کد خبر 1137173
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
بورس نمایه

افراد حقیقی امروز ۷۴میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بیمه و صندوق بازنشستگی و همچنین سهام بپاس بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها حدود ۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد هفت هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۴درصد یعنی هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان یک درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

رشد ۱۷هزار واحدی شاخص بورس

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بیمه وصندوق بازنشستگی»، «فرآورده‌های نفتی» و «سرمایه گذاری‌ها» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «استخراج کانه‌های فلزی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «بپاس»، «بنو» و «خبهمن» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «فخوز»، «وبملت» و «بپیوند» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت بیمه پاسارگاد معادل ۲۹میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی فولاد خوزستان با برتری ۲۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۰نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۹۰میلیارد تومان بود.

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس