بازیکنان و مدیران استقلال ممنوع‌المصاحبه شدند

استقلال مدل ۹۹ تا اینجای کار همراه با تیم جدید فنی و کادر تازه وارد بازیکنانش توانسته برخلاف چند فصل اخیر شروعی امیدوار کننده تر نسبت به فصول قبل داشته باشد.

سرویس ورزش مشرق - با نگاهی گذرا به سه دیدار قبلی استقلال می توان دریافت غیر از فولاد خوزستان که جزو تیم های بالای جدولی در پایان لیگ نوزدهم بود این تیم توانسته دو تیم تقریبا معمولی لیگ برتری را شکست بدهد. مس رفسنجان، حریف هفته اولی استقلال در گام نخست و کاملا ناآشنا به جو لیگ برتر مغلوب استقلال شد و ماشین سازی تبریز هم که در فصل نقل و انتقالات حتی برای کسب سهمیه هم بسته نشده است در تهران مغلوب استقلال شد تا این تیم با ۶ امتیاز فعلا به جای دست و پا زدن در رده های دوازدهم تا چهاردهم، در رده دوم جدول قرار بگیرد.

*فولاد واقعیت استقلال بود؟

همچنان در صحبت‌های برخی از پیشکسوتان استقلال درباره بازی این تیم روبروی فولاد به نکاتی در ارتباط با ضعف تاکتیکی و بی مسئولیتی برخی بازیکنان و اشتباهات کادر فنی در تعویض و یا تعداد نفرات درون زمین حرف زده می شود و بر این باورند که استقلال در آن دیدار به خودش باخت نه به فولاد. با این همه شکست روبروی فولاد شاید هم این زنگ خطر را داشت که استقلالِ محمود فکری تاب رویارویی با تیم های بالای جدولی را ندارد. اتفاقی که هنوز به جز فولاد برایش اتفاق نیفتاده است.

*هفته چهارم؛ پیکان!

استقلال در گام چهارم این فصل باید به دیدار پیکان برود. تیمی که با نظر عبداله ویسی بسته شد ولی مهدی تارتار چند روز قبل از آغاز لیگ هدایت آن را بر عهده گرفت. ضمن اینکه بعد از باخت تراکتور به سپاهان این شایعه جدی درباره نقل مکان تارتار از پیکان به تبریز هم به گوش می رسد و اگر این اتفاق هم نیافتد باز هم می توان گفت استقلال تا حدودی به حریفی جدی تر از قبلی ها رسیده است. تیمی که شهرخودرو را شکست داده و با ذوب آهن مساوی کرده است هفته به هفته بهتر می شود.

*هفته پنجم؛ صنعت نفت آبادان!

حریف پنجم استقلال در این فصل صنعت نفت آبادان است. تیمی که فعلا با تفاضل گل کمتر در رده دهم ایستاده ولی ثابت کرده حریفی چغر است که توانایی یقه گیری از همه تیم ها را دارد. این بازی هم در تهران برگزار می شود و این به استقلال کمک می کند برای سومین هفته متوالی از تهران بیرون نرود ضمن اینکه با سرد شدن هوا این تیم جنوبی باید در شرایطی که کمتر با آن آشناست روبروی استقلال صف آرایی کند اما با نگاهی به سابقه دیدارهای استقلال روبروی این تیم می توان دریافت نفت آبادان که از نظر امتیازی با تیم هفتم جدول برابر است و تنها دو امتیاز کمتر از استقلال دارد می تواند کار را برای آبی پوشان سخت کند.

*هفته ششم؛ شهرخودرو!

کسی نمی تواند منکر انگیزه های سید مهدی رحمتی و تیم شهرخودرویی که او هدایتش را در دست دارد برای دیدار با استقلال شود. یک بازی کاملا انگیزشی برای هر دو تیم. ضمن اینکه شهرخودرو در هفته ششم باید در خانه خودش پذیرای استقلالی ها باشد و این نیز می تواند کمک کند تا کار برای استقلال دشوارتر هم باشد. ناگفته نماند؛ شهرخودرو با هزینه بالایی که در فصل نقل و انتقالات داشته قطعا برای چنین دیدارهایی برنامه دارد. جدا از این موضوع نمی توان از انگیزه های بازیکنان استقلال برای دیدار با تیم رحمتی هم غافل شد. شاید این دیدار سخت ترین بازی استقلال از ابتدای فصل تا آن هفته باشد.

*هفته هفتم ؛ ذوب آهن!

استقلال پس از سفر به مشهد یک بازی متوالی دیگر بیرون از خانه دارد که این هم می تواند کار را برای این تیم سخت تر کند. دیدار در اصفهان در سرمای اواخر آذر قطعا کار دشواری خواهد بود. گرچه امروز ذوب آهن با ۳ امتیاز و دو شکست در نیمه پایینی جدول است ولی این احتمال زیاد است که تیم رحمان رضایی با بهره گیری از اضطراب و احتیاط احتمالی استقلالی ها برای حضور در دیدار هفته هشتم روبروی پرسپولیس بتوانند از این تیم امتیاز بگیرند و حتی شاید کار برای گرفتن همان یک امتیاز در اصفهان هم برای استقلال دشوار شود. چون بی شک آن دیدار برای آبی ها تحت تأثیر دیدار دربی خواهد بود.

*هفته هشتم؛ پرسپولیس!

شیب صعودی سخت شدن دیدارهای استقلال در هفته هشتم به اوج خود می رسد. این تیم باید در آن هفته در تهران به میدان برود ولی رویارویی با رقیب سنتی و قهرمان ۴ دوره اخیر لیگ برتر در نوع خود فشار زیادی را بر این تیم وارد می کند. برد و باخت در دیدار با پرسپولیس بیش از خیلی مسابقات دیگر برای آبی ها اهمیت دارد. به ویژه محمود فکری که نتیجه خوب یا بد در دربی می تواند در ابقای قرارداد مربیگری اش تا پایان این فصل تأثیر مستقیم داشته باشد. استقلال در روزهایی که قطعا به هماهنگی بیشتری هم دست پیدا کرده باید روبروی پرسپولیسی بایستد که از فینال لیگ قهرمانان آسیا برگشته است. دیداری که نتیجه اش تحت هر شرایطی روی بازی پرسپولیس تأثیرگذار خواهد بود. اگر پرسپولیس با قهرمانی آسیا به دربی برسد به شدت با روحیه است و اگر بازنده باشد برای جبران مافات هرآنچه در توان دارد را روبروی استقلال هزینه می کند.

*هفته نهم؛ گل گهر سیرجان!

و قله این مسیر در تندترین قسمت شیب خود به تیم امیر قلعه نویی می رسد. گل گهر سیرجان که در ابتدای راه نشان داده حریفی گردن کلفت برای قدرتهای اول فوتبال ایران است جدا از فلسفه انگیزشی برای هر دو مربی می تواند تبدیل به یکی از سخت ترین دیدارهای استقلال باشد. محمود فکری که خود روزی دستیار امیر قلعه نویی در استقلال بوده باید روبروی یکی از سرحال ترین تیم های این فصل بایستد و از طرفی قلعه نویی هرگز دوست ندارد به شاگردی که هم در دوره بازی زیر نظرش بوده و هم در دوره مربیگری به او کار یاد داده امتیاز بدهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس