کد خبر 1143804
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
هیئت دولت نمایه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: یکی از علل اصلی گرانی‌ها، ناهماهنگی وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی است و تیم اقتصادی دولت هم شرایط را به خوبی مدیریت نمی‌کنند.

به گزارش مشرق، جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از شرایط اقتصادی کشور، گفت: اوضاع اقتصادی کشور متأسفانه خوب نیست و تیم اقتصادی دولت تاکنون نتوانسته که شرایط اقتصادی را به خوبی مدیریت کند.

بیشتر بخوانید:

پرداخت ناهماهنگ ۵ نوع یارانه در بودجه۱۴۰۰ اصلاح می‌شود

وی افزود: برخی از ناهماهنگی‌ها میان تیم اقتصادی دولت تبعات خود را در بازار نشان داده و این مسئله باعث مشکلاتی برای مردم در زمینه معیشتی و اقتصادی شده و می‌توان گفت که بخشی از مشکلات ما در زمینه گرانی‌ها به علت ناهماهنگی تیم اقتصادی دولت است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: ناهماهنگی تیم اقتصادی دولت باعث مشکلاتی شده که از جمله آن، به موقع انجام نشدن ثبت سفارش برای کالاهای اساسی است؛ همچنین از ظرفیت صادرات برای تأمین نیازهای وارداتی کشور به خوبی بهره گرفته نشده و همه این عوامل در افزایش قیمت‌ها تأثیرگذار بوده است.

قادری تصریح کرد: یکی دیگر از علل گرانی برخی از کالاها و خدمات در کشور آن است که دولت هنوز نمی‌داند که برخی از محصولات کشاورزی در حیطه وزارت صمت است یا وزارت جهاد کشاورزی و مردد بودن در این زمینه و عدم هماهنگی بین وظایف وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی مشکلاتی را در زمینه گرانی‌ها به وجود آورده است.

وی تأکید کرد: یکی از راهکارهای حل مشکلات اقتصادی کشور و رفع گرانی برخی کالاها در بازار آن است که ناهماهنگی‌های بین وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی مرتفع شود و زمانی که این هماهنگی ایجاد شود، می‌تواند تأثیر خود را در کاهش قیمت‌ها بگذارد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس