«ملک‌زاده» معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت استعفا کرد

دکتر ملک‌زاده اطلاعات بیش از ۳۰۰۰ بیمار کرونایی را به کشورهایی داده که تجربه ثابت کرده اگر هم داروی درمان کرونا را کشف کنند قطعاً داروی مورد نظر را در اختیار ایران قرار نخواهند داد.

سرویس سیاست مشرق - رضا ملک‌زاده معاون وزارت بهداشت، در حالی از سمت خود استعفا داد که در سه دهه اخیر علاقه وافری به انجام مطالعات بالینی بر روی ایرانیان و ارائه اطلاعات آن به بیگانگان داشته است.

رضا ملک‌زاده معاون وزارت بهداشت، شب شنبه با استعفا از این وزارتخانه، در توضیحات مفصلی دلایل این استعفا را توضیح داده است.

ملک‌زاده در متنی که منتشر کرده که به طرح مطالعات کوهورت اشاره کرده و درباره آن اینطور نوشته است:‌

«در خصوص مطالعات اپیدمیولوژی کووید -۱۹ نیز در حالی توان پژوهشگران ایران در این حیطه را زیر سوال برده‌اید که ایران سابقه مطالعات کوهورت آینده‌نگر وسیع را داشته و به مطالعات ملی اپیدمیولوژی آینده‌نگر در جهان شناخته شده است و تلاش‌های علمی ایران در این نوع مطالعات به همکاری‌های علمی بی‌شمار و دستاوردها و افتخارات ملی و بین‌المللی ماندگار انجامیده است. مطالعات اپیدمیولوژیک کووید -۱۹ به پشتوانه تجارب در چنین مطالعاتی در حال انجام است.»

به گفته کارشناسان، بر اساس مطالعات ژنتیکی در ایران حدود ۱۸ قومیت مختلف و تنوع ژنتیکی وجود دارد با وجود این، تقریباً در تمام شهرهای ایران وضعیت قرمز کرونایی اعلام شده، پس یا مقاومت ایرانیان نسبت به این بیماری کمتر از مردم کشورهای همسایه است که در آنها بسیار موارد ابتلا و مرگ کمتر از کشورمان بوده یا احتمالاً ویروس کرونا در ایران جهش غیرعادی پیدا کرده است.

این احتمال از آن جهت عقلانی به نظر می‌رسد که رضا ملک‌زاده اخیراً اعلام کرده بود که بر اساس یک تحقیق گسترده در سازمان جهانی بهداشت که ۳۰ کشور در آن مشارکت فعال داشته‌اند ۱۱ هزار بیمار کرونایی مورد کارآزمایی قرار گرفته و بر روی آنها داروهایی مختلف سایر بیماری‌ها مورد آزمایش قرار گرفته است و از تعداد بیمارانی که مورد آزمایش بالینی قرار گرفته‌اند بیش از ۳۰۰۰ بیمار ایرانی بوده‌اند!

به عبارت ساده‌تر دکتر ملک‌زاده اطلاعات بیش از ۳۰۰۰ بیمار کرونایی را به کشورهایی داده که تجربه ثابت کرده اگر هم داروی درمان کرونا را کشف کنند قطعاً داروی مورد نظر را در اختیار ایران قرار نخواهند داد و عجیب‌تر این که پس از این همه دست و دل‌بازی ضد امنیتی، معاون محترم وزیر بهداشت اعلام کرده داروهای گران‌قیمتی که روی این افراد آزمایش شده هیچ تاثیری در بهبود بیماری کرونا نداشته‌اند! البته این اولین گاف امنیتی ملک‌زاده نیست.

کوهورت چیست؟

درباره مطالعات کوهورت که ملک‌زاده به آن افتخار کرده، انتقادات مهمی هم وجود دارد.

ایشان از سال ۱۳۶۶ با مشارکت دانشگاه‌های علوم پزشکی و تخصیص صدها میلیارد بودجه  بر روی جمعیت ۲۰۰ هزار نفری از همه نژادهای ایرانی، مطالعه‌ای تحت عنوان کوهورت پرشین  پی‌ریزی کرده است. بر این اساس، مجموعه‌ای از ۴ مطالعه در سنین مختلف با اهداف متفاوت شامل کوهورت نوزادان، نوجوانان، سالمندان و بالغین انجام شده و در هر یک، تأثیر عوامل مختلف بر بیماری‌های آن گروه سنی اطلاعات جمع‌آوری، طبقه‌بندی و در اختیار بیگانگان قرار داده شده است. بنابراین اگر در ویروس کرونایی که در ایران شیوع پیدا کرده جهشی پیدا شود یا ایرانیان نسبت به این بیماری و دیگر بیماری‌ها آسیب‌پذیرتر باشند، جای تعجب نیست، عجیب‌تر این که ایشان در طول سالیان گذشته ثابت کرده عملاً مخالف سرسخت اجرایی شدن بندهای ۱۲ و ۱۴ ابلاغیه سیاست‌های کلی نظام بهداشت از سوی مقام معظم رهبری می‌باشد، یعنی بندهایی که مقام معظم رهبری خواستار توجه به طب ایرانی اسلامی و خروج از سلطه سازمان بهداشت جهانی شده‌اند!

ملک‌زاده از مخالفان جدی انواع درمان‌های طب سنتی و ایرانی از جمله حجامت بوده و تنزّل دهنده رتبه طب سنتی از معاونت به دفتر طب سنتی در وزارت بهداشت بود، مقاومت و اقدامات زیادی علیه روش‌های بومی و سنتی دلسوزان و فعالین طب ایرانی اسلامی در ۸ ماه گذشته برای درمان کرونا انجام داده است.

 احتمال این که عده‌ای از تصمیم گیران در جامعه جهانی و ایران منافع خود را به جای درمان کرونا، در کروناهراسی می‌بینند از این جهت قوت می‌یابد که بدانیم از زمان پاندمی شدن کرونا در سطح جهانی، ثروت میلیاردرهای جهان ۲۷ درصد افزایش داشته است و در ایران نیز دولت آقای روحانی به دلیل ناکارآمدی در عرصه‌های، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی یکی از ناکارآمدترین دولت‌ها در طول ۴ دهه انقلاب اسلامی بوده است.

 پس ادامه پاندمی کرونا تا آخر این دولت می‌تواند اذهان عمومی را نسبت به پاسخگویی دولت مشغول کند، این احتمال آنگاه قوت می‌یابد که بدانیم در ستاد ملی کرونا که سکان مقابله با کرونا را در اختیار دارد، هیچ نماینده‌ای از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی وجود ندارد! سازمان پدافند غیرعامل کشور که باید متولی کار باشد، عضو این ستاد نیست و... این ستاد علی‌رغم جایگاه منحصر به فردی که دارد عملاً توسط افرادی مانند دکتر رضا ملک‌زاده! دکتر مینو محرز! دکتر مسعود مردانی، و تنی چند از افراد همفکر آنها هدایت می‌شود و نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران یعنی آقای هملمن عملاً دستورات آقای آنتونی فائوچی آمریکایی را به معاونان وزارت بهداشت از جمله آقای ملک زاده ابلاغ کرده است.

گرچه در اوج بحران کرونا و آغاز محدودیت‌های سخت در سراسر کشور برای کنترل شیوع کرونا، این استعفا ممکن است نگران کننده به نظر برسد اما باید امیدوار بود با رفتن ملک‌زاده بخشی از گره کور مبارزه با کرونا را که در مهمترین حوزه آن یعنی تحقیقات، با عملکردی ضعیف صدای وزیر بهداشت را هم درآورده بود، باز شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 115
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 102
 • IR ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  52 13
  خدا آخر و عاقبتمون را ختم بخیر کنه . آحه چرا . بحث علمی فرق میکنه تا همه و هر چیزی را بروز بدی و بعد شاهد اتفاق خوب هم نباشی . دیگر بدتر .. آیا با کنار رفتن آسیب ها حل و قابل جبران هست .
  • IR ۰۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   64 2
   امان از کمپانی پزشکی و عوامل سهامدار؟
  • IR ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   83 10
   وزارت بهداشت نياز به يک خانه تکاني اساسي دارد، بايد تمام مهره هاي سازمان جهاني بهداشت از اين وزارتخانه حذف شوند
 • IR ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  نفوذ از در و دیوار دولت راستگویان و درستکاران داره میباره /// دیگه داره حالم به هم میخوره /// هیچوقت نمیگذرم از جماعتی که از سر نفاق و جهل و لجبازی به روحانی رای دادند
  • ناشناس IR ۰۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   55 15
   ایشان باید محاکمه شود
  • amin IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   9 0
   چقدر حرسم گرفت باید محاکمه اش کنن
  • امیر RO ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   16 0
   باید محاکمه بشن مگه مردم موش آزمایشگاهی اینان که هر بلایی بخوان سرشون میارن
 • محمد IR ۰۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  137 2
  چرا حالا که این آقا استعفا کرده این مطالب علیه ش مطرح می شه ؟ یعنی تا الان نمی دونستید؟
  • NL ۰۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   28 51
   ایران روال همینه از فردا انگ جاسوسی هم بهش میزنن
  • علی IR ۰۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   41 16
   قبلا هم گفته شده کو گوش شنوا
  • بهروز IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   47 9
   چرادوست عزيز دلسوزان ازمدتها پيش اين مطالب را ميگفتند ولي به آنها انگ سنتي بودن وازاين دست حرفها ميزدندوشايد كسي از جنس خود اطبا تابحال عنوان نكرده بود
  • IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   5 3
   احتیاج به استعفا نیست
 • IR ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  39 1
  عجب...!!!
 • IR ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  51 19
  دکتر ایران آزمایشگاه بهداشت جهانی نیست تا بخوای آزادانه هر الگوئی بر روی مردمی که تحت شدیدترین تحریم تاریخ مواجه اند و با مشکلات روزمره دست و پنجه نرم میکنند امتحان کنی . که چی بشه . چه نتیجه ای جز عایدی برای دیگران بر ما دارد . چرا راضی شدید . این چرا علامت سوال بزرگ ی هست که فرد فرد مانده از این جا و آنجا از شما و تیم همراه شما دارند . باید پاسخگو باشید . اگر ثابت شود با علم به خطا و کسب نتیجه امتحانات درخواستی بهداشت جهانی بوده . حتما باید پیگرد قانونی شوند ... چقدر خسارت . همش جای. سوال . چرا این همه افزایش مرگ و میر و ابتلا . نگاهی به افغانستان بغل مون بیاندازیم . با کمترین امکانات . مهمانان در تلویزیون و مجریان هر روز بدون ماسک ظاهر میشوند . آنها چه کردند . بعد از ما آنجا هم شیوع کرد . چگونه موفق شدند ... خیانت جنایت . خدا نکنه . وای بر ما با کی هموطنیم
  • دکتر م ز IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
   0 0
   پس پورسانتاژ من چی میشه؟
 • IR ۰۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  خلاصه عملکرد ملک‌زاده معاون وزیر بهداشت: ۱- مبدع شعار «فرزند کمتر زندگی بهتر»! ۲- دشمن شماره یک طب سنتی در وزارت ۳- از جمله متهمان هدایت کشور به سمت پیری ۴- متهم به سیاست‌های خائنانه تنظیم خانواده ۵- مجری سیاست‌های سازمان بهداشت جهانی (آزمایش واکسن های سازمان صهیونیستی فراماسونی بهداشت جهانی بر روی ایرانی‌ها) که از متهمان بالا رفتن آمار و تلفات کرونای کشور است.
 • iran IR ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  75 7
  تمام دنیا متوجه شدن ویروس کرونا یک ویروس آزمایشگاهی و ساخت دست انسان ، ساخت بشر هست ! خوب در چنین شرایطی آیا صحیح است اطلاعات پزشکی و یا ژنتیکی بیماران ایرانی به خارج از کشور و بیگانگان منتقل شود ؟ قطعا" خیر ! قطعا" خطرناک !
 • IR ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  59 6
  اگر مقصره محاکمه اش کنید، اگر نه که این همه اتهام زنی چه معنی میده؟
  • IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   58 16
   اول باید از پستش که سالها به آن چسبیده جدا شود تا بعد هم نوبت محاکمه
  • IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   8 4
   هر کسی وظیفه خودش را انجام میدهد، محاکمه به رسانه ها ربطی ندارد
 • حیدر صالح IR ۰۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  63 10
  گویا انتقال اطلاعات فوق سری به بیگانگان نه فقط جرم نیست بلکه یک نوع شوخی تلقی می شود!
 • دیده بان IR ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  53 5
  این همه محقق و انسان باهوش داریم .زدتر کسی دیگه رو جایگزینش کنید تا بره تو خونه اش لم بده
  • SE ۰۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   30 6
   بای توطعه هایش بررسی و درصورت اثبات مجازات شود
 • سعید IR ۰۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  56 52
  جرایم ایشان امنیتی است،همکاری در پلیدترین دسیسه های بین المللی بر علیه ملت ایران.شیوع خارج از تصور کرونا و تلفات بالا در مبتلایان نشان از همکاری عوامل فاسد و نفوذی در طی سالیان دراز در شبکه غذا و دارو و درمان کشور هست.
 • IR ۰۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  27 4
  امروز که صحبت آقای خیراندیش و نظر دکتر ملک زاده راجع به طب و داروی سنتی خوندم و بحث های روز های گذشته راجع به داروی گیاهی و سنتی کرونا و برنامه عصر سه شنبه دو هفته قبل آقای طالبزاده را میشنیدیم . حکایت از ناهماهنگی و گیر دادن هائی در وزارتخانه داشته و متاسفانه در اقدامی نا بجا در شب اقدامات کشوری بسیار پیام بدی به بیرون متبادر میسازه . اما معتقدم انشاالله بخواست خدا این کار اینان موجب شود تا وزارتخانه با آسودگی بیشتر که ناشی از همین استعفاها حاصل میشود بهتر نتیجه بگیرد . ما مردم هم با توجه به درک موقعیت و شرایط . همراه با وزارت بهداشت و پشتیبانی از طرح و برنامه آنها سعی تمام خواهیم گذاشت که بهترین نتیجه حاصل شود . انشاالله
 • IR ۰۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  43 8
  آقای نمکی وارد خطوط قرمز بودجه های میلیاردی تحقیقات و نتایج هیچشان شده است.!
 • علیرضا HU ۰۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  60 3
  اگر خیانت کرده و باعث کشتار بیماران کرونایی شده اعدامش کنید
 • IR ۰۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  32 11
  یعنی اگه استعفا نمیداد این مطالب گفته نمیشد و ایشون داشت به کارش ادامه میداد، عجب!!! مگه معاون وزیر نبوده پس وزیر چه کاره بوده؟ عجب شیر تو شیریه، اتهامات رو فقط شما میدونین یا مراکز امنیتی و قوه قضاییه هم میدونن؟
 • IR ۰۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  30 3
  استعفا یعنی چی؟ باید محاکمه بشه. نزدیک به یکسال هست که مانع ورود طب اسلامی و طب سنتی به حوزه درمان کرونا شده و با تمسخر باعث جان باختن این همه انسان شده.
 • ساسان HU ۰۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  28 6
  اگر باعث مرگ ایرانیان کرونایی شده باید با اشد مجازات با وی برخورد
 • محسن IR ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  38 0
  آقا چه‌ خبره واقعا تو این مملکت ؟
 • IR ۰۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  11 6
  پرشین کوهورت مال جامعه یهود نیست!
 • غلامی IR ۰۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  33 3
  جز تاسف و ابراز سنگینی غمی که این کور دلان با تز روشنفکری و غربیگرایی باعث از دست دادن ارزشهای اسلامی و دینی و کشور عزیزمان می شود، می شود گفت جای بسی ناراحتی و غصه است
 • IR ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  26 2
  هر دم ازاین باغ بری میرسد
 • علی IR ۰۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  29 3
  این آقای ملک زاده باید محاکمه بشه
 • IR ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  10 1
  رفتن ملک زاده مساوی تبرئه نمکی شد
 • ابراهیم IR ۰۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  34 6
  خدا ب هممون بصیرت بده
 • متفکر IR ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  31 6
  بنده هیچ نظری ندارم در مملکت ما تا گنده چیزی درنیاد جلوش گرفته نمیشه چرا نمیدونم آقا انقلاب بدست نااهلان افتاده
 • IR ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  23 3
  چطور هیچ نظارتی بر عملکرد ایشان طی ۳۰ سال نشده چه کسی باید پاسخگو باشد
 • IR ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  30 6
  سلام.کاش با جمع اوری مستندات متقن علمی ودقیق ایشان محاکمه شوند
 • رضا IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  36 2
  به چه حقی اطلاعات مردم ایران دادن به سازمان جهانی بهداشت
 • IR ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  42 6
  فکر کنم باز وظیفه آقای رئیسی هست ورود کنه و دستور تحقیقات و محاکمه ملک زاده و دیگر همفکران در وزارتخانه بهداشت رو صادر کنه.
 • IR ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  25 2
  هرچی میکشیم از این معاون اول ها ست
 • IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  21 8
  چرا در ایران بسیاری از اشخاصی که در بیمارستان بخاطر کرونا بستری میشوند میمیرند ولی فوتی در بین کسانی که در منزل معالجه شدند نداشته ایم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟
 • رضا فتاح IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  10 3
  پس خوبه که رفت
 • بهی IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  27 8
  پس صحبتهای احمدی نژآد درخصوص آزمایش روی مردم ایران و فروش اطلاعات ژنتیکی و دریافت پول درست بوده. هر دم از این باغ بری میرسد
 • حمید IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  12 3
  اگر خلافی کرده باید بازخواست شود و نه مثل مسولین دیگر از زیر بار مسولیت شانه خالی کند.
 • IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  17 5
  باز هم افشا گری به موقع احمدی نژاد
 • علی IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  8 4
  ئعلی الطب و السلامت السلام.در این این ایپیدمی و این بحران بهداشتی که در جهان به وجود آمده چندین مطلب مهم و اساسی به دست آمد:1- عدم کارآیی طب کلاسیک در بسیاری از حوزه ها. 2-آمیخته شدن طب و طبابت و بهداشت و سلامت و دارو و درمان با سیاست(سیاست به معنای پدر سوختگی) که نتیجه آن هلاکت مردم و تضعیف روحیه مردم و استرس و تلاطمهای روحی و روانی مردم و هدر رفت بیت المال و خالی شدن جیب مردم بدون نتیجه مطلوب. 3-اگرچه طب سنتی از توانائیهای بالقوه فراوانی برخوردار است اما نیاز به خیلی چیزها دارد مثل مدیریت واحد و متمرکز ,نظارت وکنترل شدید و دقیق,برخورد با سوء استفاده کننده ها دراین امر,ایجاد مراکز تحقیقی سالم و بدور از بازیهای سیاسی و اقتصادی و اجتماعی, ایجاد مراکز علمی ودانشگاهی و آموزشی مناسب و متناسب, ,.., 4-مسلح شدن دانشمندان طب جدید و طب سنتی به اخلاق و تعهد و انسانیت و نگاه خیر خواهانه وآشنایی حد اقلی به احکام شرعی و پرهیز از هوای نفس و منفعت طلبی مادی و دنیوی و ....5-احساس مسئولیت و ذوق وشوق داشتن و گذشت و ایثار و ...داشن.
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  15 2
  خدایا خائنین را نابود کن. امین
  • IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   2 0
   آمین!
 • رضا IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  11 0
  خدا بدادما برسه
 • سید FR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  16 1
  ملک‌زاده پس از ۲۰سال بر عهده داشتن معاونت تحقیقات وزارت بهداشت، به جای پاسخگو بودن، در مقابل انتقادات وزیر بهداشت، با قیافه حق به جانب استعفا داد. مملکت با تصمیمات بی‌مبنای ایشان به هوا رفته است و آقایان همدیگر را به بی‌سوادی در امور پزشکی متهمم می‌کنند.
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  28 1
  چرا باید 30 سال ائنجا ثابت بمونه مگه بازنشستگی ندارن اینا111111111
 • شریف زاده IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  10 0
  هرکس در هر لباس و دارای هرمسئولیتی که باشد اگر فکر و اندیشه اش خدمت بی منت به مردم و ایران باشد. خدا حفظش کند اما اگر عکس این موضوع صادق باشد. از خدا می خواهیم اگر قابل هدایت است هدایت کند ولی اگر قابل هدایت نیست رسوایی و بی آبرویی دامنش را بگیرد. واز قوه محترم قضایی هم می خواهیم این قبیل افراد را به سزای خیانتی که می کنند برساند نگذارند با یک استعفا از خیانتی که کرده اند شانه خالی کنند. و بگویند کی بود کی بود ما نبودیم.
 • محسن IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  11 2
  با اينكه دير شده و هزاران كشته اضافي داديم اما بازگشت به مسير خيلي كمك مي كنه تا اوضاع جمع بشه همچنين در اين راستا اطلاعات سپاه در مورد سازمان غذا و دارو مداخله كنه تا اين مافيا رو خنثي كنه با تركيب طب مدرن با طب سنتي مي توان به جنگ كرونا رفت مطمعن باشيد
 • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  8 0
  گذر زمان همه چیرو نشون میده ولی به بهای از دست دادن عزیزانمون که موش آزمایشگاهی امثال این افراد شدند
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  13 0
  اگه با آگاهی این کارا انجام میشه خدا به سر عزیزانتون بیاره تا بفهمید مردم چی می کشن
 • IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  23 0
  اگه ایشون سه دهه است که اطلاعاتی از وضع مردم ایران به بیگانگان میدهد و باز هم مسئولیتی در این کشور دارد . پس وای بر مردم ایران از دست مسئولان
 • IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  14 8
  از اول معلوم بود طب سنتی و اسلامی درست می گن و این ها دارن هوچی گری می کنن علیه این دو طب پیشرفته و کارآ، هر کسی با این دو طب و پیش اساتید واقعی این دو خودش را درمان کرد به سرعت و سهولت سالم شد هر کی هم رفت بیمارستان فقط اگه بدنش مقاومت کرد زنده موند.
 • IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  7 0
  قبل از هر اقدام و قضاوتی بایست هر چه سریعتر گفته های طرفین بررسی و نتایج بدور از جبهه بندی و گروه بندی مشخص و تصمیم نهایی گرفته شود .
 • IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  7 0
  خدایا خودت نگهدارمان باش
 • سرباز امام زمان (عج) IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  12 1
  چنانچه این آقا آمار و ارقام به بیگانگان داده باشد باید خائنین را به اشد مجازات تنبیه گردد.
 • صالح IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  8 2
  من یکی از کسانی هستم که در این طرح کوهورت که در بیمارستان بهشتی اصفهان بود شرکت کردم حدس میزدم کاسه ای زیر نیم کاسه است چون ناخن مو خون تغذیه سبک زندگی همه ی حتی بند ناف اطلاعات ازمن و نوزادم گرفتن خدا عاقبتمون بخیر کنه از دست نفوذی ها
 • IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  4 0
  دست پیش رو گرفته که پس نیوفته!
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  4 1
  حرف وزير كاملا صحيح است نظام اموزش پزشكي ايران استاد را وادار به چسبيدن به ISI كرده اسمشان چاپ شود همين كار تحقيقاتي كه عملي نشود همين ميشود كه الان در ايران هست الكي اما اين اباطيل كه نوشتيد طب سنتي و بي كفايتي دولت ربطي به اساس موضوع نداره
 • IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  11 1
  ما خواهان محاکمه ایشان وسایر هم دستانشان هستیم طیف غربگرا نباید تا این حد ازادانه با سلامت مردم و امنیت جسمی وروحی و ....تجارت کنند و در اختیار دشمنان قسم خورده ملت ایران قرار دهند.
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  8 1
  قبل از فرار ممنوع الخروجش کنید باید محاکمه بشع
 • IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  6 0
  آمار تمام کسب و کار ها و مغازه ها با آدرس و مشخصات صاحب و ... هم داده شد توی همون طرح گرفتن کد برای باز کردن مغازه، ثبت احوال هم تا اطلاع ثانوی گفته با وزارت بهداشت همکاری نمی کنه
 • استاد IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  18 10
  دکتر ملک زاده از داتشمندات بزرگ ایران در عرصه بین المللی هستند که مقالات معتبر بسیار زیادی داشته و همیشه پشتوانه مهمی در عرصه سلامت ایران بوده و هستند افرادی که با علم و تحقیق آشنایی ندارند، مردم را به سمت قهقرا برده و آدرس غلط می دهند. با این عملکرد بد وزارت بهداشت و مرگ روز افزون ایرانیان بدلیل عدم توجه به پروتکلهای علمی، استعفای دکتر ملک زده بسیار بموقع بود
  • IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   4 12
   دانشمندی که ناتوان از نجات جان مردمش باشد، بلکه مانع ورود دلسوزان و ناجیان واقعی شود بود و نبودش چه تفاوتی دارد؟
 • IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  9 0
  پشت پرده های زیادی در مورد کرونا وجود دارد که با باز شدن فضا، افشا می شود و خیانت های فراوانی لو خواهد رفت
 • محمدی IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  5 1
  همه میدانیم که چه بودجه هنگفتی دراختیارش بود.
 • IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  15 7
  ملک زاده فوق تخصص است
 • مرصاد IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  8 0
  وزیر بهداشت دولت سازندگی هاشمی !!
  • IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   2 0
   زير پرو بال هاشمي از اين مدل مديران زياد بود زنگنه نجفي كرباسچي و.....كه متاسفانه هنوز سر كارند!!
 • سید مهدی IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  13 4
  سلام خدا حفظ کنه آیت‌الله تبریزیان رو که حدود ۱۰ سال پیش میگفت اینها و سازمان یهودی بهداشت جهانی تاجر مرگ هستند
 • علی IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  7 0
  وقتی از ۱۱۰۰۰نفر مورد آزمایش سازمان بهداشت جهانی در بین ۲۰۰ کشور جهان۳۰۰۰تا ایرانی باشن شما خودتان تا آخرش را بخو نید یعنی ملت ما شدن .....آزمایشگاهی
 • پویا نوری IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  5 0
  بیخود نیست که ممکلت اینهمه داره درجا میزنه
 • علی IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  5 2
  چراسکوت می کنیدمی خواهیدمجسمه رضاملک زاده رادرمیدان هابعتوان افتخارنصب کنند
  • IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   3 0
   خوب است ما ایرانیها مثل خیلی از کشورهای پیشرفته ازمجلس وقوه قضا ء بخواهیم مصلحت اندیشی را کنار بگذارندوخساارت وزیان ملت را فدای آبروی اشخاص نکنند و ملاکرا وضع فعلی افراد قرار دهند و موضوعات به این مهمی را با شوخی وولشکن رها نکرده وتا نتیجه نهایی از طریق رسانه ها پیگیری کنیم واشدمجازات را برای مجرمان مطالبه کنیم تا پست ها و مدیریت‌های کلان به جای خدمت جای امنی برای سوء استفاده قرارنگیرد
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  1 0
  نگاه به علم و پژوهش از عینک سیاسی و امنیتی کاملا در نوشته ی نگارنده محترم مشخص است. این نگاه سمی است برای فعالیتهای کاربردی پژوهشی در کشور که در همه زیمنه های پژوهشی در کشور هم حاکم بوده و مانع جریان درست اطلاعات بین پژوهشگران برای نیل به پاسخ به نیازهای ملی و بومی گشته است. لطفا بس کنید این نگاه امنیتی در حوزه پژوهش را.
 • مجید IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  2 0
  فرض کنیم شما راست میگوئید ! خب ایت کار که خیانت است! چرا بازداشتش نمیکنید؟ دادن اطلاعات اینچنینی خیانت به مردم نیست؟ گرای قاسم سلیمانی را همینگونه به دشمن دادند و ایشان ترور شد و حالا گررای مردم را اینگونه به دشمن میدهند و صد البته گرای سران نظام را! این افراد نباید باز داشت شوند؟ این ماجرا درست مثل قصه سازمان بهزیستی و جاسوسی متخصصین بهزیستی برای دشمن نیست؟
 • IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  1 4
  امثال اینها ابروی پزشک هارو می برن عع توقعی بیش از این نیس پزشک مخصوص
 • ذذ IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  0 2
  خلاصه عملکرد مثبت ملک‌زاده معاون وزیر بهداشت: ۱- اقدام صحیح در جهت ترویج تعداد زاد و ولد ۲- حذف تفکر طب سنتی به عنوان درمان موثر در وزارت ۳- از جمله متولیان هدایت کشور به سمت حمایت از جامعه افراد پیر در کشور ۴- منسوب به سیاست‌های عالمانه تنظیم خانواده ۵- مجری سیاست‌های سازمان بهداشت جهانی (همگرایی جهانی شدن)
 • IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  0 0
  دکتر قاضی زاده هاشمی گفت کسی گوش نکرد
 • فاطمه اسدی IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  2 0
  تمام خاءنین به این ملت مخصوصا قشر ضعیف باااااااید به سزای اعمالشان برسند ما از دستگاههای ذیربط تقاضای رسیدگی سریع و کامل داریم
 • IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  1 2
  مدتی پیش دکتر دانپزشکی برای درمان درندانهامیرفتیم طرف میگفت پرفسور ومدرک پی اچ دی دارد وقسم خورده که به انسانها خدمت کنند اما حاضرنیستند دستگاه کارتخوان درمطبشان بگذارنداما برای گرفتن پول یانقدا باید پرداخت کنی یااینکه بروید باعابربانک پول به حساب اقادکتر بریزید تا خدای تاکرده دکتر مالیاتی پرداخت نکند این هم یک نوع قسم خوردند درخدمت بشریت درایران توسط قشرپزشکان درایران که هیچ گونه نظارتی برانان نیست .بیچاره ماحقوق بگیران اول مالیات ازحقوق کسر میشه بعدحقوق روپرداخت میکنند خوشبحال بعضی دکترها درامدمیلیارده درامدمعاف ازمالیات ....
 • IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  4 0
  محاکمه اش کنید
 • مبین DE ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  0 0
  ملک زاده کی بوده؟؟؟؟
 • TW ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  2 0
  خداوندا خائنین به این ملت را خوار و ذلیلشان الهی آمین یاربالعلمین!!!!
 • مبین IR ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  0 4
  خلاصه عملکرد مثبت ملک‌زاده معاون وزیر بهداشت: ۱- اقدام صحیح در جهت ترویج تعداد زاد و ولد ۲- حذف تفکر طب سنتی به عنوان درمان موثر در وزارت ۳- از جمله متولیان هدایت کشور به سمت حمایت از جامعه افراد پیر در کشور ۴- منسوب به سیاست‌های عالمانه تنظیم خانواده ۵- مجری سیاست‌های سازمان بهداشت جهانی (همگرایی جهانی شدن)
 • ناشناس IR ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  1 0
  تا حالا که سِمَت داشته خوب بوده حالا که گفته روند درمان در بیمارستان ها خوب نیست و استعفا داده شده رفیق بیگانگان.....
 • DE ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  1 1
  چقدر بی سواد و بی لیاقتند
 • IR ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  2 0
  این بابا رئ باید محاکمه کنن و بقیه عوامل رو... چرا که مرگ و میر ایران واقعا غیرعادیه.. نگاهی به آمار کشته های بیماری کرونا در کشورهای همسایه بندازید..
 • ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  5 0
  یکجوری مطرح می کنند انگار این اقا از مریخ امد همه کاراش مخفی بود و هیچکس خبر نداشت و یکباره همه چیزلو رفت.
 • IR ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  1 1
  خدا سزای کسانی که به مردم خیانت می کند را به همین زودی بده وشرشون رابه خودشون برگردونه
 • ایرانی IR ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  0 1
  دست اندرکاران طب سنتی مدتها قبل از کرونا نسبت به بی اعتنایی وزارت بهداشت و درمان در خصوص بی توجهی به طب سنتی هشدار داده بودند .طبی که در اروپا تدریس میشه اما ما خودمون کاسه برداشتیم و با اینکه صاحب دریاییم از اونا میخوایم که از میراث چندهزلرسالمون چتد قطره به ما بدن .جای تاسف داره که الان داره صداش در میاد و جای تاسف داره که از داخل بارها به بیولوژیکی بودن این بیماریها اشاره کردند اما کسی گوش نکرد . محاکمه این افراد داغ دل هارو ممکنه سرد کنه اما اطلاعات ژنتیکی درز کرده به بیرون و کی می تونه جمع کنه . متاسفم
 • IR ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  0 1
  باید آقای ملک زاده وزیردستانش دادگاهی بشن
 • DE ۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  0 0
  اگر راست میگید اقای ملک زاده چرا پروژه مقاوم سازی علیه ویروس کرونا روتو همه استانها راه اندازی نکردید بجاش غلط ترین روش ایمنی سازی گله ایی که انگلیس هم همین خطا رو کردند و هزاران نفر رو به کشتن داد رو به اجراء گذاشتید!
 • IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  0 0
  به چه دردشون میخوره این اطلاعات مهم ۳۰۰۰ بیمارکرونایی
 • حسین IR ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  0 0
  وای خدا نکشتت ملک :)
 • IR ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  0 0
  مشرق ممنون از‌ گزارش خوبت
 • روشنی IR ۰۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  0 0
  ان شاءالله هر چی خاءن تو کشورمون به مردم و شهدا و انقلاب خیانت میکنن رسوا و نابود بشن. نمیدونم این نظام با این همه دشمن داخلی و خارجی با چه معجزه ای دوام داره؟
 • پرویز IR ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  0 0
  برای خیانت نیت ان لازم نیست حماقت هم میتواند عانلی برای خیانت باشد تفکرات غربگرایانه متاسفانه عامل اساسی این اشتباهات فاحش بوده که قرار دادن اینها توسط غربی ها از حضور این افراد در محیط هایشان تولید فکر کرده و اینگونه افراد ممکن است حتی بی گزد در خدمت دشمنان ایران اسلامی عزیز قرار بگیرند در خوشبینانه ترین حالت میتوان اینطور قضاوت کرد والا کاملا روشن است که تمام موسسات بظاهر فرهنگی و سلامت زیر نظر مستقیم ارتش امریکا قرار داشته و از اطلاعات انها برای مهار ما استفاده میکنند و یکی از عوامل اعزام بیماران کرونایی به سینه قبرستانها ازمایش این داروها بر روی بیماران کرونایی ماست و هم چنین کنترل جمعیت و سقط جنین ها و عقیم سازی خانمها حتی بی اذن انها توسط افکار منحط این متخصصین واداده غربیست و طبق برنامه غربی ها
 • IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  0 1
  شاید ملک زاده فکر میکرده استعفاش پذیرفته نشه و التماسش کنن بمون ، اینجوری نگاه کنیم که با رفتنش شاید گرهی باز بشه ، حالا خودش غافلگیر شده!!!!!!!!!!!
 • IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  1 0
  از تمام کامنتها ایمان تقوا عمل صالح نموداراست مگر شما می شناسید این افرادرا میان دوکس جنگ چون اتش است سخنگوی بدبخت هیزم کش است
 • حسن IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  0 1
  ایشان باید بعنوان کسی که به ملت ایران ...کرده محاکمه شود .
 • IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  0 1
  دولت عذرخواهی کند و قوه قضائیه با اونها برخورد..
 • مهدی IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  0 1
  تاالان سوال کردین علم بوعلی سیناچه شد؟کجاست؟تازمانی که علم نوین طب که یهودآن راهدایت می کندراقبول کنیم منتظرهربلائی باشیم.مگررهبری نفرمودن طب سنتی احیابشه وزارت بهداشت چرااحیانمیکنید.قابله زمان قدیم بچه هاروسالم زایمان نمیکردکجاهستن.ازماست که برماست.
 • جواد IR ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  0 1
  حالا چه کنیم
 • IR ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  0 1
  بالاخره کدوم دستگاه باید حق مردم مظلوم و رنج کشیده ایران را که با قطره قطره خون جوانانشان این خاک را حفظ کردند ازاین خائنها بگیرد ؟ مگر مردم به نماینده ها رای ندادند که فریاد آنها برساند و در موقع لزوم احقاق حق کنند؟ قوه قضائیه باید رسیدگی به این کار را در اولویت قرار دهد و روشن کند که امور مردم بدست چه کسانی سپرده شده
 • زهرا احدی IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
  0 0
  خاینین به این مملکت باید به اشد مجازات برسند
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
  0 0
  هرچه میکشیم از این لیبرال های چند تابعیتی میکشیم هرکس هرجا هست باید این شیاطین رو رسوا و به محاکمه بکشه
 • IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
  0 0
  سه دهه؟ نهاد امنیتی و اطلاعاتی خواب بودند؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس