ایندیپندنت: ۵۱ درصد آمریکایی‌ها معتقدند ترامپ به جایگاه کشورشان لطمه زده است

یک روزنامه انگلیسی پیش‌بینی کرد آمریکا به خاطر بی‌اعتمادی و تنش پدید آمده در انتخابات، دچار آشوب و هرج و مرج بی‌سابقه شود.

به گزارش مشرق، روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت: ایندیپندنت نوشت: مشکلاتی که ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و نامزد حزب جمهوریخواه به وجود آورده است، حتی در صورت کناره‌گیری وی از قدرت نیز همچنان تاثیر خود را خواهند گذاشت و اگر او در همان شب برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با شکست روبرو شود، این احتمال وجود دارد که نتایج را نپذیرد و مدعی شود که تقلب صورت گرفته است.

هر اتفاقی در انتخابات رخ دهد، شبح ترامپ برای نسل‌های بعدی آمریکا هم مایه نگرانی و ناراحتی خواهد بود. احتمال دارد ترامپ در این انتخابات پیروز شود. این احتمال هم هست که وی با اختلاف اندکی بازنده شود، اما بعد از شکایت به دیوان عالی پیروز انتخابات معرفی شود.

احتمال دیگری که مطرح است این است که ترامپ در انتخابات بازنده قطعی اعلام شود، اما از پذیرش این شکست خودداری ورزیده و همچنان از قدرت کناره‌گیری نکند.

در این میان چند موضوع نگران‌کننده وجود دارد. یکی از نگرانی‌ها این است که «در شب انتخابات» مشخص شود ترامپ در آرایی که در همان روز اخذ شده‌اند برنده است و وی مدعی شود که در انتخابات پیروز شده است و طرفداران جمهوری‌خواه ترامپ در داخل و دولت‌های دوست وی در خارج از آمریکا نیز از وی حمایت کنند، اما با شمارش آراء پستی نتیجه وارونه شود.

با توجه به آنکه ترامپ بارها صحت انتخابات پستی را زیر سؤال برده، چنین وضعیتی می‌تواند جمهوری‌خواهان را یکصدا به سوی طرح ادعای تقلب در انتخابات سوق دهد. دولت‌های خارجی در چنین شرایطی تنها به ناظرانی منفعل تبدیل خواهند شد. اگر اسرائیل و کشورهایی مانند انگلیس، روسیه و هند پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را به رسمیت بشناسند، تصمیم وی برای ماندن در قدرت جدی‌تر خواهد شد.

حتی اگر ترامپ در انتخابات شکست فاحشی متحمل شود، این احتمال وجود دارد که وی نظر برگزار کنندگان انتخابات را نپذیرد و مدعی شود در انتخابات تقلب صورت گرفته است. در آن صورت، ترامپ می‌تواند با اقدامی مانند اعلام حالت فوق‌العاده در کشور مدعی شود که آمریکا با یک بحران مواجه است. ترامپ میلیون‌ها طرفدار متعصب دارد که مغز آنها را با حکایت‌های زیادی درباره اردوگاه‌های کار اجباری که طرفداران «رادیکال» بایدن‏، یعنی کمونیست‌ها، تشکیل داده‌اند، شستشو داده‌اند.

همچنین، گزارش‌های زیادی درباره رونق گرفتن بازار خرید و فروش اسلحه در آمریکا منتشر شده است. خریداران اسلحه خود را برای رویارویی‌های مسلحانه احتمالی آماده می‌کنند. به راحتی می‌توان درک کرد که ترامپ می‌تواند وقوع شورش‌های گسترده خیابانی را به عنوان ابزار یا بهانه‌ای جهت تعطیل کردن روند دموکراتیک مورد استفاده قرار دهد.

حتی اگر هیچ یک از این احتمالات حادث نشود و ترامپ در انتخابات شکست بخورد، باز هم نفوذ وی باقی خواهد ماند. افرادی را که وی در دیوان عالی منصوب کرده و نیز هزاران قاضی همسو با این افراد در دادگاه‌های مختلف برای سال‌های طولانی از نفوذی گسترده برخوردار خواهند بود. مشکلاتی که ترامپ به وجود آورده، بعد از کناره‌گیری وی از قدرت نیز همچنان تاثیر خود را خواهند گذاشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  2 1
  ترامپ حرامزاده این بار رای نخواهد آورد و طرفدارانش در ایران به شدت ناراحت خواهند شد!
 • GB ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  2 0
  آمریکا خیلی زودتر از آن چیزی که فکر کنیم نابود خواهد شد.
 • IR ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  2 0
  غلط میکند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس