تعداد شرکت‌کنندگان در رای‌گیری زودهنگام انتخابات آمریکا به ۸۵ میلیون نفر رسید

آمارهای جدید منتشر شده در آمریکا نشان می‌دهد که بیش از ۸۵ میلیون آمریکایی تاکنون در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری شرکت کرده‌اند.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، آمارهای «پروژه انتخابات آمریکا» در دانشگاه فلوریدا حاکی از آن است که تاکنون بیش از ۸۵ میلیون آمریکایی در انتخابات پستی و زودهنگام ریاست جمهوری شرکت کرده‌اند.

طبق آمارهای «پروژه انتخابات آمریکا»، از میان ۸۵ میلیون آمریکایی شرکت کننده در رای گیری انتخابات زودهنگام، ۹ میلیون نفر از ایالت تگزاس که یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های حامیان جمهوری‌خواهان است، هستند.

بیشتر بخوانید:

بزرگترین عملیات آمریکا برای جلوگیری از «دخالت انتخاباتی ایران، روسیه و چین»

در ایالت تگزاس آمریکا، تاکنون بیش از ۹ میلیون نفر در انتخابات ۲۰۲۰ رای داده‌اند که این میزان از کل تعداد آرایی که در سال ۲۰۱۶ در این ایالت به صندوق‌ها ریخته شد بیشتر است.

بیشتر بخوانید:

واکنش فیس‌بوک به خطر اغتشاش در آمریکا

آمارهای جدید همچنین نشان می‌دهد که مشارکت ۸۵ میلیون نفر در انتخابات زودهنگام حاکی از ثبت بالاترین نرخ مشارکت در انتخابات آمریکا طی یک قرن اخیر است و تاکنون میزان مشارکت مردم آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، بیش از ۶۰  درصد بالاتر از کل مشارکت در انتخابات ۲۰۱۶ بوده است.

در همین ارتباط، مایکل مک دونالد رئیس «پروژه انتخابات آمریکا» گفت: پیش بینی می کنیم بیش از ۱۵۰ میلیون نفر از آمریکایی های واجد شرایط در انتخابات شرکت کنند که این رقم معادل مشارکت ۶۵ درصدی خواهد بود. این بالاترین نرخ مشارکت از سال ۱۹۰۸ به شمار می رود.

تعداد زیادی از مردم آمریکا ترجیح داده اند امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا در انتخابات پستی و غیابی شرکت کنند. اکثر نظرسنجی ها نشان می دهد جو بایدن نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا نسبت به دونالد ترامپ در بیشتر ایالت ها پیشتاز است.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس