۵۰۰ هزار خودرو در بازه ۹شب تا ۴ صبح جریمه شده‌اند/ اضافه شدن ۱۰۰ دستگاه اتوبوس در تهران به کمک سپاه - کراپ‌شده

وزیر کشور گفت: نیروی انتظامی گزارش خوبی از اقدامات انجام شده درخصوص مدیریت ترددهای بین جاده ای و همچنین ترددهای داخل شهر بعد از ساعت ۲۱ ارائه کرد که در این زمینه حدود ۵۰۰ هزار خودرو در بازه ساعت ۹شب تا ۴ صبح جریمه شده اند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، ‌ عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در حاشیه چهارمین جلسه اصلی قرارگاه، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در دو هفته گذشته براساس پروتکلهای بهداشتی امکان برگزاری جلسات اصلی قرارگاه فراهم نبود، اظهار کرد: در این مدت جلسات محدودی با کمیته های مختلف داشتیم و اقدامات، عملکرد و برنامه های کمیته ها را مورد بررسی قرار دادیم.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه در جلسه امروز، عملکرد اجرای طرح جامع محددویت ها از یکم تا ۱۸ آذرماه بررسی شد، گفت: مجموعه اقداماتی که در قالب طرح هوشمند محدودیت‌ها انجام شده بود، بررسی و همه دستگاهها درخصوص اقدامات خود گزارشی ارایه کردند. به صورت کلی در تمام موارد همکاری ها خوب بوده و همه دستگاههای اجرایی در عمل باهم هماهنگ بودند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی در همین راستا تاکید کرد: هدف کاملا مشخص، و مسیر کار و طرح روشن است و به ویژه مردم خوب ما در این مدت همکاری های خوبی داشتند، به همین دلیل براساس گزارشی که امروز داده شد، از ۱۶۴ شهر قرمز به ۳۴ شهر قرمز رسیده‌ایم که امیدواریم وضعیت این ۳۴ شهر هم به مرور به نارنجی و زرد شود.

وی با بیان اینکه امروز مروری به عملکرد دستگاههای مختلف داشتیم، افزود: وزارت بهداشت اقدامات انجام شده را توضیح داد. نیروی انتظامی گزارش بسیار خوبی از اقدامات انجام شده درخصوص مدیریت ترددهای بین جاده ای و همچنین ترددهای داخل شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر  بعد از ساعت ۲۱ ارائه کرد که در این زمینه حدود ۵۰۰ هزار خودرو در بازه ساعت ۹شب تا ۴ صبح جریمه شده اند.

وی افزود: واقعا راضی نیستیم که حتی یک مورد خوردو نیز جریمه شود ولی زمانی که همه مردم رعایت می‌کنند ولی عده‌ای رعایت نمی‌کنند، ناگزیر به اعمال قانون هستیم.  

رحمانی‌فضلی همچنین در خصوص پلمپ کردن برخی از واحدهای صنفی گفت: البته تعداد واحدهای پلمپ شده زیاد نبوده اما همین تعداد کم هم برای ما رضایت بخش نیست و امیدواریم همه مردم در همه فعالیتها به این مسائل دقت کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا اظهار کرد: در حوزه کنترل، رصد و رهگیری مبتلایان، اقدامات خوبی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت راه و شهرسازی انجام شده است که تمام این موارد در حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی رصد می شود.

وی تصریح کرد: از این هفته اعلام کردیم که در تمام ادارات و دستگاه های اجرایی اعم از قوه مجریه، قضاییه و مقننه باید ارائه خدمات با ارائه کارت ملی انجام گیرد و هر فرد کارت ملی خود را به همراه داشته باشد و پس از کنترل اولیه کارت ملی، به افراد خدمات داده می شود.

 رحمانی فضلی گفت: برنامه ای تعیین شده بود که همه دستگاههای اداری می بایست خدمات خود را به صورت الکترونیکی ارائه کنند که در این زمینه وزارت راه و شهرسازی بهترین عملکرد را داشته است. البته سایر دستگاهها هم در این زمینه کار کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد که سازمان اداری و استخدامی با وزارت ارتباطات و دستگاههای مرتبط جلسه بگذارند و تمامی دستگاهها باید گزارش عملکرد و زمان‌بندی طرح خود در زمینه الکترونیک کردن ارائه خدمات خود به ما ارائه کنند.

وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه در جلسه امروز مباحث پشتیبانی، نیروی انسانی، مالی و امکانات و تجهیزات وزارت بهداشت مطرح شد، افزود: وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی گزارشی در این راستا ارائه کردند و کارگروهی تشکیل شد تا موضوع را به دقت بررسی کنند. ما نیز هر نوع کمکی اعم از نیروهای بهداشتی و درمانی و همچنین در زمینه اداری که مورد نیاز وزارت بهداشت است، انجام خواهیم داد تا آنها با فراغ بال کارخود را انجام دهند.  

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه موضوع ماسک و اکسیژن سازها مجددا در جلسه امروز بررسی شد، گفت: گزارشی در این خصوص ارائه شد که نشان‌دهنده این است که در تولید انبوه ماسک و اکسیژن سازها وارد مرحله خوبی شده ایم که می توانیم ظرف مدت کوتاهی بحث اکسیژن و اکسیژن ساز را در بیمارستان ها کاملا حل شده بدانیم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: کمک های حمایتی از افراد آسیب دیده چه در خانواده ها و چه مشاغل، قطعا آن میزان از آسیب وارده را جبران نمی‌کند و واقعاً این حجم از آسیبها به وسیله دولت قابل جبران نیست و مردم ایثار می کنند، زحمت می کشند و تلاش می کنند. اما دولت هم در حد امکانات و منابعی که دارد، بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بابت این موضوع در قالب بودجه عمومی و همچنین در قالب صندوق توسعه و کمک های دیگر تدارک دیده است که در قالب کمک های یک میلیون تومانی یا تسهیلات خانواده ها و کمک صدهزار تومانی به هریک از اعضای خانواده ها ارائه می شود. در این خصوص گزارشی از سوی وزارت کار و معاونت اقتصادی ریاست جمهوری ارائه شد که نشان‌دهنده این است که روند کار خوب است و باید تلاش کنیم حجم کمک‌ها را بالا ببریم.

وزیر کشور همچنین تاکید کرد:  توفیقی که در کاهش میزان مبتلایان و آمار فوتی ها حاصل شده، به صورت نسبی است و فقط نتیجه همکاری و کمک های مردم است که از همه مردم خوب و عزیزمان خواهشمندیم که همین کمکها و همکاری ها را ادامه دهند تا بتوانیم هرچه سریعتر از شر این بلا خلاص شویم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا با بیان اینکه موضوع واکسن مجددا در جلسه امروز مطرح شد، تصریح کرد: با پیگیری های به عمل آمده از سوی قرارگاه و وزارت بهداشت که به صورت مستقل این موضوع را پیگیری کردند، در جلسه ای که روز گذشته در محضر رئیس جمهور داشتیم، دستور صریح و روشن دادند تا بتوانیم در دی یا بهمن امکان تزریق واکسن را به گروه های هدف داشته باشیم.

وی در همین راستا گفت: گروههای هدف کسانی هستند که بیشترین آسیب و بالاترین تهدید و ریسک را متقبل می شوند، مانند کسانی که بالای ۶۵ سال سن دارند و یا بیماری های زمینه ای دارند که تزریق واکسن با اولویت برای این افراد انجام می شود. هرچند تولید واکسن داخلی هم در دستور کار بوده و پیشرفت بسیار خوبی داشته است و امیدواریم با مجموعه این خدمات و امکانات کار را به خوبی جلو ببریم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی با بیان اینکه در جلسه امروز گزارشی نیز از وضعیت حمل و نقل داده شد، گفت: دیروز در کارگروه اقتصادی دولت و همچنین نشست مسئولان کمیته ها که در حضور رئیس جمهور محترم برگزار شد؛ ۵ هزار قطعه منفصله اتوبوس مصوب شد که امیدواریم بتوانیم تا آخر اسفندماه این مصوبه را محقق کنیم.

وی در همین راستا افزود: با تأمین این اتوبوش ها که به صورت قطعات منفصله تدارک می شود، گام بسیار خوبی در مسیر توسعه حمل و نقل عمومی شهری برداشته خواهد شد تا بتوانیم ترافیک جمعیت در داخل اتوبوس و مترو را کم کنیم. البته در کوتاه مدت هم تدارک دیده شده است که ۱۰۰ دستگاه اتوبوس به صورت موقت به کمک نیروهای نظامی و سپاه، به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شود.

وی اضافه کرد: تلاش های همه مجموعه ها چه در قالب قرارگاه، چه در قالب کارگروه ها و کمیته ها و چه در قالب دستگاه‌های اجرایی در این راستا است که بتوانیم مجموعه فعالیت ها، تلاش ها و خدمات را برای مردم را انجام دهیم تا بتوانیم در کنترل این بلیه موفق باشیم.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص تمهیدات برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در شرایط کرونا گفت: ناگزیر به برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در زمان مقرر هستیم، چرا که زمان‌بندی قانونی به گونه ای است که نباید در پایان ۴ سال ریاست جمهوری خلائی داشته باشیم، اما چگونگی اجرا موضوعی است که در کارگروه های مختلف از جمله در شورای نگهبان و وزارت کشور و همچنین با استفاده از تجربیاتی که کشورهای مختلف تاکنون در این زمینه داشتند، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: مواردی که تاکنون مطرح شده، این است که تعداد شعبه ها را افزایش دهیم و همچنین تعداد ساعات اخذ رای را بیشتر کنیم که البته این موارد ناظر بر زمان اخذ رای است، این در حالی است که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰ روز فرصت تبلیغات داریم و در دوران تبلیغات تجمعاتی که شکل می گیرد و جنب و جوش و هیجان و احساس مسئولیتی که در مردم وجود دارد، بسیار بالاست لذا نگرانی ما از زمینه سازی شیوع کرونا در این ۲۰ روز زمان تبلیغات است. حتماً برای مقطع اخذ رای، راه‌هایی را پیدا خواهیم کرد که ریسک و خطر ابتلا به کرونا را کاهش دهیم اما این که آن ۲۰ روز تبلیغات چگونه انجام شود که هم شور و هیجان لازم را داشته باشد و هم مردم بتوانند مشارکت بالایی داشته باشند، مورد توجه است.

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد: تا زمان انتخابات ۱۴۰۰ میزان ابتلا به کرونا در کشور کاهش یابد و همچنین به راه های مطمئن تری برسیم که بتوانیم انتخابات قانونی، سالم، با مشارکت بالا و فعال داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
  10 0
  در آمد خوبی است
 • فرهاد IR ۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
  5 3
  این طرح ۹تا ۴ صبح رو بردارید خیابونها قفل شذه کرونا همبیشتر میشه بخدا
 • IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
  8 6
  کل هدف این قرنطینه مضحک همین جبران کسری بودجه از جیب مردم بوده و بس.تمام ممنوعیت ها برداشته شده فقط این ممنوعیت رانندگی از 9 تا 4 تمدید شده اخه مثلا از 9 تا 4 مردم کرونا میگیرن فقط؟
 • رضا IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
  8 0
  200 هزار تومن ضربدر 500 هزار خودرو به عبارتی میشه 100 میلیارد تومن! خدا بده برکت به جیب مردم. خدا این مردم رو از مسئولین نگیره والّا کسری بودجه رو از کجا جبران می‌کردند؟
 • IR ۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
  7 0
  صد ميليارد تومان فقط براي يك شب!!!تدبیر !!!
 • IR ۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
  5 2
  دست کثیفتان را از جیب مردم درآورید . زندگیم مختل شده با این قوانین عبور و مرور مضحکتان
 • حسام الدین ناشی IR ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
  4 6
  رضا جان بگو ببینم چقدر کاسب شدیم؟ می خوام خونه رو دو تا خیابون ببرم بالاتر.
 • وحید IR ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۰
  1 6
  من تعمیر کار تاسیسات شب نصف شب میرم خونه های مردم کار فنی انجام میدم خدایش ببینم من جریمه بشم فقط جریمه بشم...
 • DE ۰۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۰
  3 2
  این حکومت نظامی بی معنی جز ایجاد ترافیک و شلوغی مترو و ازدحام ِقبل از 9 و دستبرد به جیب مردم چه سودی داشت .
 • IR ۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۰
  0 7
  آخر سال میگن همه جریمه ها بخشیده شدن
  • IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۰
   0 4
   اره درسته!! دولت تدبير و اميد بارها رافت و بخشندگي و مناعت طبع خود را ثابت كرده!!!!
 • طاهر IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۰
  0 2
  این همه خبرنگاران در سطح شهر پرسه می زنند و خبر تهیه می کنند< در هر ساعت از شبانه روز سری به منطقه افسریه بزنند ببینند چه خبره. نه از رعایت پروتکل ها خبری هست و نه از منع تردد شبانه خودروها
 • avdt IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۰
  2 2
  علی برکت الله!،؛خدا رو شکر ،چند درصد بودجه تامین شد؟.
 • IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۰
  2 3
  با این در امد کلان محال است دولت منع تردد شبانه را لغو کند!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس