته‌هایی داشته باشند که با خواسته اصلی متفاوت است. 

بیشتر بخوانید:

حسین شریعتمداری: کسانی که امروز داعیه مذاکره با آمریکا را دارند همان فتنه‌گرانند

این تحلیلگر سیاسی در ادامه افزود: در زمینه گرانی بنزین این انتقاد به مسؤلان وجود داشت که چرا قانون را نگه داشتند و یک شبه اجرا کردند، خوب معلوم است که این حرکت، اعتراض عده‌ای را در پی دارد، مثلا در ابتدا که دولت آمد کارت سوخت را حذف کردند بعد از مدتی دیدند که تنها راه کنترل بنزین کارت سوخت است، پس تکلیف این همه سوختی که قاچاق شد و این همه فشاری که به مردم آمد چیست؟ این رفتارها قابل انتقاد است، اتفاقا من معتقدم اگر در این زمینه خود مجلس آن زمان وارد می‌شود و مثل مجلسی که الان هست مشکلات را مطرح می‌کردند زمینه‌ای برای بروز چنین مسائلی به وجود نمی‌آمد. 

مدیر مسؤل روزنامه کیهان در پاسخ به این سؤال که «چرا شما معترضین داخلی را اغتشاشگر می‌نامید ولی معترضین به دولت آمریکا را اعتراضیون، اینها چه فرقی با هم دارند» عنوان کرد: فکر می‌کنید اعتراض به قتل‌عام سیاهان و نژادپرستی و آپارتاید آشوب است؟ اتفاقا بیشترین فشار را پلیس آمریکا در این مدت داشت، تانک به خیابان آوردند و حتی ترامپ در برخی ایالت‌ها دستور حکومت نظامی داد، وقتی نفس کاری را درست می‌دانید از آن کار دفاع می‌کنید، مثل تظاهراتی که مردم کرانه باختری دارند نفس کار درست است اما آتش زدن و چنین کارهایی را درست نمی‌دانیم. 

شریعتمداری در پاسخ به این سؤال که «پس شما اعتراض به رأی دزدید شده را قبول دارید؟» بیان کرد: اگر رأی دزدیده شده باشد، بله، نفس انتقاد و اعتراض به اینکه تقلب شده درست است، اما این چه ربطی به آتش زدن ماشین و مغازه دارد، مگر کسی گفت چرا اعتراض می‌کنید؟ ما خودمان بارها به این پرداختیم که چرا به فروشگاه‌ها حمله می‌شود؟ یا ماشین رهگذران را آتش می‌زنید؟ مثلا اعتراض آمریکایی‌ها اعتراض به جایی بود، اما اگر رفتند آتش زدند چیزهایی است که به خودشان مربوط است ما هم هیچ وقت از این حرکت‌ها دفاع نکردیم، اینجا هم اگر کسانی دست به آشوب زدند وظیفه پلیس است که از مردم دفاع کند، دلیلی ندارد که چهار نفر بیایند امنیت همه را تحت‌الشعاع قرار دهند.   

وی در ادامه به برخورد رسانه‌های اصلاح‌طلب به اعتراضات آمریکا اشاره کرد و گفت: رسانه‌های اصلاح‌طلب مردم را محکوم کردند اما هیچ وقت پلیس آمریکا را محکوم نکردند، اما اینجا در میدان شوش دوچرخه گم می‌شد صدای آمریکا و بی‌بی‌سی شب می‌گفتند، این آقایان هم تبدیل شده بودند به ستاد برای آنها.  

نماینده ولی‌فقیه در روزنامه کیهان همچنین اضافه کرد: می‌خواهم به این نکته اشاره کنم که طبیعتا وقتی کسانی اعتراضی دارند اگر به اعتراض‌شان توجه شود باید حامی افرادی باشند که به این اعتراض توجه کردند، پس معترضین به نتایج انتخابات باید پشت سر کسی بایستند که می‌گوید بیائید صندوق‌ها را بشماریم نه کسانی که اعتراض می‌کنند ولی نمی‌آیند به صورت قانونی اعتراض را پیگیری کنند، اتفاقا در آن زمان شعور مردمی که گفتند رأی ما گم شده خیلی بالا بود دلیلش هم این است که به مجرد اینکه دیدند سردمداران ساز خودشان را می‌زنند و این طرف درست عمل می‌کند پا پس کشیده و خودشان را کنار کشیدند.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه مردم آنهایی هستند که وقتی واقعیت را می‌بینند به سمت آن حق سوق پیدا می‌کنند، اظهار کرد: من مطمئنم کسانی که به میدان آمدند اتفاقا اکثریت هم بودند ولی وقتی دیدند حق با آن طرف نیست خود به خود کنار آمدند، در واقع مردم ایران هوشمند و آگاه هستند و به موقع کاری که درست است انجام می‌دهند که نمونه آن حماسه ۹ دی و حضور در مراسم تشییع پیکر سردار بزرگ قاسم سلیمانی است، آنهایی که به دنبال رفراندوم هستند ببینند تجمعی که در مراسم تشییع شهید سلیمانی شرکت کردند به رفراندوم جواب دادند.          

شریعتمداری در پاسخ به این سؤال که «نظر شما در خصوص رفتار ترامپ نسبت به نتایج انتخابات آمریکا چیست» تصریح کرد: به نظر من ترامپ بسیار بهتر از موسوی و خاتمی با این مسئله برخورد کرد، همه آن کارها که در اینجا اتفاق افتاد کرد، چه کرد؟ مثل اینجا قبل از اعلام نتایج اعلام پیروزی کرد که یکی از عناصر فرمول فتنه است، ترامپ هم طرفدارانش را دعوت به تظاهرات خیابانی کرد که در اینجا هم کردند اما یک تفاوتی است ترامپ نهایتا مجبور است که به آن قانون اصلی پایبند باشد ولی اینها نه، چون ترامپ مال خودشان است اما اینها پادو هستند، به اینها اجازه نمی‌دهند ولی آنها اجازه‌شان دست خودشان است. 

وی در پایان یادآور شد: من حتی یک یادداشتی نوشتم با این عنوان که فتنه ۸۸ به زادگاه خودش برگشت، یعنی همان سناریویی که برای ما تدارک دیده بودند به خوشان بازگشت که اینها همه از الطاف الهی است، چه کسی فکر می‌کرد در آمریکا چنین اتفاقی بیفتند، عمری برای دنیا آقایی کردند و امروز دچار یک سیستم فشل هستند، ما امروز در اوج قدرت هستیم و آنها در قوس نزول سیر می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 16
 • IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
  8 16
  درود بر حاج حسین عزیز
 • پری مجرد42ساله IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
  13 6
  مردم ایران اگر هوشمند و آگاه بودند 4سال پیش به دولت تدبیر و امید مجددا رای نمیدادند
  • DE ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
   0 1
   آقاپری شما که مجردی باید بیشتر وقت داشته باشی قکر کنی بعد بنویسی .مردم ایران هوشمند و آگاه هستند . بخاطر همین هم دهها میلیون به روحانی رای ندادند. این خرابیها و اوضاع بد اقتصادی و بیکاری و گرانی و اوضاع اسف بار تولید ...گناهش به گردن هم رای دهندگان به اینها هست هم خود غربگداها .
 • IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
  7 8
  تازمانی که دست غرب پرستان از قدرت قطع نگردد این مشکلات و گرفتاریهاادامه دارد فقط با حذف این طیف است که قطار انقلاب نفس تازه می گیرد
 • مرضیه حسینی IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
  8 11
  محمد خاتمی محاکمه باید گردد
  • قلندر IR ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
   2 0
   خداوند متعال دستور قتال با کفار را داده ولی کیفر منافقین را خودش بر عهده گرفته.
 • علیرضا IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
  9 6
  سردار سلیمانی مربوط به همه ایران بود. لطفا مصادره به نفع خود نکنید
  • IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
   7 0
   آیا اونهایی که در انتخابات به تکرار فتنه گران و بی سی و‌ فریبکاری سلبریتی های بیسواد و گرین کارتی رأی می دهند برای شهید سلیمانی و یارانش و اهدافشان ارزش قائلند؟
  • علیرضا IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
   0 0
   سلام بله سردار سیلمانی متعلق به همه ایران بود، اینکه از طیف مخالف متفاوت فکر کند و یا نگرش متفاوت از نگرش ایشان با دشمنانا باشد ارتباطی به کاریزمای سردار شهید ندارد. کما اینکه شخصا علاقه مند هستم با اهداف بله، اما ممکن است نگرش من در برخورد با دشمن و یا رسیدن با اهداف متفاوت باشد.
 • IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
  2 1
  اشتباهات احمدی نژاد باعث آمدن روحانی شد اشتباهات روحانی باعث آمدن چه کسی خواهد شد؟
  • IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
   7 0
   اگه چوب خشک تو این مملکت ریس جمهور باشه، نفعش بیشتر از به ریاست رسیدن یه اصلاح طلب هست
 • IR ۰۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
  0 1
  این دولت همان دولت میرحسین موسوی در همه زمانهاست این اقایان سر وته یک کرباسن بل فطره همینند هیچ ندیدم که گم شد از ره راست کژ بشین وراست بگو
 • IR ۰۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
  0 0
  برایمان هنوز این موضوع غیر قابل درک است که چرا سران فتنه محاکمه نشدند ام باا مردم عادی که فریب آنان. ا خوردند برخوردید مگر طبق قانون اساسی همه مردم در برابر قانون یکسان نیستند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس