به گزارش مشرق، کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی روایتی از اولین دیدار حجت الاسلام اژه‌ای با آیت‌الله خامنه‌ای را منتشر کرد.

حجت‌الاسلام جواد اژه‌ای یار دیرین و داماد شهید بهشتی و موسس مدارس سمپاد در دوران حیات خود خاطرات خود را در گنجینه تاریخ شفاهی مرکز اسناد انقلاب اسلامی به ثبت و ضبط رسانده است. دربخشی از این خاطرات آن مرحوم درباره اولین دیدار خود با آیت‌الله خامنه‌ای می‌گوید: « آقای خامنه‌ای برای آقای بهشتی احترام قائل بودند. درب خانه‌ آقای خامنه‌ای تا سال 56، به روی همه باز بود و هرکسی هر وقتی که می‌خواست می‌آمد و ایشان هم با سعه صدر می‌پذیرفتند.

اولین دیدار من با آقای خامنه‌ای همان سال 56 است، من پیش از آن ارتباط زیادی با آقا نداشتم. وقتی که خدمت آقای خامنه‌ای رسیدیم دیدم که ایشان درحال بحث کردن در رابطه با مسائل اجتماعی و اقتصادی است. وقتی آقای بهشتی آمدند، ایشان ادامه بحث را به آقای بهشتی محول کردند.

قبل از اینکه آقای بهشتی بیایند، صحبت‌های آقای خامنه‌ای را گوش کردم و خیلی خوشم آمد. به آقای بهشتی گفتم من خجالت می‌کشم که به آقای خامنه‌ای بگویم، ولی‌ شما بگویید که‌ این‌ ملاقات‌های‌ پراکنده‌ خود را کم‌ کنند، حیف‌ است‌ که‌ این‌ انرژی‌ و نیرو در تدوین‌ این‌ مباحث‌ بکار گرفته‌ نشود. و یکسری موارد خاص دیگر هم بود که آقای بهشتی به آقای خامنه‌ای گفتند و ایشان هم استقبال کردند.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس