استقرار نیروهای نظامی انگلیسی در عربستان برای حفاظت از میادین نفتی - کراپ‌شده

نیروهای نظامی انگلیسی در عربستان با هدف حفاظت از میادین نفتی این کشور و برای مدیریت رادارها و رهیابی هواپیماها و موشک های تا ۷۵ مایل دورتر مستقر شده اند.

به گزارش مشرق، یک روزنامه محلی در پورتسموث انگلیس، از استقرار نیروهای نظامی انگلیسی در عربستان برای حفاظت از میادین نفتی این کشور خبر داد. یک گروه کوچک از توپخانه سلطنتی هنگ شانزدهم به عربستان برای مدیریت رادارهای Giraffe و رهیابی هواپیماها و موشک های تا ۷۵ مایل دورتر اعزام شده اند.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع انگلیس این موضوع را تایید و اعلام کرده است که این ماموریت برای حفاظت از میادین نفتی در عربستان از حملات، به دنبال حملات سپتامبر ۲۰۱۹ به زیرساخت های حیاتی نفت این کشور انجام شده است. در آن حملات تولید نفت عربستان به نصف رسید و به مدت چند هفته ادامه داشت.

وزارت دفاع انگلیس به روزنامه ایندیپندنت اعلام کرد میادین عربستان که انگلیس نیروی نظامی برای کمک به حفاظت آن اعزام کرده، «زیرساخت های مهم اقتصادی» هستند.

سخنگوی وزارت دفاع به ایندیپندنت گفت: «به دنبال این حملات به تاسیسات تولید نفت عربستان در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۹، ما با وزیر دفاع عربستان و شرکای بین المللی بیشتر برای بررسی چگونگی تقویت دفاع از زیرساخت های مهم اقتصادی اش در برابر تهدیدات هوایی همکاری کردیم.»

گزارش در مورد کمک نظامیان انگلیس به حفاظت از میدان های نفتی عربستان در برابر حملات، درست پس از آن منتشر شد که نیروهای حوثی در یمن دوشنبه اعلام کردند موشکی را علیه یک هدف در شهر جده عربستان شلیک کرده و آن را مورد اصابت قرار داده اند. این هدف، یک از املاک مرکز توزیع شرکت آرامکو بود.

عربستان این موضوع را تایید و اعلام کرد انفجاری در پایانه توزیع تولیدات نفتی در جده رخ داده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • رضا IR ۰۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  2 1
  مرگ بر کشور ها یی که به استعمارگران پایگاه نظامی می دهند وعامل بی ثباتی منطقه و کشتن انسانهای بیگناه می شوند
 • IR ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  0 1
  علت اینکه این دولت ها دست نشانده هستند و تحت امامر ارباب های خود هستند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس