نرخ تورم استان‌ها چقدر است/ ایلام رکورد‌دار بالاترین تورم ماهانه + نمودار - کراپ‌شده

در آبان ماه ۱۳۹۹ بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان ایلام با ۸,۸ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ۳.۲ درصد افزایش است.

به گزارش مشرق، بررسی داده‌های مرکز آمار نشان می‌دهد در آبان ماه ۱۳۹۹ بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان ایلام با ۸,۸ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ۳.۲ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای کشور ۴۶.۴ درصد به ثبت رسید.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کرمانشاه با ۵۴.۴ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم  با رقم ۴۲.۹ درصد است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای کشور به عدد ۲۹ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان با ۳۴.۲ درصد و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی ۲۵.۴ درصد است.  

خانوارهای شهری

در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان ایلام با ۷.۸ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ۳.۱ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای شهری کشور ۴۵.۷ درصد است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان کرمانشاه ۵۳.۹ درصد و کمترین آن مربوط به استان مازندران ۴۲.۱ درصد است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای شهری به عدد ۲۹ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان ۳۳.۹ درصد و کمترین آن مربوط به استانهای آذربایجان غربی و خراسان رضوی ۲۵.۴ درصد است.  

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس