دفترچه بیمه سلامت

قاسمعلی گفت:طبق مصوبه ستاد ملی کرونا، ارزیابی وسع به دلیل شیوع بیماری کرونا تا پایان امسال برای متقاضیان بیمه رایگان که قصد دارند از خدمات بخش دولتی استفاده کنند، متوقف شد.

به گزارش مشرق، دکتر داود حاج قاسمعلی بیان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا، ارزیابی وسع به دلیل شیوع بیماری کرونا تا پایان امسال برای متقاضیان بیمه رایگان که قصد دارند از خدمات بخش دولتی استفاده کنند، متوقف شد.

وی افزود: بر این اساس طبق ابلاغ به ادارات کل استانی، ارزیابی وسع برای روستائیان، متقاضیان جدید و بیمه‌شدگان بیمه سلامت همگانی، در صورتی که خدماتشان محدود به بخش دولتی باشد متوقف شده و به صورت رایگان می‌توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: این افراد در صورتی که بیمه رایگان دریافت کنند، صرفا می‌توانند به بخش‌های دولتی سرپایی و بستری بیمارستانها مراجعه کنند.

حاج قاسمعلی گفت: اگر کسی متقاضی استفاده از خدمات بخش خصوصی باشد باید ارزیابی وسع شود و یا بنابر خوداظهاری سرانه مصوب یک سال را بطور کامل پرداخت کند.

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران افزود: همچنین افراد در صورت اعلام ارزیابی وسع از سوی وزارت رفاه در صورتی که مشمول دهک چهار، پنج و ٦ باشند، می‌توانند دفترچه بیمه ایرانیان را با پرداخت ٥۰ درصد و در دهک‌های بالاتر با پرداخت کل سرانه حق بیمه دریافت کنند و از این پوشش بیمه‌ای برای مراجعه به بخش خصوصی هم استفاده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس