کد خبر 1153511
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
سفیر ایران در یمن - کراپ‌شده

تحریم سفیر ایران در یمن شاید واکنشی به استقبال پرشور مسئولان و مردم یمن از حضور حسن ایرلو در این کشور باشد.

به گزارش مشرق، بازار تحریم مقامات مسئول ونهادهای ایرانی توسط امریکاانقدر به کسادی کشیده شده است که حالا واشنگتن در هفته های پایانی ریاست ترامپ مجبور شده است دنبال چهره های جدید بگردد و در این میان و در آخرین اقدام امروز سفیر جدید ایران در یمن حسن ایرلو را در لیست تحریم ها قرارداده است.

امریکا در حالی که هنوز حیران از چگونگی حضور سفیر جدید ایران در صنعاست و درحالی که هیچ پاسخی برای سعودی ها مبنی بر ناکامی در دفاع از آن ها درمقابل حملات گاه و بی گاه و البته بسیار موثر انصارالله نتوانسته ارائه کند با این کار خواسته است تا هم ادای دینی به گاو شیرده خود در آخرین هفته های حکومت ترامپ کند و هم به تعبیری جبران مافات کرده باشد. این درحالی است که همچنان سوال بی پاسخ ازامریکا و وضع کنندگان تحریم های امریکایی این است که هم سفیر تحریم شده و هم دیگر مقامات پیشتر تحریم شده ایرانی کدام زمان طلب ویزای حضور در امریکا کرده اند که با این تحریم ازاین به اصطلاح موهبت بی بهره گردند؟

البته امروز و همزمان با این تحریم، امریکا سعودی و ایران و چند کشور دیگر را درلیست نقض کنندگان ازادی های دینی قرارداد. شاید همزمانی تحریم سفیر ایران با قراردادن اسم سعودی در لیست ناقضین ازادی های دینی گونه ای عذرخواهی شرمگینانه امریکا از مقامات سعودی بخاطر این اقدام تبلیغاتی و آن هم در اخرین روزهای عمر سیاسی ترامپ باشد.

همچنین تحریم سفیر ایران دریمن شاید واکنشی به استقبال پرشور مسئولان ومردم یمن ازحضور حسن ایرلو دراین کشور باشد.

استقبالی که هم خود را در دیدارهای متعدد و پرشمار مسئولان تراز اول یمنی از ایشان نشان داد و می دهد و هم در استقبال پرشور مردمی از ایشان در تجمع میلیونی مردم یمن بمناسبت تولد پیامبر و حضور سفیر ایران جلوه گری ویژه کرد.

به هرحال چنانکه تحریم های امریکا درخصوص ایران وبویژه درارتباط با مسئولین ایرانی "اب درهاون کوبیدن "است، تحریم سفیر ایرانی دریمن نه خدشه ای به مسئولیت ایشان واردخواهد کرد و نه یمنی ها را در تادیب سعودی و امارات و اخراج انها از میهنشان دست بسته میکند. این تحریم حداکثر ارامبخش روان پریشان و مضطرب این روزهای ال سعود بی پناه بعد ازترامپ خواهد بود همین و نه بیشتر.

منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • جاویدایران FR ۰۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
  1 0
  وقتی تحریم میکنن یعنی احتمال ترورش هم هست، حواستون باشه
 • رضا IR ۰۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
  1 0
  خخخخخ ! حال توله سلمان حالا حقيقتاً ارزش ديدن داره !

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس