قانونگذاران جمهوریخواه آمریکا ترامپ را به مبارزه می طلبند

رئیس کمیته خدمات مسلح مجلس سنای ایالات متحده و سایر قانونگذاران جمهوریخواه آمریکا تهدید رئیس جمهور این کشور مبنی بر وتوی بودجه دفاعی را رد کردند.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، سناتور «جیم آینهوف» رئیس کمیته خدمات مسلح در مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه خطاب به خبرنگاران از عدم موافقت خود و شماری دیگر از قانونگذاران جمهوریخواه با تهدید «دونالد ترامپ» به وتوی بودجه عظیم دفاعی این کشور خبر داد.

این در حالی است که ترامپ روز سه شنبه در پیامی در توئیتر نوشت که سند «مجوز دفاع ملی» سالانه را که یک لایحه ۷۴۰ میلیارد دلاری به منظور تعیین خط مشی برای پنتاگون است، وتو [رأی منفی] خواهد کرد. ترامپ دلیل وتوی خود را عدم گنجاندن بندی در این لایحه برای حذف قانون فدرال حفاظت از شرکتهای فناوری همچون فیسبوک و توئیتر عنوان کرد.

گفتنی است که سند مجوز دفاع ملی از سال ۱۹۶۱ میلادی هرسال تصویب شده است؛ و یکی از معدود لوایح مهمی است که تصویب آن «یک باید» است؛ زیرا این سند ناظر و حاکم بر همه موارد از افزایش دستمزد برای نیروها و شمار هواپیماهای خریداری شده گرفته تا بهترین شیوه رقابت با چین و روسیه است.

از سوی دیگر، «آدام کینزینگر» یکی از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا نیز در پیام توئیتری نوشت که در صورت رأی منفی (وتوی) ترامپ به این لایحه، به لغو این وتو رأی خواهد داد.

با این حال، «کایلی مک انانی» سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت که ترامپ به رغم همه موضع گیریها، در مورد تهدید وتو جدی است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس