روحانی نمایه

تعدادی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور تصریح کردند: به این شبهه پاسخ دهید که چرا وظایف چند ماهه دولت که نیازمند اراده مجریان بوده است تنها طی چند روز آن هم دقیقا منطبق با زمان بندی انتخابات

به گزارش مشرق، تعدادی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌جمهور نسبت به معطلی ترخیص کالاها در گمرک تا برگزاری انتخابات آمریکا از سوی دولت، سؤال کردند.

متن کامل نامه ۲۱ نماینده مجلس از این قرار است:

هوالحکیم

جناب آقای روحانی؛ رئیس جمهور محترم
سلام علیکم

همانگونه که استحضار دارید کشور در جنگ اقتصادی تحمیلی نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جنایتکار قرار دارد و لذا تمام تصمیمات و تدابیر مسوولان کشور در این شرایط باید متناسب با نیازهای تهاجمی و تدافعی جنگ اقتصادی باشد و با هرگونه شائبه همکاری با دشمن یا بازی در نقشه او باید به اشد وجه مقابله و برخورد نمود.

در چند ماه اخیر میلیونها تن کالای اساسی علیرغم نیاز شدید اقتصاد کشور و معیشت مردم به دلیل عدم هماهنگی میان دستگاههای مختلف اجرایی از جمله بانک مرکزی و وزارت صمت در گمرکات کشور دپو و رسوب شده بود که به عنوان مثال در یکی از بنادر کشور، دهها هزار تن گندم ۱۶۵ روز، شکر ۱۷۰ روز، برنج ۲۶۰ روز، روغن خوراکی ۲۳۵ روز و کود شیمیایی ۲۴۰ روز معطل مانده بود.

مجموعاً حدود ۴میلیون تن کالای اساسی رسوب شده در ۱۳ بندر کشور طی حدود فقط ده روز (۶ تا ۱۶ آبان) با برگزاری چهار جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و کارگروه تنظیم بازار  و جلسه هماهنگی مسوولان اجرایی و نظارتی به شرح ذیل تشکیل و با حذف الزام کد رهگیری تامین ارز، به یکباره دستور ترخیص صادر شد:

۱- مصوبه ۱۴ گانه جلسه ۱۷۷ ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورخ ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ که ۱۲ آبان توسط آقای نهاوندیان به شش وزیر و رییس کل بانک مرکزی ابلاغ شد.

۲- مصوبه محرمانه تک بندی جلسه ۱۷۸ ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورخ ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ (یک روز قبل از ابلاغ مصوبه قبلی!) که ۱۳ آبان ماه توسط آقای نهاوندیان به وزرای اقتصاد، صمت و بانک مرکزی ابلاغ شد؛ در این مصوبه عملا بند هفت مصوبه جلسه قبلی اصلاح و الزام به  ارائه کد رهگیری ارزی برای ترخیص کالای اساسی حذف شد.

۳- جلسه ۱۱ آبان به منظور ایجاد هماهنگی بین گمرک و دستگاه‌های نظارتی که در محل وزارت صمت  برگزار شد.

۴- جلسه فوق العاده شماره ۱۱۱ کارگروه تنظیم بازار که روز سه شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ برگزار شد و تصمیمات ده گانه آن با تعیین مسوول و زمان انجام آنها با قید آنی و حائز اهمیت به دستگاه‌های مسوول ۱۶ آبان توسط آقای قبادی ابلاغ شد.

جناب آقای روحانی!

ما از حل معضلات کشور به صورت فوری توسط دولتمردان و خصوصا ترخیص کالاهای اساسی رسوب شده مورد نیاز کشور ـ که بارها از سوی رهبرانقلاب و نیز نمایندگان مجلس تذکر داده شده بود ـ استقبال و حمایت می کنیم، اما از جنابعالی مجدانه می خواهیم به این شبهه مطرح شده توسط تحلیلگران و افکارعمومی پاسخ دهید که چرا وظایف چند ماهه دولت که نیازمند اراده مجریان بوده است تنها طی چند روز آنهم دقیقا منطبق با زمان بندی انتخابات آمریکا با عجله و حتی در روز تعطیل (۱۳ آبان - میلاد پیامبر اعظم ص) دقیقا مصادف با روز برگزاری انتخابات آمریکا حل و فصل شده است؟ و چه کسی پاسخگوی تلاطم ارزی حاصل از این عجله کاری در آینده خواهد بود؟

آیا عجیب و نگران کننده نیست دولتی که در افکار عمومی با کمترین محبوبیت تمام ادوار جمهوری اسلامی در سال پایانی خود مواجه است و متهم به پیری و کم کاری است، تمام اقدامات اصلاحی خود را برای ایجاد آرامش در بازار و سفره معیشت مردم بطور فشرده و فوق العاده و آنی به روزهایی موکول کند که وضعیت رقابت انتخاباتی بین ترامپ و بایدن (دو نماد ظلم و ستم علیه مظلومان جهان و خصوصا مردم ایران عزیز) تعیین تکلیف میشود؟

آقای رئیس جمهور!

جنابعالی در شعارهای انتخاباتی خود گفته بودید که هفتاد درصد مشکلات اقتصادی کشور ریشه در بی تدبیری داخلی دارد و سهم تحریم کمتر است والبته برای رفع تحریم هم وعده کرده بودید که چرخ اقتصاد همزمان با سانتریفیوژ بچرخد و چنان رونق اقتصادی ایجاد خواهید کرد که مردم از یارانه های ماهیانه بی نیاز شوند؛ اما اکنون علاوه بر نابسامانی اقتصادی و عدم تحقق وعده ها ـ ناشی از اعتماد کامل به غرب و گذاشتن تمام تخم مرغ ها در سبد پاره شده برجام ـ اتفاق خطرناک تری پیش چشم مردم در حال وقوع است که با توهم تاثیرگذاری غرب و خصوصا آمریکایی ها در سرنوشت جریانات سیاسی کشور و غربگرایان در انتخابات آینده، استقلال سیاسی و اقتصادی کشور دچار آسیب جدی خواهد شد و در این میانه آنچه به گروگان گرفته شده، سفره و معیشت مردم است.

لذا از جنابعالی درخواست می کنیم ضمن توضیح به افکارعمومی در این خصوص، علاوه بر تلاش مستمر با تکیه بر توانمندی های داخلی و همکاری و تعامل با مجلس یازدهم و قوه قضاییه (که در حال گره گشایی از گمرک و تولید است) مراقبت نمایید تا منافع ملی و معیشت مردم بیش از این به اتفاقات خارجی گره نخورد و به طور جدی مانع شوید که کشور از سوراخ اعتماد به وعده آمریکا دوباره گزیده شود.

والسلام علیکم و رحمه الله

سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹

ابوالفضل ابوترابی

زهره الهیان

هادی بیگی نژاد

محسن پیرهادی

مجتبی توانگر

محمد رشیدی

جلال رشیدی کوچی

ابراهیم رضایی

اقبال شاکری

مالک شریعتی نیاسر

مصطفی طاهری

مهدی طغیانی

حسین عباس زاده امامی

ابوالفضل عمویی

احمد حسین فلاحی

حجت الله فیروزی

فاطمه قاسم‌پور

روح الله متفکرآزاد

الیاس نادران

روح الله نجابت

علیرضا نظری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  23 3
  آفرین، خدا قوت
  • IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
   11 1
   احسنت به این بزرگواران
  • محمد IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
   5 1
   گوش اگر گوشِ تو و ناله اگر ناله ی ماست/ آنچه البته به جایی نرسد فریاد است!
 • سید IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  24 1
  خدا خیرتون بده لااقل میفهمند کارشون زیر ذره بینه
 • IR ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  13 1
  چرا داره آخه بزرگواران ، قبله آمال بهشت دروغین همه هست ونیست این لیبرال جماعت وابسته به الطاف آمریکا شیطان بزرگ است و برای آن حاضرند همه مردم و کشور را فدا کنند
 • جواد IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  7 1
  آقايان نماينده، اين سوالات رو تو رسانه ها نمي پرسند، شما طبق وظايف و اختيارات قانوني بهتر بود طرح استيضاح رو پيش ميگرفتيد، رسانه اي كردن بديهيات ماهي گرفتن از آب گل آلود به نفع خودتان است
 • پسر IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  12 2
  وقتی کسی استیضاح نشه بیشتر از اتن هم اقدام میکنه،چون خیالش راحت که استیضاحی درکار نیست
 • احمد IR ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  9 1
  یعنی فقط همین 20 نماینده دغدغه داشتند؟ 270 نماینده دیگر برایشان مهم نبود؟
 • محمدایوب IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  4 1
  اقایان محترم نماینده مردمی که به شمارای دادند وامید داشتند دولتی که همه ازاوامید بریده بودند. را به پاسخگویی وادار کنید حالا اگر استیضاح صلاح نیست حداقل دست از نامه نگاری وتوییت بازی بردارید. ورییس دولت را به مجلس جهت پاسخگویی بیاورید ووادار به پاسخگویی وضمینه را برای محاکمه او بعد ازپایان دولت بی ارزه تراز قاجار مهیا کنید
 • حاج ایوب IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  4 0
  اقایان نماینده کاراین دولت درخصوص تریخص کالاهای دپو شده در چند روز ازدو حالت خارج نیست 1 به مردم بگویند این وفور از رای اوردن بایدن است ومردم راترغیب به مذاکره مجدد کنند 2 در بلبشو ترخیص درچند روز هم قبیله ای هایشان را بپوشانند که این نیاز به ورود سازمان بازرسی ومجلس است تا اینها فکر نکنند مردم ونمایندگانشان مانند خودشان گوش مخملی هستند
 • محمد IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  6 1
  ایشان رو به خاطر همین باید استیضاح بشه حتی اگه یه روز به آخر دولتش مانده باشه
  • IR ۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
   0 0
   اگه استیضاح بشه تو این چند ماه ضررش خیلی بیشتره نمیشه محاکمش کرد به حرف رهبر گوش بدین
  • IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
   2 0
   استغفرا...
  • IR ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
   0 0
   بعد چی میشه اگه یه روز مونده به پایان ریاستش استیضاح شه؟ تمام مشکلات مملکت حل میشه؟ یا شایدم اصلا دنبال حل مشکلات ممکت نیستید کلا دنبال یه چیز دیگه اید
 • GB ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  1 1
  دستور ذيل نامه : بايگانى شود
 • سوخته IR ۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  9 0
  به امید روزی که این دار و دسته را پای میز محاکمه ببینم
 • DE ۰۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
  0 0
  دولت گانگسترها ...
 • مهدی IR ۰۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
  0 0
  لطفا نمایندگان اگر نمی توانید گوش این مسئولان را بپیچانید پس کمتر بیانات سیاسی صادر بفرمائید!
 • حامد IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
  0 1
  احتمالا رییس جمهور هم گفته شنبه درست میشه . علی برکت ا.....
  • IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
   0 0
   نه گفته بیاید سر کوچه ما همه چی درسته
 • IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
  0 0
  کمترین نگرانی از بابت مردم به خود راه نداده و نخواهد داد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس