آبگرفتگی خیابان‌های کرمانشاه در پی بارش باران

مدیردفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای تهران، از ثبت ۲۰ میلی متر بارش در دو روز گذشته در استان تهران خبر داد.

به گزارش مشرق، محمدرضا خانیکی با اشاره به اینکه بیشترین میزان بارندگی در مناطق شمالی تهران، دماوند و فیروزکوه ثبت شده گفت: از ابتدای مهر ماه تاکنون بیش از ۹۴.۵ میلی متر بارش در استان تهران رخ داده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته, ۸ درصد کاهش داشته، اما در مقایسه با متوسط بلند مدت با افزایش مواجه است.

وی افزود: با توجه به تداوم بارندگی‌ها در استان تهران در دو روز گذشته، شاهد افزایش حجم آب رودخانه‌ها تا سه برابر نسبت به شرایط بدون بارش هستیم.

مدیردفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای تهران ادامه داد: در پی بارش‌های دو روز گذشته، میزان حجم آب رودخانه سرخه ۲۶ مترمکعب بر ثانیه، جاجرود ۲۰ مترمکعب بر ثانیه و نهر فیروز آباد که روان آب‌های سطحی تهران را در زمان بارندگی جمع آوری و از جنوب تهران خارج می‌کند, ۲۰ مترمکعب بر ثانیه افزایش داده است.

خانیکی با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی و وقوع بارش‌های نرمال در این فصل اظهار داشت: بارش‌های چند روز گذشته سبب افزایش رطوبت خاک شده که این شرایط با ورود سامانه جدید بارشی احتمال افزایش حجم روان آب‌های سطحی را افزایش می‌دهد به همین دلیل از مردم درخواست می‌شود در این فصل در کنار رودخانه‌ها اتراق نکنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس