عملکرد سالانه قرارگاه مهارت آموزی ستادکل نیروهای مسلح

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی گفت: نیروهای مسلح با مشارکت دستگاه‌های غیر نظامی در دو بخش مهارت‌های تخصصی و عمومی بیش از ۲۲۰۰۰۰ نفر را آموزش داده اند.

به گزارش مشرق، سردار موسی کمالی، اظهار کرد: عملکرد سال ۹۸ قرارگاه در سالنامه مهارت ایران که از سوی دبیرخانه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی کشور انتشار یافته است، درج شده است.

بیشتر بخوانید:

برقراری پوشش بیمه‌ای و توانمندسازی سربازان برای ورود به بازار کار

وی افزود: بر اساس این گزارش در سال ۱۳۹۸، نیروهای مسلح با مشارکت دستگاه‌های غیر نظامی در دو بخش مهارت‌های تخصصی و عمومی بیش از ۲۲۰۰۰۰ نفر را آموزش داده‌اند که از این تعداد ۱۲۵۰۰۰ نفر آموزش تخصصی و ۹۴۰۰۰ نفر آموزش‌های عمومی، کسب و کار، سبک زندگی، امداد و نجات را طی کرده‌اند.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی گفت: در بخش تخصصی تعداد حدود ۵۷۲۰۰ نفر ارتش، ۳۲۶۰۰ نفر سپاه، ۳۲۹۰۰ نفر ناجا، ۲۳۰۰ نفر وزارت دفاع و ۳۶۶ نفر ستاد کل، آموزش دیده‌اند.

سردار کمالی بیان کرد: در بخش عمومی (کسب و کار، سبک زندگی، امداد و نجات و…) ارتش ۴۱۵۰۰ نفر، ناجا ۳۸۶۰۰ نفر، سپاه ۱۳۵۰۰ نفر، وزارت دفاع ۲۹۰۰ نفر آموزش داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش‌های تخصصی به تفکیک، فنی و حرفه‌ای ۴۷۱۰۰ نفر، جهاد کشاورزی ۶۴۷۰۰ نفر، ورزش و جوانان ۱۰۰۰۰ نفر، ارتباطات و فناوری اطلاعات ۳۴۰۰ نفر می‌باشد.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی در پایان گفت: در بخش آموزش عمومی نیز هلال احمر ۷۳۸۰۰ نفر و وزارت ورزش و جوانان ۲۲۸۰۰ نفر در موضوعاتی همچون خودآگاهی، مدیریت زمان، ارتباطات مؤثر، راه اندازی کسب و کار، آشنایی با قوانین کسب و کار، کسب و کارهای تعاونی و… آموزش داده است که این آموزش در سال ۱۳۹۹ با ظرفیت ۶۵ درصد سربازان موجود ادامه خواهد داشت تا ان شاء الله در ۱۴۰۰ به ۸۵ درصد سربازان و ۱۴۰۱، صد در صد تحت پوشش قرار گیرند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس