آمریکا وزرات نفت و نیروی دفاعی ملی سوریه را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه تحریم‌های خود علیه سوریه، نام چندین فرد، شرکت و نهاد دولتی سوری از جمله وزارت نفت و نیروی دفاع ملی این کشور را به فهرست اشخاص و نهادهای تحت تحریم خود اضافه کرد.

به گزارش مشرق،   وزارت خزانه‌داری آمریکا  روز دوشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد نام ۸ شخص حقیقی و ۹ شرکت و نهاد سوری به فهرست اشخاص حقیقی و حقوقی تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه به شمار می‌رود، افزوده شده است.

در بین شرکت‌ها و نهادهای سوری که وزارت خزانه‌داری آمریکا آنها را تحریم کرده، نام وزارت نفت و منابع معدنی سوریه، مؤسسه دولتی پالایش نفت و توزیع فرآورده‌های نفتی سوریه و همچنین نیروی دفاع ملی سوریه دیده می‌شود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین ۸ شخص حقیقی سوری از جمله رئیس اداره اطلاعات نیروی هوایی سوریه، مدیرکل اداره امنیت سیاسی سوریه و دو نفر از نمایندگان پارلمان سوریه را تحریم کرده است.

این وزارتخانه علاوه بر تحریم افراد، نهادها و شرکت‌های مذکور، چند شخص حقیقی و شرکت چینی، ‌ هنگ‌کنگی و لبنانی را نیز در ارتباط با نقض تحریم‌ها علیه سوریه تحریم کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود اعلام کرده است که این اشخاص، شرکت‌ها و نهادها به دنبال احیای صنعت نفت سوریه -که تحت تحریم دولت آمریکاست- بوده‌اند و به همین دلیل خود هدف تحریم قرار گرفته‌اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس