نائب رئیس مجلس: سازمان بورس مانع پیگیری‌ تخلفات بورس است

نامه نایب رئیس مجلس در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه اعلام کرد.

به گزارش مشرق، سیدامیرحسین قاضی زاده‌هاشمی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه نوشت: مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار با اهمال و ترک فعل در وظایف نظارتی خود طبق ماده 52 قانون بورس اوراق بهادار بعد از 4 ماه هنوز لیست متخلفان و مسببان سقوط شاخص بازار سرمایه را به مراجع قضائی ارائه نکرده اند و مانع پیگیری های مجلس و مراجع قضائی شده‌اند.

متن نامه نایب رئیس مجلس به شرح زیر است:

حضرت آیت الله رئیسی دامت برکاته العالی

ریاست محترم قوه قضایه

سلام علیکم

احترام، مستحضرید بازار سرمایه که اخیرا با استقبال مردم مواجه گردید، فرصت ارزشمندی جهت تامین منابع و شکوفایی اقتصاد کشور است، اما متاسفانه رانت خواران و وابستگان اقتصاد دولتی، با چنبره خود به اقتصاد کشور و برخی شرکت‌های خصولتی با دعوت مردم توسط رئیس جمهور محترم، موجب رشد حبابی سهام مرتبط این شرکت ها شدند و نهایتا بازار سرمایه را به قتلگاه سرمایه‌های مردم تبدیل کرده‌اند.

ضمن تشکر از اینکه به درخواست اینجانب دادستان محترم تهران را مامور به بررسی موضوع نموده اید، متاسفانه مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار با اهمال و ترک فعل در وظائف نظارتی خود طبق ماده 52 قانون بورس اوراق بهادار بعد از 4 ماه هنوز لیست متخلفین و مسببین سقوط شاخص بازار سرمایه را به مراجع قضائی ارائه نکرده اند و مانع پیگیری های مجلس و مراجع قضائی شده اند.

البته سازمان بورس که مسئول نظارت بر بازار سرمایه می‌باشد، در مورد چرائی رشد سهام بی‌ارزش برخی شرکت‌های خصولتی و ضرر و زیان هنگفت مردم حتی بسک گزارش و باخبر در مورد اسامی متخلفین به مراجع قضائی نداده اند، لازم است اعضای شورای عالی بورس، مدیران سازمان بورس و وزرای اقتصادی دولت نسبت به نقش خود پیرامون صعود کنترل نشده بازار و سقوط ناگهانی آن و به یغما رفتن سرمایه مردم و ترک با سوء فعل هایی که داشته اند مورد مواخذه قرار گیرند.

از آنجایی که سازمان بورس به وظیفه خود عمل نکرده است، اینجانب به نمایندگی از مردم، لیست متهمین در موضوع بازارگردانی و شرکت هائی که با عملکرد سوء خود باعث سقوط شاخص بازار سرمایه شده اند را جهت رسیدگی و برخورد لازم به پیوست تقدیم میکنم.

امید است با دستور صریح و سریع حضرتعالی دادستان محترم تهران به عنوان مدعی العموم اقدام لازم و قاطع را انجام دهند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  3 0
  خدا امواتت بیامرزه. الهی که درد و بلات بخوره تو سر امریکا
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  0 0
  جوان بیکار چطور سکه 12 تومنی را صد تا تهیه کند؟ مملکت صاحب یا افراد عاقل و ناظر و بازرس نداره که افراد صد تا سکه 12 تومنی مهریه بنوسیند؟ دیه مگر یک میلیارد و دیست تومن شده؟ اینها کار انگلیس است که یک بیسواد و پیر و مریض و دزدرا قانونگذار و نویس و مجری و راهنما و ناظر گذاشته که زندانها را پر کند و قضائیه را تقویت و فقط زندان و وکیل و قاضی با 100 حساب ایجاد کند طبری و رئیس اطلاعات قضائیه را هم دزد انتخاب کند که بچاپند مسلمانان را و دائم پرونده به دست و شاکی این طرف و ان طرف بروند و روانی شوند و قتل کنند.
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  0 0
  حقوقی و سهامدار عمده شامل مدیر و هیات مدیره و ناظر و بازرس سرعت اینرنت را کم میکنند با کارگزاریها با نرم افزار مختصات زن سربع قیمت را در افشای الف سی درصد منفی و خودشان خرید و 3 روز مثبت 5 و خارج میشوند و پدر حقیقی و افراد ساده در می اید. افراد ساده با اخلال هسته و کاهش سرعت نمیتوانند مقابله به مثل کنند. نظلم و ساختار سازمان بورس فساد زاست
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  0 0
  مجزا از این مباحث برای حقوقی ها جلسات برگزار میشود و اطلاع از نوسان می یابند و میدانند که اوج قیمت چنده و چه موقع خالی و چه موقع ورود کنند . این مورد رانت اطلاعاتی است که احتمالا در سایر ملل غیر مسلمان و تابع قانون این رویه وجود ندارد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس